- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1141 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
86 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1141 Culés
0
Chytry plan lewicowego rządu. Czy się powiedzie? Pewnie tak bo armia akolitów i tak wyjaśni dlaczego tak właśnie trzeba zrobić.
2
@Kazragore ale to jakby był prawicowy rząd, to by nie było uwolnienia cen i dalej by dopłacał?
0
@misterio gdyby byla prawica byloby drukowanko kasy i drogie zadłużanko i kierunek Grecja.....
2
@misterio Myślę że gdyby tu przez 1/3 okresu od "upadku" komuny rządził ktoś normalny to np elektrownia atomowa by stała. Po drugie nie byłoby debilnych planów ekologicznych które same z siebie wpływają na ceny. Nie trzeba by było mieszać z cenami. Bo cena sama z siebie była by niższa.
@Borneo No tak bo lewica od 30 lat tylko zmniejsza zadłużenie haha.
0
@Kazragore czyli z opcji:
- dotować dalej z budżetu państwa
- znieść dotacje w najdotkliwszym okresie
- znieść dotacje w najmniej dotkliwym okresie
Konfederacja proponuje budowę wehikułu czasu i nadpisanie biegu historii?
0
@misterio Raczej to jest zwrócenie uwagi na to jak tu działają politycy. Czyli bez planu na przyszłość. Nie spodziewali się że jak zablokują to i będzie trzeba odblokować? I i tak walnie w ludzi. Muszą się godzić na łady niełady?
0
@Kazragore spodziewali, ale blokował to PiS, a ciemnota to kupiła, bo rząd im dobrze zrobił, więc? A co do zielonego ładu, członkostwo w Unii ma swoje benefity i koszty. Według sondażu bankier.pl z 15 lipca 2023 74% popiera członkostwo w Unii, więc? Przynależność do jakiejś struktury demokratycznej, to nie tylko benefity i cherry picking tego co się podoba.
0
@misterio Czylibze względu na to że w jakimś stopniu się opłaca być w UE mamy się zgadzać na każdą głupotę? Czyli to jest okupacja jak za ZSRR? Za chwilę będą tu chcieć wsadzić "inżynierów i lekarzy" i ok? Chyba jednak nie na to my się zgadzali.
0
@Kazragore jak widać dla większości jednak nie w jakimś stopniu, tylko benefity przekraczają koszty, bo by ludzie nie popierali bycia w Unii. Unia dej, ale w zamian figa z makiem.
0
@Kazragore ale pus to tylko z nazwy jest prawica to lewicowy w duzej mierze rząd zaslurzenie w funduszu covidowym to 270 mld;)cześc prawicowa - patriotyczna to element do manipulacji ludzi.Patriota nie okradałby kraju;)
0
@Borneo Dlatego mówię że tu lewica rządzi od upadku komuny. Bo to że się ktoś podaje za prawicę to nic nie znaczy.
@misterio W sumie w Polsce nie ma debaty odnośnie UE. Czy to się opłaca czy nie to się nie będę wypowiadał bo nie wiem. Ale gdyby przeliczyć to wszystko co planują to może się okazać że nie jest tak różowo.
0
@Kazragore ja tam uważam ze prawica powinna mieć jakąś normalną partię.Jedna jest prorosyjska a druga to jakaś lewica - autokracja Przydali by się ktoś nowy....
0
@Borneo Prorosyjska bo co? Bo nie chcą pomagać Ukrainie za wszelką cenę? Bo są za tym żeby nie prowokować Rosji (mocarstwa atomowego)? Podaj jakieś źródło bo kolega zdaje się @arasz1819 już mi podaje trzeci miesiąc i dalej nie ma.... I najlepiej niech to nie będzie jedno zdanie randomowego chłopa tylko coś grubszego bo na takiej zasadzie to Tusk jest bardziej proniemiecki Kowal proukrainski i tak można wymieniać.
