La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1568 Culés

1

Policjanci to jednak nie mają tak kolorowo - była pandemia, to teraz strajk rolników, a pomiędzy jeszcze jakieś inne strajki/protesty, nawet głupie mecze piłkarskie to też zawsze ryzyko.

0

@okiemtypera_lucaxx95 Nie to co przykładowo strażacy czy ratownicy, którzy na interwencje jeżdżą każdego dnia...
A tak na poważnie to jest służba, zatem te czynności są kwintesencją tego zawodu - nie idziesz do policji dla pieniędzy tylko z pasji, zatem to co wypisujesz dla wielu policjantów jest kwintesencją zalet tej pracy. Jeśli są policjanci którzy wybrali ten zawód aby po 15 latach mieć emeryturę to źle mówi o takich ludziach.
Problem stanowią czarne owce lub prowokatorzy, jak to było w czasie protestów ACTA, Strajku Kobiet czy teraz protestu rolników, którzy w zamian za możliwość awansu zawodowego godzą się grać na dwa fronty. Mechanizm nacisku przykładowo polityków na komendantów policji poznaliśmy w ostatnich 20 latach bardzo dobrze, zatem to jest z psychologicznego punktu widzenia problem moralny dla policjantów, a nie interwencje same w sobie. Masz przykładowo taki obrazek jak poniżej - to nie jest standardowe działanie, a z pewnością pod wpływem odgórnych nacisków przynajmniej na wybrane jednostki.
Ja mieszkam we Francji, gdzie protesty rolników są nieporównywalnie większe od tych w Polsce, a policja zazwyczaj jest bardziej brutalna niż w Polace, lecz nie w tym przypadku gdyż:
1) praktycznie 100% obywateli popiera protesty rolników - dla obywateli Francji rolnictwo to dobro narodowe i podobnie jak w wielu krajach starej UE dla wszystkich są to kluczowe kwestie.
2) gdyby pojawiły sie nagrania we Francji takich scen jak dzieją się w Polsce na przykładzie prowokacji policyjnych nawet jeśli to by były fejki to cały kraj stałby w ogniu protestów, dlatego policja nie daje pretekstów i interweniuje tylko punktowo, a nie zbiorowo wszystkich.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?