La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1497 Culés

8

Wygrywasz Mundial z reprezentacją, więc od razu nasuwa się też myśl, że królem strzelców został piłkarz, który ten Mundial wygrał. No właśnie niekoniecznie. W historii Mistrzostw Świata były tylko cztery takie przypadki, że królem strzelców zostawał zwycięzca Mistrzostw Świata.

☎️ 1962 ✔️
⭐️ Zwycięzca - Brazylia
⚽️ Król Strzelców - Garrincha, Vavá (wraz 4 innymi piłkarzami) ---> 4 bramki

☎️ 1978 ✔️
⭐️ Zwycięzca - Argentyna
⚽️ Król Strzelców - Mario Kempes ---> 6 bramek

☎️ 1982 ✔️
⭐️ Zwycięzca - Włochy
⚽️ Król Strzelców - Paolo Rossi ---> 6 bramek

☎️ 2002 ✔️
⭐️ Zwycięzca - Brazylia
⚽️ Król Strzelców - Ronaldo Nazario ---> 8 bramek

Ewentualnie można dopisać 2010 rok, gdzie zwycięzcą była Hiszpania, a jednym z królów strzelców był David Villa, ale to Thomasowi Mullerowi przyznano nagrodę złotego buta Mundialu.

2

@Danny Gaucho
Mundial 2010
Hiszpania wygrała, a królem strzelców był David Villa wraz z 3 innymi piłkarzami ( Muller, Sneijder i Forlan)

0

@mientusek1407 króciutko z @Danny Gaucho :D

1

@mientusek1407 Tak, ale nagrodę Złotego Buta dostał Thomas Muller.
https://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_World_Cup_awards#Golden_Boot

"Müller, Villa, Sneijder and Diego Forlán tied with five goals. Müller won by the virtue of having more assists (three) than the rest (each had one). Villa won the Silver Boot due to playing fewer minutes than Sneijder, and Sneijder won the Bronze Boot due to having played fewer minutes than Forlán"

Czyli prawowitym królem strzelców jest Niemiec.

1

@Danny Gaucho też tak uważam, że skoro zasada na imprezie jest taka, że złotego buta w razie remisu zgarnia ten co ma więcej asyst, potem co mniej minut zagrał to trzeba wziąć to pod uwagę.

W Europejskim ZB tego nie ma - więc może być więcej niż 1 zwycięzca.

0

@mekston Pytanie w takim razie czy piłkarza, który strzelił tyle samo bramek nie można nazywać królem strzelców? ^ ^

0

@Danny Gaucho Wstawisz kiedyś Polskę w tym miejscu? ;)

1

@Danny Gaucho w sumie dyskusyjne - można mówić, że jest kilku zawodników z największą liczbą bramek, ale król strzelców definiowany jest przez złotego buta, co wiąże się z przyznaniem nagrody za to.

0

@Danny Gaucho
mówiłeś o królu strzelców, a jak wygląda sytuacja z mistrzostwami 1962 ? Ile asyst mieli Garrincha i reszta ?

1

@escarabajo
jakoś sie obronił

1

@mientusek1407 Nagroda złotego buta na Mundialu istnieje dopiero od 1982 roku :)

0

@Danny Gaucho
Ja bym tego Davida Ville zaliczył mimo wszystko. Raz jakieś kryterium było raz nie.

0

@mientusek1407 No dlatego edytowałem post i napisałem :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?