0
@Kazragore nie bo żona bosaka jest w ordo juris a ta organizacja jest sponsorowana przez ruskich a ona stsrtowała w wyborach i kiedy bosak czuje ze jest moment wbija szpile ukrainie.Bo nie jaki braun jeździ sobie na wakacje do Rosji i robi sobie zdięcia na placu czerwonym z agentem rosyjskim wydalonym z polski.Bo korwin jedt zakochany w ekscelencji outinie i udziela rusjoej propagandzie wywiadu.No i jak sam mówisz nie chcę pomagać ukrainie....śmierdzi Rosją!!!!!
0
@Kazragore
Ruskimi śmierdzą na km....
https://www.money.pl/gospodarka/oligarcha-putina-dzialal-w-polsce-w-kregu-bliskim-ordo-iuris-6752417380834208a.html
https://www.google.com/amp/s/m.demotywatory.pl/amp/5124742
https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/janusz-korwin-mikke-w-rosyjskiej-telewizji-w-polsce-panuje-rusofobia-6467688454051457a%3famp=1
0
@Borneo Nie no bez jaj. 100 tysięcy euro jakiś gość wpłacił z tego co te całe ordo dostało 2 razy po 11. AGENTURA. I jeszcze ściek michnika to napisał... Przecież to są ludzie którym zależy żeby trwało to co jest w Polsce teraz. Oczywiście w artykule są wymienione wszystkie eurosceptyczne partię w Europie. No bo przecież jak ktoś nie chce po naszemu to agent... OCZYWIŚCIE. Były jakieś pozwy? Coś komuś udowodnili? Bo zdaję się że od artykułu minęło parę lat.
Braun jeździ na wakacje.... I co z tego? Biden był w Rosji w podróży poślubnej. Zrobił sobie z kimś zdjęcie no agent prawie jak wałęsa.
Jeden podpisał drugi robił zdjęcia.
W wywiadzie Korwina nie widzę nic nie zgodnego z prawdą. To że w Polsce politycy robią co im każą za granicą to jest prawda i to każdy widzi. To że jest rusofobia w "elicie" też. Nawet by można przytoczyć ostatnie urojenia "płaczącego marszałka" i powiedzieć że prowokują. A gdyby nie premier bodajże Grecji czy Słowacji to jeszcze by nas w nie naszą wojnę chcieli wciągnąć.
Ja też ruskich nie lubię tak samo jak szkopów ale bez przesady.... Nie mam zamiaru zdychać za Ukrainę. Ktoś kiedyś powiedział że są w Polsce ludzie co bardziej Rosji nie znoszą niż Polskę kochają i to jest prawda. Polaków by wkręcili w maszynkę do mięsa żeby z ruskimi walczyć.
0
@Kazragore przeciez ty jesteś ślepy na wszystkie fakty dawno podawane. Co by ktoś nie napisał to i tak sekta nie uznaje więc po co? Jak ktoś ma mózg, czytał o JKM czy Braunie, Ordo I wielu innych to widzi powiązania. Jak ktos jest sekciarzem to chociaż by się przyznali to by nie uwierzył. Jak ty myślisz, że agentura kremlowska na zachodzie to fikcja to o czym mamy rozmawiać? W Polsce są to kręgi Konfederackie. Od dawna. Wszystkie panasiuki i inne sykulskie startują z list Konfy. Kolejne przypadki:]
0
@Kazragore sprawa ordo juris nie jest lokalnie polska.Żadne jaja tylko sama wierchuszka jest powiązana z rosją w tym jeden z liderow jest na wakacjach w moskwie to raz 2 w towarzystwie rosyjskiego agenta....z agentem3 . i to wydalonym z polski.....takie rzeczy robi się pozyskać agenta i wyciągnąc informavje.A krucjata brauna anty szczepionkowa jest zgodna z dzialalnoscia ruskich troli.Jegocdzialalnosc jak w sejmie miala na celu destabilizowac budzet a dodam ze polsja starala sie o kpo.Generalnie on sie skupia na destabilizacji.Z kolei dzualalność korwina w ue to szampan putina podobnie jak dzualalność kaczyński. W parlamencie uei ziobro. Króry dziaka z agentem rydzykiem..W dzisiejszych wojennych okolicznoscuach ......
