La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1554 Culés

23

Przedstawiciele konfederacji jasno powiedzieli premierowi że nie ma szans na utworzenie rządu. Sprostowali mu także całą sytuację dotyczącą protestu przewoźników. A wy już spłakaliście się że konfederacja idzie sprzedać się PiS-owi po tym jak mówili że „wywrócą im stolik”.
Ludzie, rozumiem że wielu z was jest wrogo nastawionych do konfederacji, ale blagam, przestańcie czepiać się już czegokolwiek jakbyście nie mieli żadnych rozsądniejszych argumentów, bo to żałosne.

16

@Kitek1640 Platformiarze najbardziej szczekają by odwrócić uwagę od tego co ich partia robiła razem z PiSem przez ostatnie lata.
Wystarczy prześledzić głosowania ostatnich dwóch kadencji i zobaczyć jak partia Tuska niszczyła z Jarosławem Polskę.

8

@Kitek1640 a można czepiać się tego, że składają projekt ustawy która ma same błędy, potem ja poprawiają i dalej ma samę błędy? W dodatku ustawa dotyczy tego w czym podobno ich szef jest królem życia? A potem on mówi, że nic o niej nie wie, nie widział jej i nie tworzył? Z tego można się pośmiać?

5

@Kitek1640 Tak samo żałosne jak to "wykrwawianie" się dla nich i prostowanie wszystkiego co mówią i robią, a najgorsze to są osoby, które nie są w stanie wskazać minusów danej partii i robią ze swoich kandydatów osoby nieskazitelne. To już są dobre psychole moim subiektywnym zdaniem :D

0

@arasz1819 Z tego można jak najbardziej. Gdyby Bóg chciał inaczej, to by inaczej stworzył ten świat.

1

@arasz1819 można się pośmiać, sam się śmiałem, nawet Sławek się z tego śmiał. Ważne chociaż, że to poprawili, a nie to co np. platforma która nie rozumie że ich „100 konkretów” to recepta na zniszczenie polskiej gospodarki; albo nie to co umowa koalicyjna platformy lewicy i TD, która jest niezgodna z konstytucją co do niezawisłości sędziów.

0

@Kitek1640 poważnie ktoś tutaj pisał o potencjalnej koalicji? XD

0

@michal26 oj i to wielu

6

@Kitek1640 czyli koalicja jak spełni obietnice to źle, bo są złe, a jak nie spełni to źle bo nie spełnia obietnic. I to wszystko tylko w trybie domysłów. Ale jak Konfa dokonała skompromitowania się, to śmiesznie, pośmialiśmy się wszyscy, nawet Sławek.... widzę, ze sekta przygotowana na wszystko :]

1

@Kitek1640 to głupki i tyle. Naprawdę wiele można Konfie zarzucać, ale sugerowanie im wejścia w koalicję z PiSem i to teraz, bo "też konserwatyści", to naprawdę kompromitowanie się

1

@arasz1819 ale to Wy się cały czas ośmieszacie tworząc teorie spiskowe. Konfa jest jaka jest i za naprawdę wiele rzeczy można ich krytykować, ale ich "antysympatycy" czasami przekraczają granicę. Za projekt ustawy o zmianie kwoty wolnej należy im się bura, bo zrobili na szybko. Na plus, że wywalili ludzi, którzy to przygotowali, ale i tak się skompromitowali. Ale to mityczne koalicjanctwo z PiSem to już jest jakiś wyższy poziom absurdu xD

0

@arasz1819 szczerze lepiej żeby koalicja nic nie ruszała, bo oni to potrafią miłą atmosferę zrobić tylko na tik toku i na swoich spotkaniach. Myślę, że nawet oni nie są tacy głupi aby myśleć, że obecnie da się jednocześnie rozdać kolejne pieniądze i zmniejszyć podatki, tylko szkoda że tak wielu ludzi się na to nabrało lol.

4

@michal26 a jaki sens ma ich koalicja dzisiaj? Obie partie są przegrywami tych wyborów i nie ma co się ośmieszać koalicjami. Ale jakby obie razem miały większość to teraz byście tutaj tłumaczyli, że rozumiecie dlaczego wchodzą do rządu z PiS. Bo inaczej nic nie zdziałają, ble ble. Tak samo jak rozumieliście poprzedniego antysystemowca Pawełka. Szkoda tylko, że nie wyciągacie żadnych wniosków, ale to już wasz problem.

