La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1476 Culés

5

Nawiązując jeszcze do dzisiejszego ataku nożownika... Po Olsztynie, głównie starówka ale często też gdziekolwiek chodzi niejaki Marek, mówią na Niego pieniążek. Koleś ma schizofrenie i to ostrą, chodzi sobie, przekłada monety przez klamki, ludzie kupują mu jedzenie. Ostatnio było głośno o tym, że atakuje kobiety, zachodzi im drogę (ma manie przecinania komuś drogi), wykrzukuje coś w ich stronę. Sporo takich zgłoszeń było, że generalnie mu się pogorszyło itp. Służby oczywiście nic mu nie robią, nadal sobie śmiga po mieście. Ostatnio ktoś nawet nagrał tiktoka jak go ładnie ogolił jakiś tam Barber olsztyński.
I teraz takiemu komuś strzela coś do bani, atakuje kogoś przypadkowego, nie daj boże zabija. Czyja to wina? Zgłoszenia były? Były. Każdy wie, że jest pokręcony? No wie. Nieleczona schizofrenia się pogłębia? Owszem. Dziurawy mamy ten system strasznie. Pewnie każde większe miasto ma takiego kogoś, jak np. ta baba w komunikacji co krzyczy, że wszystkich trzeba usunąć, zabić, wszyscy się śmieją, ale do czasu...

0

@kuz
czasem bywam w Olsztynie ale nie spotkałem Marka

0

@kuz Schizofrenie charakteryzuję tak zwane 4A: autyzm, ambiwalencja, (zaburzenia) asocjacji i afektu.
Oznacza to, że typowy obraz osoby ze schizofrenią, to ktoś przeżywający swoje życie wewnętrzne i nie odnoszący go do świata zewnętrznego, wycofany, o zubożonej ekspresji uczuć. Ci chorzy nie są zagrożeniem dla innych, nie są agresywni, unikają kontaktu. I tak, nieleczone pogłębia się z wiekiem. To znaczy, że są tylko coraz bardziej wycofane, nie coraz bardziej "niebezpieczne".

Wiem, że przebywanie w pobliżu osób zachowujących się dziwacznie jest nieprzyjemne i budzi wiele trudnych myśli. Nawet z formalnym przygotowaniem praktyki na oddziałach zamkniętych zawsze były dla mnie przeżyciem, ale potem zawsze uświadamiałem sobie, że zamknięty oddział ma chronić pacjentów, a nie zwykłych ludzi.

Słowem - nikt nie wie co tego mordercy strzeliło do głowy, ale nie wykorzystuj tego do nagonki na chorych ludzi

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?