- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1152 Culés
Gorące dyskusje
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
25 odpowiedzi
Starrk
0
Hipotetycznie Argentyna wygrywa Mundial, a Messi ma Króla strzelców i zawodnika turnieju.Kto... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
ranger3120
4
Kobiety lubią brąz, idę się opalać
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1152 Culés
5
PNA, Puchar Azji.
No i stało się, koniec Azjatyckich Mistrzostw Świata i tych w Afryce.
"Bez niespodzianek" na Czarnym Lądzie... powiedzieć tak, to by była mocna przesada. Gospodarz już żegnał się z turniejem w fazie grupowej, już zwolnili trenera, a tu taki fikołek. Asystent doprowadził WKS do finału i do zwycięstwa.
Na papierze jeden z faworytów ograł innego z faworytów. WKS pokonuje Nigerię 2:1.
Najprzyjemniejsze jest dla mnie jednak co innego, mianowicie gol jednego z piłkarzy. Opowiem Wam pewną historię... Był sobie kiedyś taki Sebek. Sebek trochę Francuz, a trochę Wybrzeżokościosłowianin. Brylował w Holandii, brylował w Niemczech, aż przeszedł do najsilniejszej ligi na świecie. Niestety w Anglii już nie szło tak dobrze, ale wciąż renomę miał i skusiła się na niego wielka Borussia Dortmund. Podpisał kontrakt, prezentacje, badania, wszystko ok. Ale jednak nie ok... niestety okazało się, że coś jest nie tak. Po bardziej dogłębnych badaniach wykryto nowotwór jądra. Piłkarz bardzo schudł, zaczęła się żmudna rehabilitacja, był nie do poznania. Sebek jednak cisnął, rehabilitował się, trenował, aż wrócił na boisko. Wrócił z przytupem, facet strzela gola w finale Pucharu Narodów Afryki. Haller wygrał tytuł, ale tak naprawdę Haller wygrał życie... Piękna to historia.
Poza wyżej wspomnianym Sebkiem zagrali - Simon Adingra (Brighton), który zanotował dwie asysty, drugą przy golu naszego Kessiego, Jean Michael Seri, Seko Fofana, Evan Ndicka, Odilon Kossounou (Bayer) czy Serge Aurier. Wśród pokonanych poza strzelcem swojej trzeciej bramki na tym turnieju Williamem Troost-Ekongiem zagrali: Victor Osimhen, Ademola Lookman, Samuel Chukwueze, Zaidu (Porto), Alex Iwobi, Kelechi Iheanacho, Moses Simon czy Terem Moffi (Nice).
Najlepszym strzelcem turnieju został Gwineorównikowijczyk - Emilio Nsue - 5 goli
Co do asyst to 4 zawodników miało po 3 ostatnie podania:
- Sadio Mane
- Fredy (Angola)
- Jose Machin (Gwinea Równikowa) wybitny gracz Monzy ( @P33ck :D)
- Georges-Kevin N'Koudou (Kamerun)
Puchar Azji:
Tutaj króciutko - Jordania - Katar 1:3. Katar broni tytułu, dla mnie, a i pewnie dla wielu z Was to jednak niespodzianka. 3 gole, 3 z karnych, 3 autorstwa Akrama Afifa.
Afif również został najlepszym strzelcem turnieju - 8 goli.
Jeśli idzie o asysty to trzech zawodników miało po 3 takie podania:
- tu również Afif
- Azmoun (Iran)
- Jasim (Irak)
@JimMorrisonFCB
1
@escarabajo Fajnie, że WKS wygrało, choćby ze względu na Hallera. No i ogólnie lubię tę nację. Widok cieszącego się Drogby bezcenny. Jeszcze mogłyby afrykańskie drużyny nieco lepiej się na MŚ spisywać i byłoby cacy.
Co do Pucharu Azji, to już ze zwycięzcy aż tak zadowolony nie jestem... :) Ale gratulacje dla Kataru, choć to Jordania skradła moje serce.
1
@P33ck pełna zgoda, co do obu pucharów:)