1

@arasz1819 jak to jaki sens ma? A no taki, że pewne rzeczy może Konfa przegłosować razem z Tuskiem. Taki ma to sens.
Ja Kukiza nigdy nie traktowałem jako Bóg wie jakiego antysystemowca, to raz

1

@Kitek1640 no nie mieli co gadac o rządzue bo to political fiction.Ale w następnych wyborach jak beda robic koalicje powiedzą byliśmy jefyni ktorxy przyszli na to spotkanie .Morawiecki powinien zistać olany.Wuadomo ze tu chodzi o program wypasiona tratwa.A kwestia ukrainy ti problem nastęonego rzadu.Nie wiem czy ktoś z morawieckim chciałby poważnie gadać skoro zachowuje się niepoważnie.

konto usunięte

1

@michal26 https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13822189#comment-13822189

Tu masz ciekawą dyskusje, chyba w gorących wczoraj jeszcze było :P

konto usunięte

0

@Kitek1640 Zamień "koalicja" (a właściwie PO) na "Konfederacja" i sens zostanie zachowany. Fajne tiktoczki (tu akurat Mentzen wykazał się zmysłem marketingowym, dlatego PO też wskoczyło na tiktoka), miłe spotkania/piwerka z wyborcami i obniżanie podatków za "nie mogę zdradzić, ale mamy plan". Generalnie ten sam szum, tylko jedni mają Brauna a drudzy Giertycha (nazwiska można podmieniać, zależnie od sytuacji)

0

@siuuu grubo tam weszło. Ech. Nie wiem..może ja jestem dziwny, ale wg mnie to Konfederacja jako jedyna miała jaja pójść i powiedzieć Morawieckiemu w twarz, że nie ma na co liczyć. To jest paradoks, że najmniej ponoć demokratyczna partia stosuje najbardziej demokratyczne rozwiązania, czyli po prostu dialog.
Przeraża mnie też podatność na manipulacje...

konto usunięte

1

@michal26 jeżeli partia na którą zagłosowałeś sprawuje się kiepsko, to masz dwie opcje - albo rozważyć że może nie był to najlepszy wybór, co jest jednoznaczne z przyznaniem się do błędu.. Albo możesz oczerniać inne partie, słusznie czy niesłusznie. Jeżeli ukażesz te pozostałe opcje w dostatecznie złym świetle, to w zasadzie upewniasz samego siebie że mimo wszystko twój wybór był dobry, bo inne były gorsze. Ludzie nie lubią przyznawać się do błędów, takie działanie to jest pewna forma desperacji, zwłaszcza że kiedy brakuje realnych argumentów to człowiek idąc w zaparte tworzy tego typu absurdalne, wyssane z palca scenariusze. Prostowanie takich wymysłów moim zdaniem nie ma sensu, bo możesz przytoczyć wypowiedzi i fakty, konkretne i rzeczowe argumenty, a w odpowiedzi i tak dostaniesz coś w rodzaju, że tyś jest fanatykiem Konfederacji i ich zawsze wybielać będziesz co by nie zrobili xD (ależ konstruktywne! :D )

konto usunięte

0

@Kitek1640
Jak konfiarze pojmą że rząd kolalicji jeszcze nie rządu to się zgłoś.
Banda hipokrytów

0

@Kitek1640 Hello Kitty. Ty lepiej pij mleczko a nie zajmuj się polityką.

Samo pójście na spotkanie by dawać wiarygodność maskaradzie PiSu, który rządu nie stworzy to wyższy poziom zacofania politycznego.

To tak jakbym udawał, że rozdaję pieniądze, których nie mam, a Ty byś przyszedł, żeby mi powiedzieć, że nie weźmiesz tych pieniędzy.
Możesz przyjść, ale po co robić z siebie durnia? Czy Konfa przestanie wreszcie uprawiać tiktokową pseudopolitykę?
Konfa skompromitowała się też, ponieważ część jej posłów poparła przestępczynię sejmową Witek.

Konfiarze notorycznie dokonują samozaorań.

