La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1314 Culés

2

Wiadomo, że Xaviego nic nie broni a do tego te żałosne wypowiedzi. Jednak gdym porównujecie Xaviego z Michelem to trzeba spojrzeć na początki obu Panów. Chyba to ma duże znaczenie?

Michel - 5 lat kordygdnator młodzieżówki Rayo, 2 lata trener Rayo, 2 lato trener Huesci i teraz 3 (lub 2) sezon z Gironą gdzie zachwyca, czyli potrzebował 4-5 lat, żeby się poduczyć i dojrzeć jako trener, doszlifować taktykę, obyć się z funkcją trenera.

I tak to powinno to wyglądać. Dopiero po takich przygodach powinien być duży klub. Niestety nas zarząd jest naiwny jak dziecko, że wylosuje kolejnego Guardiole.

A Xavi? 3 lata w Katarze, a te 3 lata chyba nie będziemy porównywać z pracą w Hiszpanii i rok potrzebował na mistrza, tera zalicza regres, co winną jest brak doświadczenia, oczywiście i nie tylko. Należy też pamiętać, że Xavi przyszedł, do klubu gdzie panuje chaos.

Moim zdaniem początki trenera są mega istotne. Zobaczcie ile lat potrzebował Klopp, żeby dobić się do Dortmundu i dominować Bayern, a potem odejść do jeszcze większego klubu i wygrać LM, takich przypadków jest mnóstwo. Przez kilkuletnią pracę w małych klubach możesz sobie wiele próbować, doszlifowywać taktykę itd tylko, że w Europie, a nie amatorskim Katarze.

I ja tu nie bronie Xaviego, bo już jutro bym go zmienił na Michela, jednak moim zdaniem patrzycie trochę na to zbyt prosto i te porwanie w pewnym stopniu nie mają sensu. Michel na ten moment zjada trenersko Xaviego, jednak początki w każdym zawodzie są najważniejsze.

0

@Kamiloza91
Zanim Xavi przyszedł, to pisałem, że biorą go za wcześnie i może na tym więcej stracić niż zyskać. Liga katarska nie jest i nigdy nie będzie wyznacznikiem umiejętności trenerskich. Wtedy miałem nadzieję, że zostanie asystentem jakiegoś trenera w Barcelonie lub przejmie na sezon lub dwa chociaż drugi zespół...niestety.
I ta decyzja spowoduje, że Xavi będzie "spalony" w trenerce i zacznie tułać się po jakiś Twente, Empoli czy Granadzie.
A mogło to wyglądać inaczej.

1

@Kamiloza91 Warto też może poczekać z ocenami bo to że Michel zagrał 1 dobry sezon jako trener to nie jest odpowiednim wyznacznikiem. Równie dobrze za rok może się z tą Girona o środek tabeli bić.
Nie jeden znikał po 1 dobrym sezonie....

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?