0
@arasz1819 @Borneo Aha. Czyli podsumowując. Wszyscy którzy mają inne poglądy niż te właściwe to agentura od Brauna po kaczora.
Piszesz o szczepionkach ale żeby napisać że miał rację że szczepili nie wiadomo czym i to wychodzi bo nawet w Stanach są o to procesy a w UE elita polityczna z piękną Urszulą na czele ma nie jasne związki z koncernami farmaceutycznymi to już nie napiszesz. Piszesz o tym że miał destabilizować budżet że Polska się stara o kpo. Po pierwsze kpo to są w dużej mierze POŻYCZKI i się trzeba zastanowić czy się opłacają. Ale ok pomijam niech wam będzie kpo. Tylko że do tej pory myślałem że kpo było blokowane bo Kaczafi i Ziobro zamordowali praworządność. Ale tu się pomyliłem przyznaję. Nie chodziło o żadna praworządność tylko o zmianę władzy w Polsce. Tusk dalej zażyna konstytucję (a o tym jak zadziałał w tvp nawet dzienniki w Ameryce pisały) ale kasa przyszła.
A co ten Korwin takiego w parlamencie europejskim robił? To że informował o absurdach jakie tam są to źle? Proszę o przykłady bo mi się wydaje że on tam miał do gadania całe nic.
A kolega Arasz mówi "Jak ktoś ma mózg, czytał o JKM czy Braunie" no to bym chciał przeczytać tylko mi powiedz gdzie. Bo na razie to czytałem o Wałęsie "Bolek" Komorowskim "podobno wpisany w WSI jako Litwin" czy Kwachu. Morawiecki też został oskarżony o to że w niemieckiej służbie jest wpisany i co? I nawet nie pozwala tego dziennikarza. Czyżby to była prawda? Tusk zdaję się za młodu pił z Kiszczakiem. Na wszystkich z którymi się nie zdadzacie "coś macie" to pokażcie. Bo jak na razie to wasza "elita" jest bardziej skorumpowana co pokazują dzialaniami od 30 lat. Tylko że w pewnym momencie zmienili pracodawcę. Dlaczego tu nie było lustracji której projekt w latach 90 JKM zgłaszał? Bo dobrze wiedzą że wielu by pospadało z piedestału. A przecież lepiej siedzieć w spółkach skarbu państwa niż w kryminale.
0
@Kazragore szxzepilem się 2 dazy i nic mi nie jest.Na covid w szpitalu bez szczepionki o malo nie zszedlem.W polsce bylo 38 mln jest 37, 5 mln....tak w temacie.Natomiast fakt ze konfa chce wyjscia w ue czyli być pomiędzy ue i Rosha czyli witamy w ramionach Rosji;) czyli robi system oligarchów pokroju obajtek....i ue nie przwszkodzi kraść.....a co do ue fakty są takie ze mamy z niej mld i gdyvyś ich nie miał za twojego życia nie miałbys tego co masz....mialbys poziom życia nizszy od ukrainy
Proszę zobaczyc eyktes porownania z ukraina i date wstąpienia do ue i to porownać.!!!
https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/10/27/pkb-polski-rosnie-w-tym-roku-wyprzedzimy-kolejny-kraj-regionu/
0
@Borneo Ja się nie szczepiłem ani razu i nic mi nie było. Za to w robocie byli znajomi co się szczepili po dwa razy a i tak jeden chłop wylądował pod respirator. Co do nadmiarowej liczby zgonów zdaniem wielu analiz to polityka rządu do tego doprowadziła. W pewnym momencie nie dało się iść do lekarza bo covid. Ilu ludzi umarło na serce czy inne dolegliwości bo lekarze "leczyli przez telefon"?
