La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2391 Culés

4



Perspektywa wielkiego kosmosu jest coraz bardziej przerażająca.

Aczkolwiek jeszcze bardziej przerażające jest to, że my obok sobie latamy na takim małym wypierdku i wciąż wojujemy między sobą o pieniądze, wpływy czy nowe tereny i surowce - z takiej szerszej perspektywy to jesteśmy strasznie głupim gatunkiem. xD

0

@marcin62 przyjdzie taki moment, że ludzie stwierdzą, że jednak czysta woda, czyste powietrze i pszczoły są ważniejsze niż kasa i wszystkie dobra tej cywilizacji. Ale wtedy będzie za późno.

1

@marcin62 Podejrzewam, że jeżeli gdzieś tam istnieją kosmici (że po prostu nowa cywilizacja a nie bakterie) to też ze sobą wojują o pieniądze, wpływy i nowe tereny czy surowce :P

1

@marcin62 te liczby ciężko ogarnąć umysłem. Jak to jest wielkie nigdy się nie dowiemy

1

@Kgorecki2500 Pieron wie, może doszli do takiego etapu cywilizacyjnego że zjednoczyli swoje planety i jedyna walka trwa o inne planety. (Mass Effect vibe :P)

0

@Kgorecki2500 może nie. Na Ziemi tylko człowiek jest na tyle głupi, żeby walczyć o więcej niż potrzebuje

2

@Safrani A przepraszam bardzo. Szympansy też potrafią toczyć "wojny" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czteroletnia_wojna_szympans%C3%B3w_Gombe

1

@Kgorecki2500 Czyli elegancko, ludzkość w 2024 po ogromnych rozwojach nie tylko technologicznych ale też mentalnych - można porównać do szympansów. :D

3

@marcin62 Małpy silne razem

0

@marcin62 @Safrani Pięknie jest sobie pomyśleć o jakimś idealnym świecie. Gdzie czyste powietrze, woda, pszczółki są najważniejsze, wszyscy są szczęśliwi... Tylko, że to utopia.
Zawsze były, są i będą wojny o zasoby, surowce, teren. Ewolucja, instynk prowadzi nas do gromadzenia tych powyższych i przedłużenia gatunku. Empatyczni jesteśmy zawsze wobec najbliższych, potem przyjaciół, potem lokalnej społeczności itd. Im dalej tym mniej. To samo tyczy się gatunków. Bardziej szkoda nam ssaków, trochę mniej ptaków, a jeszcze mnie płazów.
Przed wizją utopii o jakiej piszecie przestrzegał już słusznie Lem. To nie tylko niemożliwe, ale i niebezpieczne.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?