La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 945 Culés

8

Dzisiaj wypada 105 rocznica zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w wyniku którego Poznań i okolice znalazły się w granicach II RP. Ważną rolę odegrał francuski marszałek Ferdinand Foch który zakomunikował stronie niemieckiej, że atakowanie powstańców uznane zostanie za złamanie zawieszenia bronii. O naszych porażkach należy pamiętać ale nie można zapominać o wygranych.
@tomek8756 @michal26 @Kondziubarca @Barca1992 @Comentateiro @JimMorrisonFCB @hayek @FcPortoFan1999

3

@Kgorecki2500 O naszych porażkach to się wspomina z jakąś dziwną dumą a te jedyne zwycięskie Powstanie nie wiem z jakiego powodu jest pogardzane u nas..

3

@FcPortoFan1999 może nie tyle pogardzane ale lubimy wspominać porażki, zanurzać się w cierpieniu, najbardziej w wypadku powstania Warszawskiego

1

@FcPortoFan1999 Bo o porażkach też należy mówić. Bo w tych porażkach polski żołnierz pokazywał olbrzymią odwagę i możemy być dumni z naszych przodków czy to z obrońców Wizny, Westerplatte czy powstańców warszawskich. Natomiast tym bardziej powinniśmy pamiętać o zwycięstwach

konto usunięte

0

@Kgorecki2500 My mówimy tylko o porażkach

0

@Kgorecki2500 slums attack

0

@FCBMati10 Właśnie uważam że jest ono gardzone w naszym kraju i to jest widoczne.Warszawskie to myśmy przegrali tragicznie z kretesem przeciwko Niemcom których właśnie w Wielkopolsce zlaliśmy jak należy. @Kgorecki2500 U nas te przegrane powstania mają rangę świąt państwowych a Wielkopolskie...no cóż,mało kto celebruje jak skopaliśmy tyłki Pruskie.Bitwa pod Grunwaldem to też w sumie totalna chillera i utopia..

0

@FcPortoFan1999 Powstanie Warszawskie mimo, że przegrane miało duże znaczenie dla naszego narodu i uważam, że charakter państwowy mu się należy. Po prostu pamiętajmy i o tym i o tym
@Emhyr No to widzisz, dzisiaj masz święto państwowe z okszji zwycięstwa.

0

@FcPortoFan1999 zwycięskich powstań u nas jak na lekarstwo, porażek cała masa ale to fakt, powstanie Wielkopolskie nie jest na pewno celebrowane na tyle na ile powinno

0

@FCBMati10 Z czego to w sumie wynika? Bo to Wielkopolska czy jak? @Kgorecki2500 Ja uważam że tych zwycięstw to My za mało celebrujemy..

2

@FcPortoFan1999 nie, ja myślę że za mało mówiono i edukowano o tym powstaniu, nacisk jest na powstanie Warszawskie, Styczniowe czy Listopadowe, w podobnym czasie co powstanie w Wielkopolsce mamy powstania Śląskie, które też częściowo przyniosło pozytywny rezultat a o nim tez Polacy mało wiedzą, jak dla mnie kwestia edukacji i skupienia się na danych wydarzeniach historycznych, gdzie reszta jest mocno olewana. Nie wiązałbym tego z regionem.

konto usunięte

0

@Kgorecki2500 Takie to święto że nawet nie wiedziałem że istnieje bo nikt go nie celebruje.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?