La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1693 Culés

1

Na Drodze Krzyżowej byliście już w Wielki Piątek,czy dopiero wyruszacie? Bo poruszacie kwestie gastronomiczne,a lekko pomijacie sam pobyt dzisiaj w Kościele,to jak? Byliście?

konto usunięte

1

@FcPortoFan1999Ostatni raz byłem w kościele 12 lat temu i nie zamierzam się tam więcej pojawić.

0

@Rl9k1nG A na Drodze Krzyżowej?

konto usunięte

3

@FcPortoFan1999 Drogę krzyżową to ja mam codziennie w pracy. Wystarczy.

0

@Rl9k1nG A co takiego porabiasz w pracy,że masz aż coś porównywalnego z Drogą Krzyżową?

1

@Rl9k1nG Jak się nie uczyłeś i siedzisz w kołchozie

konto usunięte

0

@BorzyKrzys Człowiek był młody i głupi to teraz trzeba za*******ć.

2

@BorzyKrzys W moim środowisku, jest na odwrót. Ci co sie uczyli pracują często w gastro, gdzie jest to bardzo ciężka praca. Znam tez chłopa, który skończył 3 klasy podstawówki a ma największą firmę w okolicy. Nauka nie jest jakimś wyznacznikiem, trzeba mieć plan ma siebie i go uparcie realizować.

konto usunięte

0

@FcPortoFan1999 Targam wózek z paletą. Prawie jak krzyż na plecach.

0

@Rl9k1nG Targasz prawie jak wół?

konto usunięte

2

@FcPortoFan1999 Tak. Ale płacę podatki, dzięki mnie o. Rydzyk ma trochę lżej w życiu.

0

@Rl9k1nG Ojciec Rydzyk,to żyje jak Król ;)

0

@FcPortoFan1999 Raz w życiu byłem na drodze krzyżowej. Jak byłem w podstawówce w okolicach mojej komunii w 1998 roku. Nie dałem rady tego wytrzymać i wyszedłem po kilku minutach. Kościół mi nie służył i ostatni raz pod niemal przymusem pojawiłem się tam na bierzmowaniu.

0

@Szreko Nawet na pół godziny byś nie poszedł?

0

@FcPortoFan1999 W jakim celu miałbym tam iść?

0

@Szreko Przejść się,zobaczyć jak to wygląda po tak długim czasie z czystej ciekawości.Jak Ci nie podpasuje to się mówi już trudno.Co masz innego dzisiaj do roboty?

0

@FcPortoFan1999 Wybieram się do Kościoła tylko i wyłącznie jutro ze święconką. Z dniem bierzmowania skończyłem chodzić do Kościoła.

0

@FcPortoFan1999 u mnie jest razem z Nabożeństwem o 17

1

@zadafcb U mnie było oddzielnie o 15:00,i krótkie pół godzinki potrwała ta Droga. @bodzio10 Wiele osób,kończy chodzić do Kościoła właśnie po bierzmowaniu,nie do końca rozumiem w sumie czemu.

0

@FcPortoFan1999 Zupełnie nie jestem zainteresowany tym co się dzieje w kościele i jak to teraz wygląda. Kościół katolicki jest wielkim rozczarowaniem jako organizacja a o religii chrześcijańskiej pewnie wiem więcej niż przeciętny chodzący do kościoła. Co mam innego do roboty dzisiaj pytasz. W tej chwili leci meczyk Southampton - Middlesbrough. Do tego spędzić czas z rodziną z racji Bank Holiday w Anglii a potem startuje nowa liga w Path of Exile.

0

@FcPortoFan1999 Już Ci tłumacze czemu. Bo to było chodzenie na siłę. Wymyślanie gorzkie żale, różaniec, spowiedz w każdy pierwszy piątek miesiąca. W 3 klasie gimnazjum bylo tego zdecydowanie za dużo. Na wszystko trzeba było mieć podpis. Serio dziwisz się, że mlodzi odchodzą od Kościoła? Do tego dochodzi to co dzieje się w Kościele obecnie. Sama spowiedz tzn. klepanie księdzu do ucha grzechów to jeden wielki bezsens. Ksiądz który robi o wiele gorsze rzeczy niż ja będzie mnie potępiał?

0

@Szreko Jak uważasz. @bodzio10 Ja,właśnie nie chodzę na siłę a dla przyjemności.

0

@bodzio10 Ksiądz nie ma potępiać Ciebie, tylko Twój grzech to raz. Dwa, to zawsze można zmienić spowiednika i poszukać sobie takiego, któremu najbardziej zaufasz, który nie będzie Cię krytykował. Są też tacy, co nic Ci nie powiedzą.

0

@bodzio10 to po co się tam jutro wybierasz? :D
@FcPortoFan1999 Dziwi mnie, że nie możesz zaakceptować decyzji o nieobecności na drodze krzyżowej. Ludzie mają dość kościoła dlatego od niego odchodzą ale to nie znaczy, ze wszyscy odchodzą od Boga.
Zapewniam Cię, że Pan Jezus nie życzył sobie tego by ktoś odstawiał szopkę z „droga krzyżowa” to jest wymysł kościoła jako organizacji.
Zdecydowanie wolę wielbić i rozmawiać z Bogiem na osobności, na łonie natury. Nie potrzebuje do tego pseudo-przewodnika w postaci często fałszywego, zakłamanego księdza.

0

@MysticCat Nie mogę zaakceptować właśnie w tym okresie,kiedy ludzie mają czas aby tam zwyczajnie pójść.Nie rozumiem tego zwłaszcza w sytuacji,kiedy nie mają nic do roboty i mają dobrą okazję aby tam pójść,i choćby spotkać się ze znajomymi.

0

@MysticCat A po co się chodzi w Wielką Sobotę? :D

0

@July_6_BcN Mam chodzić i wybierać sobie Plebana? Nie dziękuję :)

0

@FcPortoFan1999 Ale jak Ty możesz mówić, że ja nie mam nic do roboty? Skąd wiesz? Nawet jeśli bym nie miał to nie zamierzam robić czegoś co jest wbrew Bogu poniekąd. Ze znajomymi spotkać się mogę w barze na meczu a nie na „drodze krzyżowej”

0

@MysticCat Ale Ja nie mówię tylko do Ciebie,mówię o tych którzy mają czas którego nie wiedzą jak spożytkować.

0

@bodzio10 jeśli nie chodzisz cały rok to bez sensu jest nagle iść w sobotę i świecić jedzenie.

0

@FcPortoFan1999 Jest milion lepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu od siedzenia w kościele ku uciesze kościelnych hierarchów.
Ostanie co bym komuś zmęczonemu proponował to wybrać się na drogę krzyżową w celach spotkań towarzyskich. Co za pomysł

0

@MysticCat To tylko Moje zdanie,a co do święcenia to raz na rok można.

0

@MysticCat Dla mnie to nie jest bez sensu. Świeconka to tradycja więc dla mnie jest sens.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?