- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1331 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
33 odpowiedzi
barteq
17
@Bykunn 1. Nie kazdy umie inwestować2. Oddajesz jakiś procent pensji ale pracodawca daje drugie... » Czytaj dalej
81 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1331 Culés
3
Naprawdę fajny mecz dla bezstronnego kibica. Girona zagrała super mecz. My też tworzyliśmy sporo sytuacji. Zabrakło skuteczności i szczęścia. Przegraliśmy ten mecz, bo zagraliśmy bardzo slabo w defensywie.
Problem Xaviego jest taki, że raz mu wyszedł super manewr, to powtarza go x razy aż już przestaje działać. Mówię o Cancelo na LO, gdzie my nie mamy PO. Zamiast grać klasycznie, to on powtarza któryś raz z rzędu manewr z Cancelo na LO. Tego pojąć nie potrafię.
Ja tam jestem zadowolony, no fajny meczyk w niedzielny wieczór. Przegraliśmy? Trudno. Zdarza się. Przypomnę, że graliśmy z aktualnym LIDEREM La Liga, który lideruje nie bez przyczyny. Świetnie gra ta "trzecia drużyna z Katalonii". Dzisiaj nas rozklepali i to trzeba powiedzieć wprost.
Bardzo podobała mi się dzisiaj zmiana Ferrana. Na plus Gundogan. Super, że Lewy strzelił gola. Miał też kilka dobrych zagrań. Oczywiście wszyscy zapamiętają główkę (a raczej bark) z 93 minuty. No cóż. Nie zawsze można strzelić wszystko. I tak zagrał lepiej niż większość pozostałych. Dobry mecz także De Jonga. No, a reszta do zapomnienia. Tak to trzeba ocenić.
Natomiast ja tam jestem zadowolony. W końcu nie było marazmu, otwarty futbol i 2 drużyny, które jakiś tam poziom prezentują. To tak na chłodno, bo tak starałem się dzisiejszy mecz oglądać.
A niektórym tutaj to zimny kubeł na łeb by się przydał.
@barcelonaLM @mekston @macio_944 @tomek8756 @Kgorecki2500
0
@michal26 IMO Xavi znalazł najlepszy skład na ten moment i dlatego gra Cancelo na LO. Z Porto i ATM się sprawdziło i można było sądzić, że dzisiaj też.
0
@michal26 Ludzie piszą o zmarnowanej setce Lewego, ale co dzisiaj zagraliśmy w obronie to kryminał i jak to jest delikatne określenie..
0
@michal26 on nie musi strzelać wszystkiego. Niech strzeli to, co taki piłkarz MUSI strzelić. Cancelo też nawalił, mógł wystawić patelnię Lewemu, chociaż pewnie i tak by nic z tego nie było. Co do defensywy, pełna zgoda, zagraliśmy w obronie tragicznie, wszystkie akcje Girony pachniały w jakimś stopniu golem.
0
@tomek8756 no właśnie o to chodzi. Najgorsze to są dla mnie te "ścierwo komentarze" które obwiniają Lewego, albo Raphinhe o przegraną dzisiaj xD
Aż mi żal Braziola się zrobiło xD W sensie.powinien odejść, ale na litość. Defensywa jest tragiczna. Tzn. dzisiaj była. Brakuje nam "6" i taka prawda.
0
@michal26 to nie Cancelo na lewej był problemem. A kompletny brak połączenia pomoc - obrona. Kryminalne bramki Girony
0
@pioz123 takie sranie. To jest właśnie "Wasze" podejście. Totalna presja na Lewym, czego nie kupuje. Zero zrozumienia i tylko jedna wielka beka, pogarda. Czasami mam wrażenie, że kibicujecie nie Lewemu, Barcelonie, tylko właśnie temu, by noga mu/Im się podwinęła. To nie atak był dzisiaj problemem i to nie Lewy nawalał.
0
@tbas no bo brak "6". To jest to, co ja cały czas pisze. Serio nie rozumiem czemu nic się nie mówi o ściągnięciu kogokolwiek na tę pozycję. Oddałbym Kounde za światowej klasy "6".
0
@michal26 chłopie, żeby to tylko dziś coś zepsuł. Od połowy zeszłego sezonu gra po prostu źle jak na klasę, do której przyzwyczaił. Ma przebłyski, ale chyba to za mało?