0

@fantasyh te ich tik toki się różnią. Koalicja przede wszystkim skupiała się na emocjach, wystarczy spojrzeć na te miłe tik toczki Tuska i ile w nich komentarzy wychwalających go, jakoby był zbawcą narodu. Poza tym konfederacja przedstawiła swój plan, więc nie wiem o co ci chodzi, że nie chcieli zdradzić.

1

@Kitek1640 cytując klasyka, koalicji z PiSem mówię stanowcze raczej nie xD

0

@Comentateiro gdyby nie poparli Witek, zapewne nie mieliby wicemarszałka głombie. To im się po prostu opłacało.
Według ciebie pójście, jako jedyna partia, na spotkanie z PiS-em, aby powiedzieć im wprost, że nie mają zamiaru tworzyć rządu, oraz że ich polityka przez ostatnie lata była totalnie nietransparentna i zdeprawowana, to jest poziom zacofania? To chyba nie ja tu powinienem przestać zajmować się polityką…

Ciekawe właśnie dlaczego oni jako jedyni byli w stanie tam pójść i powiedzieć im to wprost. Chyba znam odpowiedź- bo są prawdziwą merytoryczną opozycją. Przecież KO i Lewica zapewne jakby tam poszli to nie znaliby żadnych rozsądnych argumentów, tylko wszczęliby jakieś dziecinne kłótnie, bo jedyne co potrafią to grać na emocjach, bo „wszystko, byle nie PiS”

0

@Kitek1640 Czyli w Witkową weszli w układu, eksperci od wywracania stolików.

To jest kwintesencja twojego wpisu.
Wyzwać kogoś od "głomba" z błędem ortograficznym w tym wyrazie.

Podsumowanie Konfederaty. Nie kompromituj się i ortografią i tymi pseudowyjaśnieniami dorabianymi do prostej rzeczywistości.

0

@Comentateiro rozumiem, że już nie miałeś się czego chwycić pisząc ten komentarz, więc chwytasz się ortografii, bo widzę, że odpuściłeś temat spotkania z PiS-em.
Tylko szkoda, że nadal nie potrafisz zrozumieć, że poparcie Witek w głosowaniu na wicemarszałka opłacało się konfederacji, bo dzięki temu Krzysiu jest wicemarszałkiem.

A co do ortografii sam jesteś nie lepszy: „Czyli w Witkową weszli w układu…”

0

@Kitek1640 chłopie po zstawiła konyrolowany deficyt budżetowy że nie bylo kagańca budżetowego nalożonego przez ue.Nie miała dodatkowego budżetu( długu poza kontrolą parlamentu. Obecnie 200mld zadluzyli wojsko i fundusz covidiwy 270 mld.A wydatki sa ogromne w wyniku zaniedbań jak nie rentowne ekektrocieplowne węgliwe 60 mld.Za po współczynnik inwestycji był 20 po 2015 spadł do 16 a w ue wzrósł do 22.Za po miałeś deflacje za pis wysoką inflacje.w obu oezyoadkach miales 2 kryzysy za po bankow i grecje za pis rosję i covid.w obu przypadkach budowano infrasteukturę przy czym za pis masz 2 letnie opóźnienia.W Warszawie 14 km obwodnicy wsch budują od 2015 sa na etapue decyzji środowiskowej;)Trzeba przyznać że pus miał ogromną przeaagę bo o 8 lat wiecej od po mieli kasę z ue ktorą przejefli na bzdury ławeczki patriotyczne itp.....Kredyt dla polski jest największy w historii.
Mozna pisac dalej o spieprzonych rekacjach z sojusznikami czy spieprzeniu praworządności.Ostrożnie bym oceniał czy program 100 konkretów zwlaszcza ze niwjakiego sławka obnazył petru.jak można chcieć zlikwidować zus i nie wskazać skąd weźmie na emerytury......to ko.promitacja i niebezpueczne dla wszystkich bo każdy w dużej mierze dożyje starości.....
I o jakich my 100 konkretach piszemy skoro realoziwany będzie program umowy koalicyjnej bo zadna partia w parlamencie nie dostała mandatu od społeczeństwa na realizacje swojego programu.Ko nawet nie zajeła 1 mjejsca.Nie ma realizcji 100 konkretów tylko umowy koalicyjnej i na to suweren dał zielone swiatło.....