To czy konfa chcę wyjścia czy tylko taka jest narracja mediów a oni chcą reformy unii i żeby unia była gospodarcza a nie swiatopogladowa (tak jak na początku) to pomijam bo to nie jest temat naszej dyskusji. Natomiast dlatego uważasz że albo UE albo Rosja? Moim zdaniem jeśli w ogóle coś zapewnia nam bezpieczeństwo przed Rosją jest to NATO a nie UE. Gospodarczo myślimy zadbać sami o sobie np przez realizację projektów jak Kanał przez Mierzeję Wiślaną elektrownie atomowe czy CPK o którym wszyscy poza ekspertami tuska mówią że to będzie skok cywilizacyjny. Ale po co nam CPK skoro za dwa lata będzie lotnisko w Berlinie prawda?
A my głupi rozwalamy przemysł górniczy bo Niemcom się uwidziało. Za pierwszej platformy stocznie zwinęli. Prawie skończyli LOT.
Są na świecie kraje które się nigdzie nie zapisaly i im w miarę idzie nie dlatego że są gdzieś zapisane tylko politycy dbają o swój kraj. Przed Brexitem straszyli że już jest po Wielkiej Brytanii a tymczasem:
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/prognoza-wielka-brytania-bedzie-najlepiej-rozwijajaca-sie-gospodarka-europy/mw6kbm2
Jeszcze dwa zdania o Objadku haha. Co by nie mówić to Orlen za czasów pis chyba ma się dobrze. Z tego jakie są informacje zyski inwestycje ogólne rozwój przekraczają to co było za platformersów. W żadnym roku nie było straty a prezes zarabiał mniej niż ten z czasów po (chociaż tamten raz zaliczył stratę). Ja nie wiem czy to dobrze czy źle bo wiadomo że to są pieniądze zarobione między innymi na tych co w Polsce kupują paliwo. Ale fakt jest faktem.
PS: To mnie rozbawiło "i ue nie przwszkodzi kraść....." Zwłaszcza że ze dwa lata temu (albo nawet mniej) była sprawa korupcyjna u szczytów władz unii europejskiej (chyba nawet w partii gdzie przewodniczącym był nie kto inny jak Donald Tusk).
0
@Kazragore zgadzam się dlatego że w rządzie panował dwuglos solidarna polska to kierunek braun ruskie trole- wiadomo ziobro rydzyk- a czesc pis chciał wprowadzać szczepionki itp.Jak 2 kreci 1 kierownicą nie moze być dobrze.Był moment przed zelzeniem covidu gdzue nalezalo zaszxzepić masowo ludzi.Wtedy masę osob przechorowała w domu a nie w szpitalach.A wiadomo ze oielegniarek jest za mało itp...nastąpilo masę zgonów w tym czasie i zwiększyły się koszty orzed covidem slużba zdrowia byla zadłużona na 14 mld obecnie 20 mld.A sam fundusz covidowy 270 mld......za to idp. Pis ze propaganda troli wygrałq.Co do szczepionek to kwestia kilku rzecxy
1 wiek i choroby wspoistniejące
2 .Stan slużby zdrowia - dostep do lekow szpitali i liczba pracownikow
3.Śmierelnośc wirusa w danym momencie bo śmiertelnosc covida inna jest teraz inna była wtedy.
Efekt calosciowy mniej ludzi.nie ma 38 mln....
Błagam cię nawet nie mów o obajtku;) wkaśnie wychodzą szwidle.Obecnie wojsko będzie musialo uzupełniać zapasy strategiczne dla wojska.znie przypadkiem po odejsciu akcje orlenu wzrosły.Poza tym zapusz strate lotosu i stalo się to kosztem ludzi w duzej mierze.Bo podwyżki na paliwo były wczasniej.Natomiast ze to oligarcga ba nasze warunki to nie mamy watpkiwosci.
