- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1663 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
1
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
gumaz
1
Jaki jest Wasz ulubiony smak lodów?
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1663 Culés
3
Dobre informacje ministerstwo finansów. pracuje nad kwota wolna od podatków.
Minister finansów Andrzej Domański. Szef resortu zapewnia, że prace nad podwyżką kwoty wolnej w PIT trwają, a jeszcze w tym roku powinny się pojawić założenia reformy podatkowej. Minister informuje też, że nie ma planów nowelizacji budżetu państwa na 2024 r., a na koniec marca powinniśmy mieć sfinansowaną już połowę potrzeb
pożyczkowych.
Andrzej Domański deklaruje, że od 2025 r. powinny pojawić się korzystne dla przedsiębiorców zmiany w składce zdrowotnej
Chciałbym, żebyśmy jeszcze w tym roku pokazali założenia reformy i rozpoczęli dyskusję nad nimi – mówi o zmianach w systemie podatkowym szef MF
Nad kwotą wolną też pracujemy – zapowiada minister finansów.Obecnie jesteśmy w fazie audytu i są nieprawidłowości i prawdopodobnie będą do prokuratury zawiadomienia.
https://businessinsider.com.pl/finanse/minister-finansow-zapowiada-reforme-podatkow-i-mowi-co-z-euro-w-polsce/1tp6yq4
0
@Borneo Tu dadzą a zdrożeje energia plus dodatkowe opłaty za samochód no ale zobaczymy czas pokaże.
0
@urbipl ale zdrozeje w wyniku zmian na swiecie aby uniezależniać się id zewnetrznych dostawcow którzy są drodzy.To nie jest wybór rządu tylko sytuacja międzynarodowa.Polska noe produkuje samochodów.Nie ona atakuje Ukraine.My chcemy za 200 mld lotnisko bo tyle bedzie kosztowala też kolej a nie 40 mld tylko całośća a energetyka kosztuje 400mld.Pis zadluzyl wojsko na 200 mld plus fundusz covidowy 270 mld....W tej chwili ważnkejsza jest energetyka niż port.Za gaz rachunek distałem za zeszly rok 8 tys.Teraz mam pompe ciepła i fotovoltaike a jestem na starych zasadach i bęxzie taniej.Lepuej aby coś obnizali niz nic a i tak zmuany na świecie wymuszą zmiany o których mowisz.Ja to przewidziałem.Mam sdach nowy pompę i fotovoltaike.Zrobie maly dachowy wiatdak i ocueplę płn scianę domu.Mam swiety spokuj z oplatami.Tez tdzeba powiedzieć ze pis brał środki z ue na zmiany energetyczne to dogował paliwo ale nie remontował sieci a otoczenie jest coraz drozsze.I to trzeba przerwać i inwestować w energetykę.Nie jest to kwestia akurat po tylko kazdego rządu jaki by nie był.Dobrze że odzyskują środki z ye bo z pisem byloby to wszystko droższe albo mielibyśmy zadlużanie kierunek grecja...
0
@Borneo Możesz to ubrać jak chcesz pis dopłacał do prądu ale były wyższe podatki teraz po obniży podatki ale będziesz więcej płacił za energię plus jeszcze jakieś dodatkowe opłaty np.za samochód spalinowy. Wyjdzie na to samo dla zwykłego podatnika .
0
@urbipl nie ubrać tylko nie ma już taniej energi z Rosji.......A pis stracił czas opowiadając o węglu.Musisz mieć 400 mld na inwestycje w energetyke.Pis peze oraworzadność wstdzymał srodki spojnosci np na drogi 76 mld plus 156 mld na kpo.Jednocześnie wyciagając kasę z oaństwa dka siebie.A jeszcze jest wojsko, gdzie okazało się że korea nie daje kredytu a kredyt dla polski jest obecnie najdroższy w historii.W chinach szukano pieniędzy.A pis proponuje lotnisko z koleją za 200 mld a rachunki za energie bywają gigantyczne jak ktoś się nie zorganizował.Teraz yrzeba na nowo przeorganizować energetykę bo będzue driżej.Zadluzanie dalsze kraju to grecja.z tego co mówią cena energii ma wzrosnąć stopniowo bedzie to 15% ale wchodza doplaty do wiatraków co zrobię bo jeśli wejdą jeszcze elektryki to cena energii będzie kluczowa..Nie ma obecnie Rosji i ceny sa jakie są.Natomiast trzeba zrobić w ciągu 4 lat zmiany w energetyce.Nadrobić 8 straconych lat bo obudziliśmy się z rekami w nocniku....
0
@urbipl przecież koszty energii elektrycznej to w większości debilne kontrakty CO2 wprowadzone przez UE..
0
@Borneo Tak nadrobić bo pis niedobry był...a kto wymyślił 90 procent do 2040 roku ? Zresztą nie mam ochoty jak zwykle skakać z tematu na temat w dyskusji z Tobą.
0
@urbipl czego 90%? Tak pis stawiał na węgiel 200 lat;)
1.Nie zrobił sieci choć w czesci dostał kase z ue poszly na doolaty do energi....Jedli juz nizsza cena to kasa ue.
2 .zwiazku z tym spieprzono ustaą fotovoltaike i regułą h rozwój turbin wiatrowych.Bo nie były sieci przystosowane i działalo tutaj lobby węglowe.Tymczasem teraz po ataku rosji się wzieto za to.
3.Zbudowano rure do norwegi tylko zapomniano wynegocjować niską cene.A w 2019 nawet chciano to zrobić zwolnili faceta nastepca zapomniał o tym.
4.Z powodu praworządnosci- bezkarnosci blokowano 156 mld na rozwój tam bylo np 16 mld na turbiny wiatrowe
5.Gazoport rozbudowano( polowę mniej niz całość) dłuzej niz budowano postawę.Otworzono kiedy wojna na dobre trwała a my mamy małe magazyny na gaz.Gdyby zima była cieżka.....
6.oni nawęt węgie zaczeli ściągać w sezonie grzewczym ktorego nie rozprowadzono zatrudniono samorządy ktore po zmianie cen węgla straciły....Ściągnieto syf a gdzie jest węgiel na slynne 200 lat;)
7.Wymiana kotłow gazowych byla tak zorganizowana ze mało puntow dawaly dotacje tak jakby tel. Komurkiwe sprzedawano w 2 punktach.Efekt byl taki ze Polska stdaciła dotacje z ue.I rzad robił ti z publicznych pieniedzy ale jest to strata.
8.W kontekscie energii atomowej rownież zrobiono po rozpoczeciu wojny przygotowania.Dlaczego nie zrobili to poprzednicy przed 2014 z uwagii na odpady.( ten sam powód co niemcy) tylko teraz jest technologia aby odpady zasilały elektrownie.
Mówie ze pis zmarnował 8 lat .Trzeba to teraz odrobić bo ibudziliśmy się z rękami w nocniku.Rynek wystawia rachunek.....wina pisu.
0
@Borneo Masz i pogódź się z tym że pis już nie rządzi i kampania wyborcza platformy też już się skończyła w której można było mówić i obiecywać wszystko ,teraz trzeba dokonywać wyborów i brać za nie odpowiedzialność.
https://oko.press/zielinska-wspieramy-90-proc-cel-redukcji
0
@urbipl to jej prywatny cel.A co do zmian to nad ustawą turbin pracują.Wchodza doplaty do turbin na dachy jako nowość.Sam z tego bede chciał skorzystać.Farmy robią.Kpo energetyczne niezależnie od praworządnosci jak wszyscy dostaniemy sieci reszta będą robione.Co do cełów a do czego się dondzie to i2 rozne sprawy.