- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1570 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
52 odpowiedzi
doc
5
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
15
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1570 Culés
0
To co chińczyk bierze turniej czterech skoczni w cuglach?
1
@Pawci023x Chinczycy nie startuja w TCS.
0
@JimMorrisonFCB no japończyk heh
1
@Pawci023x a to jest różnica. Byłoby ci miło jakby nazwali cię ruskiem,. ukraińcem czy czechem?
0
@tadzik447 oj żartuje sobie że skośnooki, i tak mu kibicuje ogólnie
0
@Pawci023x nazwanie Chińczyka Japończykiem, i odwrotnie to chyba największa obraza jaką możesz im zrobić. Coś jak nazwanie Francuza, Anglikiem i vice versa.
Przez wiele lat te państwa rywalizowały ze sobą, i myślenie tych narodowości jest szczególnym brakiem szacunku.
Dobrze jednak, że robisz to w tą stronę, a nie w drugą (jeszcze). Dla wielu Chińczyków, Japonia jest symbolem zła tak jak Hitler, czy Stalin dla Polaków.
W latach 1937-1945, między Japonią a Chinami toczyła się wojna, o porównywalnych rozmiarach co konflikt III Rzeszy i ZSRR. Straty Chin przekroczyły 20 milionów ludzi, między innymi przez bestialstwo żołnierzy japońskich :
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Masakra_nanki%C5%84ska
1
@Pressinho o dziękuję za lekcję historii , nie wiedziałem tego:) natomiast mówiąc chińczyk nie chciałem nikogo obrazić, ani wywołać jakiejś burzy, po prostu najwięcej z Azjatów jest Chińczyków i dlatego nazwałem go tak, Sona z Tottenhamu też tak czasami nazywam:) raczej to nie jest z mojej strony złośliwe, ani prześmiewcze tylko wprowadzające luz, ale przy nim albo do innego Japończyka nie powiedziałbym tak, po prostu tutaj wprowadza to nazewnictwo moje dystans pewien. Oczywiście kaZdy na swoją interpretację, ja napisałem tu o swojej, aby to źle nie zabrzmiało i abym był zrozumiany;)