Cytuje bosaka chcę wyjscia z ue ale społeczenstwo nie jest na to gotowe wiemy ze polacy chca zostać w ue.Korwin chce rozwalenia ue.Jakby nie patezec jak cos rozwalisz to trudno w tym być.Dodam ze wspołpracownicy brauna rownież jechali na tkzw. Zorganizowane wycieczki do moskwy;)
0
@Borneo Warto wspomnieć że pierwszą ofiarą wojny na Ukrainie był właśnie covid. Gdyby nie to dalej w mediach byłyby liczniki. A tak z dnia na dzień ludzie przeszli z tym do porządku dziennego i się okazało że jednak nie ma na ulicach w całej Europie tyle trupów że się ludzie potykają. Tu konfa miała rację tylko nikt tego nie przyzna.
Mnie tylko ciekawi dlatego nikt się nie chce wziąć za tych co na covidzie robili interes (pewnie dlatego że z obu stron byli tak samo umoczeni czy to w kraju czy w parlamencie europejskim).
0
@Kazragore nie covid zwyczajnie zmutował.Wyniki sa dalej ale zagrożenie mniejsze choć dalej osoby starsze z chorobami powinny się szczepić.Nie ma co tu dorabiać teorii.Noe konfa nie miała racji i uważam ze bardzo dobrze wbrew pozorom że tylko z takim wirusem mieliśmy doczynienia a mogło być gorzej.Widać gdzie są zagrożenia ( dezinformacja ruskich troli i podważanie ludzi ktorzy się na tym znahą.Przeciętny gość na fb fdzie nie wiadomo kto to jest ma większy posłuch od specalistów.wtęcz zastanawiam się czy ludzie zaczna u takiego madrali operacje robić co ciekawe wystarczy wpuścić hasla pokroju obidź się , włącz myślenie, obudź się aby rzesze zmanipilowanych ludzi pracowalo na kogoś kogo nie znają kto to wymyślił i jeszcze myslą ze są mądrzejsi.Bo to manipulacje lrzez dowartościowanie;)co ciekawe ale jak ktoś zna dobrze nlp.To odrazu wylapie ze heden dureń powtarza po drugim a sami tego nie wymyślili.
Druga dobra rzecz że przetestowano technologię szczepionek poznano wady i zalety.Dalsze będą lepsze.Jeśli pojawi się coś groźniejszego punkt wyjścia i wiedza o technologi i o zagrożeniach spolecznych będzie większa.Jeśli chodzi o interes wyszlo to z chin a im rozwalił się interes w tej chwili europa i stany chcą byc samo wystarczalne i same budują fabryki pólprzewodniki.
0
@Borneo Moim zdaniem się mylisz. Bo wystarczy sobie przypomnieć jaka była narracja prowadzona przez media jeszcze z tydzień przed wojną. Jaką by nie włączył "informacyjną" to jeden z drugim "dziennikarz" wychodzili z siebie żeby ludzi straszyć a mój "ulubiony" to był w Polsacie co non stop drżę jape. Siewca śmierci na J bodajże ma nazwisko. Potem nagle się okazało że wojna i mamy inny lepszy temat to się rakiem wycofali ze wszystkiego. Trzeba było wpuścić setki tysięcy Ukraińców i nikt nie robił żadnej kwarantanny. Już nikt nie mówił o jakiś paszportach szczepieniowych. Podobno nawet Morawiecki za przeproszeniem wychował jaja i powiedział że już więcej szczepionek nie chcę. Czyli co w poniedziałek covid był nową dżumą w nocy zmutował a we wtorek już zwykła grypa w sumie? No nie tylko robili ludziom wodę z mózgu przez dwa lata a potem się pojawił nowy problem i znów skrajności. Ktoś powie żeby pomagać z głową to ruski agent.
0
@Kazragore nie na mnie kompletnie wojna nie wiązała się z tym zwyczajnie wirus odpuścił.Nie mialo to nic wspolbego z wojną .nawet się nie szxzepiłem tylko iwyłącznie z tego powodu .zbiorąc pod uwagę fakt że mam bardzo dużo przeciw ciał.