La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1630 Culés

1

Przypominam to jak działa VAR. Główny sędzia nie może sobie sam sprawdzić sytuacji przy monitorze. Może tak uczynić, tylko jeśli zasugeruje to mu sędzia VAR. Czy jest to dobre rozwiązanie? Tu można dywagować. Jednak przy takich spornych sytuacjach nie miałbym pretensji do sędziego głównego, ale do sędziego VAR, bo to on tutaj ma władzę, aby głównego zaprosić do monitora.
Bardzo fajnie to Marciniak chyba w Hejt Parku opowiadał. Bo np. czym jest ewidentny błąd? Tu idealnym przykładem jest mecz Polska - Arabia z MŚ i karny dla Saudyjczyków. Dla mnie karny śmieszny i naciągany, kontakt był minimalny, więc dlaczego sędzia był w ogóle przywołany do VARu? A bo to wszystko zależy od tego co sędzia główny powie sędziemu VAR. Jeśli wtedy sędzia główny powiedziałby, że widział kontakt pomiędzy Polakiem a Saudyjczykiem, ale uznał go za niewystarczający to VAR nie mógłby interweniować. Natomiast, z tego co Marciniak mówił, sędzia powiedział, że nie było kontaktu, ale on jednak minimalny był. To już jest ewidentny błąd sędziego, ponieważ widział coś co nie miało miejsca, więc VAR miał obowiązek zawołać go do monitoru, a tam sędzia miał ocenić to czy kontakt był wystarczający.
To tak o tym, dlaczego Manzano, sam dla własnego spokoju, nie podszedł sobie do monitora? Krótka odpowiedź - bo nie mógł

3

@zadafcb Tak jak napisałem niżej trenerzy powinni mieć możliwość zwrócenia uwagi (challenge ) na kontrowersyjna sytuację. Bo tak jak napisałeś niewidomy z gwizdkiem nie widział Var również nie a setki ludzi- kibiców coś widzieli. Tu powinna być jasna sytuacja. Po to mamy technologię aby tych kontrowersji było jak najmniej.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?