- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1912 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
142
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
macio_944
15
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1912 Culés
5
Pamiętam bardzo dobrze moment ogłoszenia informacji, że PAD ułaskawił Kamińskiego i Wąsika. To było chyba po "Panoramie", koło godz. 18:30 wtedy w 2015r. Moment ten zapadł mi w pamięć bo był pierwszym krokiem nowej władzy PiSowskiej w kierunku demontażu państwa prawa. Dzisiaj, po prawie 9 latach pijemy piwo, które wówczas zostało uwarzone.
1
@barcelonaLM on ich 9 lat temu ułaskawił? XD
3
@michal26 Tak, przy zaprzysiężeniu 1. rządu PiS w 2015r.
4
@michal26 Mało tego ułaskawił i był z tego dumny. Takiego mamy Prezydenta. ;D
2
@barcelonaLM @fart serio. Nie żartuje. Ja myślałem, że to z rok temu było xD
Nie no to jest jakiś żart.
W sensie ja jestem zdania, że prawo łaski powinno być stosowane wobec osoby a dotyczyć kary, nawet jeśli postępowanie się jeszcze toczy. Wszak ułaskawienie, to nie orzeczenie o niewinności.
Dotyczyć oczywiście może tylko danej sprawy o którą jest oskarżony ktoś. No, ale tutaj to jest właśnie ten problem, że podjęto złą decyzję k efekty już mamy
0
@michal26 no wlasnie skoro oni twierdza ze są niewinni to mieli 9 lat na obronę siebie. Afera jest o to czy Duda złamał prawo, a nie czy byli winni. Bo szczerze jeśli dajmy Tusk, trzalkowqski, Bosak jako prezydent ułaskawi słusznie skazanych polityków bo kumple to powinna być krytyka prezydenta po całości. A tu nic o tym w tej sprawie nie ma.
1
@michal26 Ja np. uważam że powinno zostać dopisane do tego przepisu, że nie można ułaskawić osób, które popełniły przestępstwo w trakcie sprawowania funkcji publicznej. I nawet nie, że umyślnie i nie, że w związku z wykonywaniem tej funkcji. Po prostu: jesteś posłem, ministrem, sędzią, wójtem etc., popełniłeś przestępstwo podczas sprawowania urzędu, Prezydent nie ma prerogatywy, by Cię ułaskawić.
0
@tbas ale Prezydent nie złamał prawa, bo jak niby xD co najwyżej jego łaska może być niewiążąca, czyli mielibyśmy Prezydenta niekumatego i to o nim źle by świadczyło.
Ja nie jestem chyba na tyle biegły, by tutaj z całą mocą stwierdzić. Mogę jedynie debatować, ale tyle w sumie. Temat tak zawiły, że gubię się w tym wszystkim
1
@July_6_BcN tylko problem polega na tym, że właśnie prawo łaski głównie pod nich jest tworzone xD
Ale tak. Co do zasady się zgadzam.
2
@July_6_BcN W skandynawii chyba cosik takiego maja. Nie wiem czy Szwecja czy Norwegia. Skończyłoby się kolesiostwo w każdej partii i się grubo by zastanowili czy kraść. @michal26 masz racje źle napisałem, nie złamał prawa.
1
@tbas spoko :) ale i tak, jeśli źle zastosował, to się skompromitował. Zwłaszcza, że to typowo polityczne ułaskawienie...
0
@michal26 nawet tylko polityczne. Takich spraw będzie masa teraz, bo PIS w pewnym momencie mam wrażenie nie zaciągnął hamulców, a wręcz wbił maksymalny bieg. Nie wiem czego oni się spodziewali, że zawsze będą rządzić?
1
@tbas no myślę, że tego się właśnie spodziewali.