0
@tbas i tak. Cancelo na lewej jest problemem, bo pokazuje beton w myśleniu. Szacun, za próbę zaskoczenia rywala i ustawieniu Balde. Nie wypalił ten pomysł, ale spróbował.
Natomiast ważna rzecz mógł też spróbować dzisiaj grać 3 w defensywie i np. Cancelo na ŚPD z FDJ obok. Balde na lewym wahadle. Mógł spróbować. Nie spróbował.
0
@pioz123 no za mało. I co w związku z tym? Ma problem prawdopodobnie z urazem (w sensie na bank od zeszłego roku grał z urazem. Może już lepiej). Nie ma formy a i tak jest jednym z lepszych strzelców w lidze.
1
@michal26 mam pecha bo nie jestem bezstronnym kibicem ....
0
@michal26 no w 16 meczach 8 bramek to na pewno powód do dumy. Co w związku z tym? A no to, że Ferran grzeje ławę, gdy Lewy kopie się po czole (dziś po barku). Jak ma problem z urazem to niech go leczy a nie udaje, że nic się nie dzieje.
1
@sokot no ja też nie, ale dzisiaj serio chciałem odłożyć na bok kibicowskie animozje i cieszyć się futbolem i nie żałowałem. Super mecz był do oglądania. Naprawdę przyjemnie się na to patrzyło a widok tak grającej Girony mnie wyjątkowo cieszy, bo zawsze ich lubiłem. Oczywiście szkoda, że kosztem Barcelony, ale tak grając w DEFENSYWIE nie da się wygrywać meczów. Znaczy da się, ale trzeba mieć farta. No Girona dzisiaj ucięła przypadkowość do zera. Mogło być i 5:4 dla nas i 2:6 dla nich :)
0
@pioz123 oczywiście, że nie jest to powód do dumy, ale też nie jest tragiczny wynik. 8 goli i 3 asysty (+ parę sytuacji jak ta z Rayo, gdzie Lewy wymusił trochę tego samobója).
Dodajmy, że Lewy nie grał z powodu kontuzji 3 meczów ligowych, a z Mallorcą wszedł w drugiej połowie na 30 kilka minut.
Rozegrał zatem 13 meczów. Zostało 22. Jak utrzyma obecną serię, to będzie miał te 20 goli i ok. 8 asyst, co jak na 35 latka przypominam - jest wynikiem dobrym. Po prostu. Nie super, nie świetnym, nie na miarę Lewego, ale po prostu dobrym. Nam brakuje "6" i trochę szczęścia + uporządkowania defensywy. Mając to, bylibyśmy liderami, Lewy na koniec pewnie by miał 25 goli i każdy by mówił,.że świetny sezon. W sensie na.koniec 25 goli.
0
@pioz123 a Ferran już nie raz pokazał jaką daje jakość i sorry, ale Lewy jest lepszy ;)
0
@michal26 to, jak ważna jest skuteczna ofensywa, pokazała dziś Girona. My nie szukajmy 6ki. My trzymajmy kciuki za Roque, że okaże się strzałem w 10. Wiem, że nie od razu można tego od niego oczekiwać, ale potrzeba nam killera na 9ce. Dajmy spokój tej defensywie. Jak mamy 8 sytuacji, to strzelmy chociaż połowę z nich. Wtedy jak stracimy 1, 2 czy nawet 3 bramki to nadal możemy wygrać mecz. Nie zajedziemy daleko z taką skutecznością. My jesteśmy w stanie tym składem wygrywać z Atleti czy Realem. A co za tym idzie, w Europie też jesteśmy w stanie nawiązać rywalizację. Wiadomo, że klasowa 6ka by nam grę ułatwiła, ale strzelajmy to, co kreujemy. Tylko tyle i aż tyle.
0
@pioz123 szczerze. Co osiągnął ten Roque? Już nie róbcie z niego wybawiciela. Nam potrzeba równowagi. Zdziwiłbyś się jak to jest istotne. Masz uporządkowane tyły, to można działać z przodu. Tymczasem u nas jest często brak tego balansu.
0
@michal26 a czy ja mówię, że coś osiągnął? Przedstawiłem swój punkt widzenia, jeśli chodzi o nasze braki. Nie mamy napastnika. Czy to będzie Roque czy nie, to sprawa drugorzędna. Ale nam bardziej potrzebny napastnik niż 6ka.