- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1427 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
86 odpowiedzi
PIWOSZ89
4
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
29 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1427 Culés
4
Filipe Melo znalazł również czas dla Kyliana Mbappé.
Francuz przed Mistrzostwami Świata stwierdził, że europejski futbol znacznie przewyższa ten w Południowej Ameryce. Słowa te były mu potem wypominane po wygraniu mundialu przez Argentynę.
- Naszą przewagą jest to, że zawsze gramy mecze na wysokim poziomie. Mamy na przykład Ligę Narodów. Kiedy dotrzemy na Puchar Świata, będziemy gotowi. Argentyna i Brazylia pod tym względem tego nie mają. W Ameryce Południowej piłka nożna nie jest tak zaawansowana jak w Europie. I dlatego, gdy patrzy się na ostatnie Mistrzostwa Świata, zawsze wygrywają Europejczycy - mówił w 2022 roku Mbappé.
Filipe Melo dość ostro skomentował poglądy gwiazdora Paris Saint-Germain.
- Jest idiotą. To świetny zawodnik, ale musi trzymać język w ustach. Na szczęście nie miałem okazji grać przeciwko niemu. Nie wiem, czy było to szczęście dla mnie, czy szczęście dla niego. Dla mnie to świetny zawodnik, który zdobędzie trzy lub cztery Złote Piłki, ale musi trzymać gębę na kłódkę. Przyjeżdżają tu z Europy i szukają zawodników u nas, a nie we Francji. W finale strzelił trzy gole, ale Argentyna została mistrzem, a Messi był najlepszy na świecie. Musi się jeszcze wiele nauczyć, nie może rozmawiać o futbolu południowoamerykańskim w ten sposób - pouczał 24-latka weteran z Volta Redonda.
[Transfery.info]
Podoba mi się to, że nawet najwięksi rywale, Brazylia, Argentyna, Urugwaj itp potrafią stanąć w obronie własnego futbolu i docenić klasę rywala. Neymar, Valverde, Messi i inni zawodnicy, którzy już zakończyli kariery dosadnie jechali po Mekambe i bronili swojej strefy. Nie widziałem takich obrazków w Europie, zawsze były tylko wyzwiska i walka. Tam mimo wszystko masz rywalizację, ale jeśli ktoś deprecjonuje granie w Ameryce Południowej, to nawet największy rywal stanie w twojej obronie.
@mekston @Comfortable_ @Lionel_Messi10 @PatrychoO
0
@AFA90 Prawdę powiedział, podpisuje się pod słowami Filipe Melo.
1
@Lionel_Messi10 Melo to był rzeźnik jakich mało :D Romero, czy Paredes, to nawet koło niego nie stali :D
0
@AFA90 Dokładnie ;D
0
@AFA90 a Jaca Góralski?
0
@AFA90 nie ma co się kłócić, w 2025 roku będą KMŚ w nowym formacie i będzie weryfikacja na boisku czy "W Ameryce Południowej piłka nożna nie jest tak zaawansowana jak w Europie."
ps. obecne KMŚ to żadna weryfikacja, to jednak to tylko 1 mecz, a za chwilę będziemy mieli porównanie na większej grupie kontrolnej.
1
@mekston Góralski akurat jest debilem i nie potrafi "subtelnie" skrobnąć po achillesie, czy wrzucić łokieta na twarz :D