La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1354 Culés

8

Xavi żyje przeszłością. Myśli, że jak będzie konsekwentnie pompował w tę drużynę słynne DNA to oni mu po trzech latach będą chodzić na jeden kontakt jak złote pokolenie sprzed dekady. Tu się trzeba dostosować do obecnych czasów i zawodników jakich się posiada.

- Przygotowanie fizyczne, żeby sprostać każdej intensywności jaką narzuca rywal
- Strzały z dystansu, a nie wchodzenie z piłką do bramki i jakieś kombinowanie
(tak to sobie mógł robić Messi z Neymarem i Iniestą), a nie Lewandowski z Raphinhą.
- Ciągły ruch by zawsze dać możliwość koledze wyjścia spod presji lub zagrania kluczowego podania.
- Nakładanie pressingu całymi formacjami, a nie, że jeden podbiegnie, a reszta stoi jak widły w gnoju i się patrzy. Pojedynczy pressing przy wyprowadzaniu piłki przez rywala jest bez sensu bo wtedy to jak gra w dziadka, gdzie jeden stoi w środku i biega za piłką jak głupi, a reszta sobie podaje między sobą i go robi w ch
- Dostosowywanie taktyki do sytuacji meczowej bo obecnie to ja mam wrażenie, że on stoi i głęboko wierzy w to co ustalił przed pierwszym gwizdkiem.

I przede wszystkim trzeba wyzbyć się tej mentalności, że "tory były złe i szyny też były złe"

1

@MesQueUnClub_87 Nie oszukujmy się i spójrzmy prawdzie w oczy... niejaki Ernesto Valverde z obecną kadrą wyciągnąłby zdecydowanie lepsze wyniki na wszystkich możliwych frontach niż niejaki Xavi Hernandez, ale być może to tylko moja opinia =)

1

@MesQueUnClub_87 Xavi nie potrafi czy nie chce zaakceptować że Romeło w pierwszej połowie przy każdym kontakcie traci piłkę, wdaje się w drybling strata, niecelnie podaje jedzie kontra i zmienia go dopiero nie w przerwie tylko w 55 minucie XD
Gdzie naprawdę kadra jest bardzo szeroka i każdy ma jakiś problem po kontuzji brak formy zmęczenie po reprezentacji a ten trzyma tego dzbana prawie godzinę na murawie.. O tym co Ty napisałeś to on chyba nie ma pojęcia..

1

@MesQueUnClub_87 gdzie ci Xavi pompuje DNA. Jego rozwiązania taktyczne i gra drużyny, nawet w tych dobrych miesiącach jego pracy, nie była nawet podobna do tego co grała Barcelona Guardioli. Są dwie opcje: albo Xavi jest na prawdę co najwyżej średnim trenerem i po prostu nie ma wizji, talentu, kompetencji czy czegokolwiek innego, żeby udźwignąć Barcelonę, a już zwłaszcza w kryzysie, albo opcja druga (choć niestety one nie muszą się wykluczać), ten klub jest tak koszmarnie zarządzany, i to od lat, że najzwyczajniej w świecie, nie ma kasy na to, żeby zatrudniać wybitnych fachowców, czy to na boisku czy w biurach czy w szatni.

0

@Johnnie_Walker Od samego początku, gdy tylko podjął drużynę deklarował, że będziemy stawiać przede wszystkim na widowiskowy i ofensywny football. Laporta go tutaj sprowadził z takim właśnie założeniem, że ma odbudować tożsamość Barcelony i dawny styl. Dalej grają 1000 podań z środka do boku i z boku do środka okrążając pole karne rywala i na ten moment jest to karykatura legendarnej tiki-taki.


Jeśli chodzi o sztaby to nie jest to problem finansowy. Laporta stosuje nepotyzm i otacza się kumplami. Xavi obwieścił, że chce pracować ze swoim sztabem, który miał w Katarze, więc ci ludzie pracują tam dlatego, że oni nie chcą nikogo innego. Myślę, że na obecną chwilę Xavi nie jest trenerem nawet ze średniej półki.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?