La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2217 Culés

2

Czas najwyższy opuścić Unię Europejską i realnie mówić coraz głośniej o #Polexit.
Unia już dawno nie jest tym czym była. W takim tempie czeka nas szybka degradacja całej Europy. Coraz więcej podatków, opłat, kar i nic z tego namacalnego nie ma. Pieniędzy z KPO nie będziesz widział Ty w swoim portfelu, ale jak znikają Ci pieniądze to zobaczysz. Ktoś po prostu robi na tym idealny interes. Przecież to jest głupota, żeby się pytać czym można palić, ile, czym można jeździć czym nie. Unia Europejska to twór, który w swoich założeniach był dobry, ale się zdegradował.

''System ETS, uderzający w naszą gospodarkę i portfele, to dla klimatycznych wariatów z UE za mało, więc zatwierdzili ETS2, rozszerzając handel emisjami CO2 o sektor budownictwa i transportu. To oznacza dla nas wyższe rachunki za ogrzewanie a także jazdę samochodami spalinowymi! Za samo ogrzewanie przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci ok. 1200 zł rocznie więcej! Opłata za emisję gazów cieplarnianych i CO2 będzie wliczana w cenę węgla, ekogroszku, oleju opałowego, gazu oraz paliwa do aut spalinowych i ponoszona przy zakupie. Za ogrzewanie domu węglem, ekogroszkiem, gazem olejem opałowym będzie trzeba zapłacić ok. 45 euro za 1 tonę emisji. Średnio gospodarstwo domowe zużywa około 6 ton na rok, co daje ok. 270 euro. W sumie zapłaci więc minimum ok. 1200 zł za rok!

To kolejne uderzenie w portfele podatników, którzy i tak muszą borykać się z licznymi obciążeniami ze strony państwa i instytucji unijnych..."

4

@koksik2700 Powodzenia.

konto usunięte

10

@koksik2700 Tak, opuśćmy Unię i cofnijmy się do lat 90-tych... Unia ma wiele wad, ale obecnie nie możemy jej opuścić. Nawet Wielka Brytania, która jest mocarstwem, miała po exicie sporo problemów, to z Polską nie chce wiedzieć co by się stało.

3

@koksik2700 w takich rozważaniach pierwsza mysl jest taka:
Czy Polskę stać bedzie na taka niezależność? czy jesteśmy na tyle silnym Państwem które poradzi sobie bez UE?

3

@TheNekro94 Skąd takie założenie, że Polska wróciła by do lat '90?

3

@fart Polska była przed Unią i będzie po Unii. Są państwa, które nie są w Unii i po prostu istnieją. Możliwe? Możliwe. Co z tego, że my tu będziemy wprowadzać absurdalne przepisy, skoro reszta świata ma to w dupie i po prostu rozwija swój potencjał? Zamiast go zwijać jak Europa? Jeśli ktoś wierzy, że obecne przepisy emisyjne i nie tylko mają służyć klimatowi, to jest po prostu głupcem.

4

@TheNekro94 daj typowi spokój on myśli, że jak wyjdziemy z Unii, to nie ɓędzie ETS, bo Norwegia, Lichtenstein czy Islandia wcale nie muszą spełniać wymogów ETS. Prawda?

https://climate.ec.europa.eu/eu-action/eu-emissions-trading-system-eu-ets/scope-eu-emissions-trading-system_en

No więc muszą mając gunwo do gadania na jego temat jak i wszystkich innych regulacji, jeżeli chcą być częścią wspólnoty gospodarczej. Jak mówiłem daj tej chorej jednostce spokój, tu nic już nie pomoże.

konto usunięte

1

@koksik2700 raczej nie ma szans na opuszczenie unii. Niestety większość Polaków ma mentalność pokroju @TheNekro94 i wierzą w takie bzdury, że cofnęlibyśmy się do lat 90 (niezła wyobraźnia, żeby w coś takiego wierzyć swoją drogą). Są to w szczególności libki z kompleksami wobec zachodu, którzy myślą, że w Polsce nic się nie da :P Pozostaje liczyć, że ludzie w Europie po tym jak poczują na własnym portfelu tę politykę, to przestaną głosować na polityków popierających zielonych khmerów.

konto usunięte

1

@Death_voice Niezła wyobraźnia, to wierzyć że Polska bez Unii będzie się rozwijała szybciej niż obecnie. Może jeszcze powinniśmy się z Ruskimi skumplować? W miastach i nie tylko jest mnóstwo obiektów (i nie tylko obiektów), które zostały sfinansowane z europejskich funduszy i tego wszystkiego by bez Unii nie było.

konto usunięte

1

@TheNekro94 no to w końcu cofnęlibyśmy się do lat 90, czy nie rozwijalibyśmy się tak szybko jak teraz? Zdecyduj się, bo to trochę spora różnica :)

Co mają obiekty sfinansowane przez unię do dyskusji na temat tego, czy dalszy pobyt w unii jest dla nas opłacalny? Unia to nie jest grupa przyjaciół radośnie idąca wspólnie przez świat, tylko organizacja do której weszliśmy, bo uznaliśmy że jest to w interesie naszego państwa. I z pewnością pobyt w unii pod wieloma względami nam się opłacił. Ale dyskusja nie jest o tym, czy się to nam opłaciło, tylko czy dalej będzie się nam opłacać. Jeśli pobyt w unii już by się nam teoretycznie nie opłacał, to dlaczego mielibyśmy z niej nie wyjść?

I nie wiem co ma Rosja do tego wszystkiego xD

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?