La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1431 Culés

3

Równo 20 lat temu, 1 maja 2004 roku Polska została członkiem Unii Europejskiej. Jest to jedno z ważniejszych osiągnięć polskiej dyplomacji i decyzji polskiego rządu w XXI wieku i dobrze, że do UE dołączyliśmy, bo pomogło nam to w rozwoju bardzo (szczególnie po dziesięcioleciach komunizmu) a i sama UE wtedy wyglądała inaczej. Czy to obecnie jest dobra instytucja i działa tak jak powinna i czy idzie w dobrą stronę? No tu będziemy się spierać i każdy będzie mieć swoje zdanie. Jedyne czego nam życzę to żeby polski rząd najbardziej to myślał o nas ;)


@michal26 @Comentateiro @tomek8756 @Kondziubarca @Tabaluga37

1

@Kgorecki2500 To była jak najbardziej dobra decyzja z perspektywy czasu.Gdybyśmy nie dołączyli do UE,to bardzo możliwe że bylibyśmy drugą Ukrainą/Gruzją z otwartą wojną na Rosję.

3

@FcPortoFan1999 Nie no, w NATO byliśmy od 1999 roku

1

@Kgorecki2500 Byliśmy w Nato,ale brak Unii powodowałby że bylibyśmy gospodarczo najpewniej na poziomie republik postradzieckich.

3

@FcPortoFan1999 No być może ale wojny by nie było jak w Gruzji albo na Ukrainie

0

@Kgorecki2500 Ale za to najpewniej gdyby nie ta decyzja,to dużo trudniej byłoby nam tam wstąpić z biegiem lat.

1

@Kgorecki2500 Dobra decyzja, pytania może budzić w jakim zmierza teraz UE( na przykład pomysł zakazu aut spalinowych )

1

@Kgorecki2500 Z tej okazji należy zacząć debatę czy nam się jeszcze opłaca w uni być. To że opłacało się dołączyć wtedy nikt nie neguje. Ale unia to nie to samo co było wtedy. Wprowadzane są coraz głupsze pomysły wymogi nakazy i inne łady. Czy nie najwyższy czas myśleć o sobie jako o Polsce? I co nam się opłaca? A tym czasem rządzący w Polsce "Polacy" politycy prześcigają się w tym kto lepiej klęczy przed zachodem. Wystarczy wspomnieć kto był za podatkiem europejskim kto się godził na zielony ład a teraz udaje że nie. Czy słynne "po co CPK jak jest lotnisko w Berlinie".

Tym bardziej że teraz będą akurat wybory do tego cyrku i zacznie się ściemnianie że my się będziemy o Polskę martwić a nie o unię a unię trzeba reformować. Prawda jest taka że jak w całej Europie nie dojdą do głosu ludzie którzy nie są bezgranicznie zakochani w UE to będzie dalej to samo albo gorzej.

0

@Kazragore kapitalny pomysl, wydoic ich a potem wyjsc, tak sie buduje wiarygodnosc.
Bedziemy miec zdrowe pyszne zboze jak na ukrainie wzbogacane o rozne pierwiastki wycofane lata temu, i bedziemy tak szczesliwy jak brytyjczycy po wyjsciu.

Unie nalezy reformowac, ale napwne nie jak to robil pinokio z ruska agentura orbanowska poprzez fochy, machanie szabelka i robienie z ludzi debili.

0

@Szklaner Każdy jest ruska agentura jak nie chce robić wszystkiego co chcą na zachodzie.

"Bedziemy miec zdrowe pyszne zboze jak na ukrainie wzbogacane o rozne pierwiastki wycofane lata temu" to znaczy że jak sami o sobie będziemy dbać to nie możemy zdecydować że w jedzeniu muszą być jakiś normy? W Norwegii Szwajcarii albo w Wielkiej Brytanii jedzą szajs bo nie są w unii? Nie rozumiem tego.

"bedziemy tak szczesliwy jak brytyjczycy po wyjsciu." Żeby w Polsce było jak na wyspach to by fajnie było.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?