- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1627 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
kodi77
56
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1627 Culés
1
Myślałem, że Pereira będzie próbował poprawić pewną perspektywę starego TVP, a przyszedł i pogorszył to jeszcze bardziej...szczerze, to prawdę odnośnie starego TVP powiedział wprost sam Kaczyński podczas "protestów" i myślałem, że pójdzie tym tropem, tj.
- wiadomo, że pewien wzór dyskursu politycznego przychodzi z USA. Tam media w ostatnich latach* podzieliły się m.in. na Fox które 24/7 jechało i jedzie po H.Clinton i Bidenie oraz CNN które 24/7 jechało i jedzie po Trumpie...
- w Polsce mieliśmy jedną stację, tj. TVN24 mocno kojarzoną z PO oraz TVP i Polsat News, które były mniej więcej "neutralne" ze wskazaniem na obecnie rządzącą partię polityczną,
- PiS z uwagi na brak faktycznej równowagi w mediach w Polsce postanowił zawłaszczyć sobie media publiczne, celem możliwości dokonywania coraz większej politycznej polaryzacji społeczeństwa, ponieważ jak pokazuje USA to właśnie umożliwia lepsze motywowanie swojego elektoratu i utrzymywanie go, co stanowi pewnego rodzaju "obronę" przed działaniem drugiej strony,
- działanie takie z mediami publicznymi, mimo iż generalnie niewłaściwe i moralnie złe stanowiły w istocie obronę przed tandemem TVN-PO. Tak się w Polsce akurat złożyło, iż powstał tutaj tylko jeden medialno-polityczny projekt, który nie ma swojego odpowiednika po drugiej stronie (Republika to nie ta skala pieniędzy). Z tego też działanie PiS w sprawie mediów, mimo iż z natury złe, było w pewien sposób zrozumiałe.
Dlatego moim zdaniem, jeżeli np. Polsat nie stanie się wprost medium typowo prawicowym (ale niekoniecznie jednopartyjnym), to media publiczne nie mają w Polsce niestety racji bytu i trzeba je naprawdę zlikwidować, ponieważ szeroko rozumiana lewica i prawica we wszystkich demokracjach zmienia się jako dominująca siła polityczna co 4-5-8-10 lat, a przy takim "rozdaniu" medialnym jak dzisiaj mamy w Polsce, to każda partia prawicowa, nie tylko PiS, w przypadku uzyskania władzy będzie dążyła w pierwszym rzędzie do podporządkowania sobie mediów publicznych, celem zapewnienia sobie "tarczy" przed atakami reszty mediów i żadna ustawa nie będzie w stanie tego naprawdę zabezpieczyć.
I wiem, że niektórzy zaraz napiszą, że prywatne to niech robią co chcą, a publiczne musi być neutralne. Generalnie modelowo tak, ale popatrzcie też, że to co generalnie stabilizuje sytuację, zarówno w sferze międzynarodowej jak i wewnętrznej to pewna równowaga, która w prywatnych mediach w Polsce jest zachwiana, co powoduje takie a nie inne działania prawicowych partii w Polsce w przypadku mediów publicznych.
* wiadomo, że były podzielone wcześniej, ale nie na taką skalę jak od wyborów Trump vs Clinton.
1
@Destroyer_of_Worlds wydaje mi się, że prawdziwie prawicowa rzetelna telewizja PiSowi i tak by nie wystarczyła. No ale to tylko takie przypuszczenia.
0
@El Madridista. PiSowi pewnie i nie, ale wiesz, rzetelny Fox News by nie wystarczył Trumpowi, a rzetelny CNN Bidenowi...ale z całym szacunkiem, ale dla obu to moim zdaniem ostatnia kampania wyborcza w życiu, a potem nastąpi tam mniejsze lub większe oczyszczenie.
W Polsce to samo, Kaczyński niedługo umrze, coś tam w miejsce PiS powstanie nowego pewnie co zajmie jego miejsce...ale jak próbowałem wskazać, moim zdaniem zniknięcie PiS nie spowoduje rozwiązania problemu mediów publicznych w Polsce, bo każda nowa partia, nawet bez ludzi związanych obecnie z PiS, która wejdzie politycznie w miejsce PiS będzie robić podobnie (tj. zawłaszczać) w przypadku mediów publicznych, chcą doprowadzić chwilowo do takiego status quo, tj. tej mitycznej równowagi.
0
@Destroyer_of_Worlds osobiście sam jestem zwolennikiem pełnej prywatyzacji mediów i zlikwidowaniem publicznej telewizji, no ale to raczej szybko nie nastąpi. Jeśli bylaby to bardziej wysublimowana propaganda a'la TVN z ostatnich lat, myślę że o wiele mniej ludzi miałoby z tym problem obecnie i sam pewnie olalbym temat.
Swoją drogą ciekawi mnie jak prawdziwie prawicowi dziennikarze w takiej telewizji zapatrywali by się na wszelakie programy socjalne PiSu.
1
@El Madridista. moim zdaniem dobrze. To szeroki temat, bo jest prawica i prawica w Polsce. Bo jeżeli spojrzysz na diagram Nolana przerobiony na wykres współrzędnych dla łatwiejszego ogarnięcia, to np. spójrz na ten (wiem, stary, ale to tylko poglądowo) https://i.imgur.com/IeBkZ42.png
Masz dwie osie X i Y. Wiadomo, X to ta pozioma, Y to pionowa. Podziału na lewicę i prawicę możesz dokonywać w oparciu o obie osie. Ta z osi X odpowiada za poglądy na sprawy społeczno-obyczajowe, a z osi Y za podejście do spraw ekonomii. Dlatego też np. Konfederacja mówi, że PiS dla niej to nie prawica, bo patrzy z perspektywy dla niej ważniejszej osi, tj. Y. Natomiast cała reszta klasy politycznej kładzie przede wszystkim nacisk na podział wynikający z osi X, stąd taki a nie inny podział na lewicę i prawicę w polskim dyskursie politycznym.
Ja obecnie nie mam np. partii na którą bym z czystym sercem głosował, bo jestem wyborcą z osi X po prawej stronie i osi Y dolnej, a takich poglądów nie reprezentuje żadna poważna partia w Polsce (i chyba nie reprezentowała, bo Nowoczesna czy Ruch Palikota były tam umieszczane ze względu na program, a nie realne działania/głosowania).