La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1664 Culés

8

W tym sezonie wyprzadzenie rywali poza torem i brak oddania pozycji będzie kończył się karą 10 sekund, a nie jak dotychczas karą 5 sekund.

Wskazywano, że takie podejście wiązało się z tym, że niska kara 5 sekund w niektórych okolicznościach może zachęcać do takich działań z premedytacją. (tak zrobił choćby Russell w sprincie przed GP USA, i de facto w Las Vegas Max Verstappen nie zdecydował się oddać pozycji Leclercowi licząc, że mu odjedzie - to się nie opłaciło ostatecznie (w sensie czasowym), ale jednak uznali, że warto zaryzykować).

Moim zdaniem to dobra decyzja z tą zmianą.

@MesQueUnClub96 @Encore @against_modern_football @Popitek12 @Kessie @Bykunn @Pawlik321 @michal26 @MichuZ44 @budel17

1

@mekston bardzo dobra decyzja

0

@mekston niech jeszcze wprowadza wyprzedzania po wyścigu

2

@Popitek12 Tsunoda ostatnio tak zrobił na Ricciardo

1

@mekston i dobrze w końcu to zmienili bo te 5 sekund to trochę jakby palcem pogrozic

konto usunięte

0

@mekston ogólnie to powinni powrócić do zasad jak kiedyś jeśli chodzi o walkę na torze (legendarne Massa - Kubica) a nie jak teraz że lekkie starcie i już na radiu "chlip chlip on mnie dotknął dajcie mu 10 sekund"

0

@against_modern_football wtedy to były kary albo drive through albo stop and go

dlatego wprowadzili te 5 sekundowe, żeby właśnie mocniej zachęcić do atakowania. Obecnie też jest DRS, więc to często sprawia, że i tak taktycznie każdy się ustawia na to i mniej ryzykuje w zakrętach.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?