La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1570 Culés

0

To co chińczyk bierze turniej czterech skoczni w cuglach?

1

@Pawci023x Chinczycy nie startuja w TCS.

0

@JimMorrisonFCB no japończyk heh

1

@Pawci023x a to jest różnica. Byłoby ci miło jakby nazwali cię ruskiem,. ukraińcem czy czechem?

0

@tadzik447 oj żartuje sobie że skośnooki, i tak mu kibicuje ogólnie

0

@Pawci023x nazwanie Chińczyka Japończykiem, i odwrotnie to chyba największa obraza jaką możesz im zrobić. Coś jak nazwanie Francuza, Anglikiem i vice versa.

Przez wiele lat te państwa rywalizowały ze sobą, i myślenie tych narodowości jest szczególnym brakiem szacunku.

Dobrze jednak, że robisz to w tą stronę, a nie w drugą (jeszcze). Dla wielu Chińczyków, Japonia jest symbolem zła tak jak Hitler, czy Stalin dla Polaków.

W latach 1937-1945, między Japonią a Chinami toczyła się wojna, o porównywalnych rozmiarach co konflikt III Rzeszy i ZSRR. Straty Chin przekroczyły 20 milionów ludzi, między innymi przez bestialstwo żołnierzy japońskich :

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Masakra_nanki%C5%84ska

1

@Pressinho o dziękuję za lekcję historii , nie wiedziałem tego:) natomiast mówiąc chińczyk nie chciałem nikogo obrazić, ani wywołać jakiejś burzy, po prostu najwięcej z Azjatów jest Chińczyków i dlatego nazwałem go tak, Sona z Tottenhamu też tak czasami nazywam:) raczej to nie jest z mojej strony złośliwe, ani prześmiewcze tylko wprowadzające luz, ale przy nim albo do innego Japończyka nie powiedziałbym tak, po prostu tutaj wprowadza to nazewnictwo moje dystans pewien. Oczywiście kaZdy na swoją interpretację, ja napisałem tu o swojej, aby to źle nie zabrzmiało i abym był zrozumiany;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?