La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 831 Culés

0

Jakie dane są według was często mocno zamaskowane i nieprecyzyjne?

Mi przychodzi na myśl "bezrobocie", niekiedy władza wozi się na tym, że bezrobocie jest niskie, ale tak naprawdę w świetle prawa osoba bezrobotna... to taka zarejestrowana w urzędzie pracy.

Spora grupa osób nie jest zarejestrowana, bo np. dorabia na czarno albo po prostu żeruje na rodzinie jak pasożyt i jest w 100 procentach utrzymywanym.

Dużo ludzi się nie rejestruje, bo siłą rzeczy rejestracja ma czemuś służyć - w tym przypadku znalezieniu pracy, a że UP wysyła oferty, które są dla nas nieatrakcyjne to już inna sprawa. Wiem, że niektórzy też kombinują z rejestrowaniem, by otrzymywać jakieś benefity, świadczenia itp.

W teorii osobą "bezrobotną" może być już ktoś, kto np. świeżo kończy szkołę i np. nie kształci się dalej, a takich osób jest naprawdę sporo, zanim oficjalnie gdzieś się zatrudnią :)

1

@okiemtypera_lucaxx95 Dlugosc penisa.

0

@okiemtypera_lucaxx95 ubôstwo jest ogromne a PiS mówi że ,dobrobyt

1

@JimMorrisonFCB typowa miara na dowartościowanie, po co mówić, że ma się np. mniejszego penisa, co jest w jakiś sposób uwarunkowane genetycznie, skoro można się dowartościować i podawać realny rozmiar + 5 cm, z nadzieją, że jakaś laska zrobi się na te wiadomość cała mokra i wręcz wskoczy do łóżka xD

0

@gumaz przejechałeś juz kogos pociągiem? ;D

1

@okiemtypera_lucaxx95 A potem wszystko wychodzi na jaw i dochodzi do konfliktow...

0

@okiemtypera_lucaxx95 czekam aż ty to zrobisz ,ja lubię pociągiem jeździć mam nadzieję że masz gazetki w kabiniexd

0

@okiemtypera_lucaxx95 ale to trochę sam sobie zaprzeczasz w tym wpisie. Bo piszesz, że władza jedzie na niskim bezrobociu, a potem podajesz przykłady bezrobocia.

1

@JimMorrisonFCB tak samo jak ukrywanie swojej realnej pracy, bo np. pracujemy na kasie w Żabce, a ja na to - praca nawet jako sprzątacz to cos dużo bardziej wartościowego niż brak pracy i lansowanie się na ciuchach za pieniądze rodziców i sprawianie wrażenie kogoś wysoko postawionego ; bogatego ; elganckiego

0

@mrboom myślę, że nie zrozumiałeś do konca mojego przekazu - uważam że wykorzystanie argumentu o niskim bezrobociu jest tak naprawdę puste, bo daje złudne nadzieje, że np. dużo ludzi ma pracę itp, a w praktyce dużo ludzi nie jest po prostu zarejestrowanych w UP i chciałem to w jakiś sposób obnażyć :-)

0

@gumaz jak przejadę to napisze relacje na fcbarca xdd

0

@okiemtypera_lucaxx95 ale skoro dużo ludzi nie jest zarejestrowanych w UP i nie pracuje, to chyba z automatu są liczeni jako bezrobotni? Przecież w systemie figurują

0

@mrboom żyłem całe życie w przeświadczeniu, że tylko osoby zarejestrowane w UP są interpretowani jako bezrobotni, natomiast te zarejestrowane są jak taka powiedzmy szara strefa, może ktoś bardziej zorientowany to zdementuje lub potwierdzi :p

2

@okiemtypera_lucaxx95 @mrboom wg danych GUS bezrobocie to stosunek liczby bezrobotnych zarejestrowanych w UP do liczby ludzi czynnych zawodowo, tak więc duża część bezrobocia jest ukryta

1

@mkord czyli tak jak myślałem - tzw. szara strefa, która mogłaby mocno zawyżyć wynik, ale też wymagałaby praktycznie codziennej aktualizacji, którą także nie sposób byłoby prowadzić równo ;p

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?