0

@Kitek1640
Wiadomo, że jak pojawi się jakakolwiek realna szansa na rząd pisu. Np. kilkunastu pslowców do nich przejdzie, to Konfa na 100% wskoczy do rządu. Dlaczego napisałem kilkunastu a nie 9ciu? Bo uważam, że kilku Konfederatów nie pójdzie na to. Oni są zlepkiem różnych partii i jak widać Mentzen został tylko pionkiem w tej grze.

0

@Borneo Polski język trudny być

0

@Kitek1640 podobno 5 w kolejności co do trudności na świecie;)

0

@MrCental tylko zobacz, przez całą kampanię mówili że nie wejdą z nikim w rząd. Większość konfederacji to ludzie w wieku 40 lat, więc mają spokojnie 20 lat życia politycznego przed sobą. Jakby weszli teraz w rząd chociażby z PiS-em, to oszukaliby wyborców i straciliby wizerunkowo, a w następnych wyborach może nawet nie weszliby do sejmu. Myślisz że im się to opłaca? Dlatego nie wierzę że na tym etapie wchodziliby w rząd z kimkolwiek.

konto usunięte

1

@Comentateiro "Samo pójście na spotkanie by dawać wiarygodność maskaradzie PiSu, który rządu nie stworzy to wyższy poziom zacofania politycznego."

No na dzień dzisiejszy to nie jest maskarada tylko jeszcze pis rządzi, a na granicy jest palący problem który należy rozwiązać bo przedsiębiorcy koczują tam od dłuższego czasu i tracą budżet i godzi to w polską gospodarkę. Nie ma czasu czekać aż się nowy rząd uformuje tylko trzeba działać teraz a pinokio jest obecnie pod taką ścianą że trzeba go cisnąć i niech podejmuje konkretne decyzje. Można też jak Hołowia na konferencji prasowej apelować do morawieckiego żeby obniżył VAT na żywność itd... Nie będę się więcej rozpisywać jak chcesz to przesłuchaj wypowiedzi bezpośrednio po tym spotkaniu.

"Konfa skompromitowała się też, ponieważ część jej posłów poparła przestępczynię sejmową Witek."

18 posłów głosowało przeciwko wybraniu jej na marszałka sejmu. Na wice marszałka było 10-8, w konfederacji nie ma dyscypliny partyjnej że jeden decyduje jak ma cała partia głosować.

@MrCental Tak na 100% wskoczy w koalicje, mimo że mówią że nie, że jadą cały czas pisowców to dla was dalej możliwa jest współpraca na linii pis - Konfederacja. Rozumiem że kłamstwo powtórzone 100x staje się prawdą ale dajcie już spokój. Tutaj masz potwierdzeni twojej hipotezy


0

@against_modern_football
Spokojnie pomyśl. Obecnie pis to przegrywy. Mają 194 posłów którzy nic nie moga. Jakby Konfaich poparła to by mieli 212 posłow i dalej nic. Wtedy ich wyborcy by się na nich bardzo wkur..rzyli. Ale jakby w sumie mieli 230+? Kusiłoby, bo kolejna kadencja Konfy w opozycji nic im nie da. Inna sprawa, że Konfa ma sporo podziałów wewnątrz. Wygląda na to, że Menzen (antypis) jest w mniejszości.

0

@Kitek1640
100% racji! Obecnie im się to nie opłaca, dlatego nie wejdą w żadne układy z pis. Ale co będzie później, przy innym układzie? Konfa to zamordyści i najszybciej dogadają się z podobnymi sobie światopoglądem, czyli z pisem.

konto usunięte

0

@MrCental No tutaj nie ma nad czym myśleć przed wyborami, w trakcie po wyborach Konfederacja i to zarówno Mentzen, Bosak, Braun i reszta ora pisowców do spodu. Wchodzi Braun na mównicę i mówi że morawiecki to zbrodniarz i trybunał stanu; wchodzi Mentzen i za pegazusa też domaga się trybunału stanu, w programch publicystycznych też ciągle to samo. Także nie było i nie ma szans na koalicję z narodowymi socjalistami z pisu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?