La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2047 Culés

9

Przewodnicząca Komisji Europejskiej opublikowała w sobotę krótkie wideo przypominające o Dniu Pamięci o Holokauście.. Na kilku kadrach pojawia się napis "Obóz Auschwitz, Polska". Wymieniane są również obozy w innych krajach, gdzie również nie jest zaznaczone, pod jaką okupacją te tereny się wówczas znajdowały.

W sieci pojawiły się komentarze wskazujące na to, że nie jest to do końca dokładnie określenie. Stanisław Żaryn we wpisie na portalu X stwierdził, że Ursula von der Leyen "rozpowszechnia wprowadzające w błąd treści".

Jak przypomniał obóz "został utworzony przez Niemcy na okupowanym terytorium Polski, które w październiku 1939 roku zostało przyłączone bezpośrednio do nazistowskich Niemiec. Mówiąc o Holokauście, trzeba zachować dokładność" - czytamy.

- Ursula von der Leyen rozpropagowała kłamliwą i bardzo krzywdzącą dla Polski zbitkę, która być może jest skrótem myślowym, ale zdecydowanie nieuprawnionym i manipulacyjnym - powiedział Interii Stanisław Żaryn. - Przypisywanie jakiejkolwiek odpowiedzialności Polsce za niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz ma na celu zakłamywanie historii i jest próbą obarczenia Polski i Polaków za holokaust. Musimy to widzieć w szerszej perspektywie jako element rozmywania odpowiedzialności Niemiec za II wojnę światową - dodał. [InteriaWydarzenia]

@michal26 @tomek8756 @Kondziubarca @JimMorrisonFCB @hayek @Comentateiro @FcPortoFan1999

2

@Kgorecki2500 Po takim twittcie już nie powinna być Przewodniczącą Komisji Europejskiej.

4

@Kgorecki2500 hmmm, niemiecka pani polityk rozpowszechnia niemieckie kłamstwa historyczne. Kto by pomyślał

1

@Kgorecki2500 Oczywiście jest to skrót myślowy, zbitka, przypadek itd. A potem przeglądasz Twittera, komentarze pod artykułami i czytasz o "polskich obozach", czytasz jak to Polacy ponoszą winę za holokaust.
Oczywiście to nic nie znaczący margines. Każdy obywatel USA, UK, Francji, Australii ma na półce całą serię książek historycznych i rzetelnych opracowań. Wcale, ale to wcale nie kieruje się zbitkami z internetu i obrazem z seriali i filmów z holyłudu.
Ps. Kto jak kto, ale Niemka powinna to wiedzieć. To musi być przypadek...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?