- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1711 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
109
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Faro
0
I nawet typowi komentarza nie usuną, a mi od razu kasacji, a za kolejny pewnie ban na tydzień.... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1711 Culés
8
"Wspaniałe" porównanie. Wtedy byli ofiarami. Teraz są oprawcami:
1
@Kgorecki2500 Polecam posłuchać czegokolwiek od syna Musaba Hasana Jusufa, założyciela Hamasu, który przeszedł na stronę Izraela. Trochę więcej wiedzy o tamtejszej rzeczywistości leczy z wydawania takich prostych, a odległych od prawdy wyroków
3
@YeastMoss Rozumiem, że w takim razie nie zabijają dzieci? Nie spędzają Palestyńczyków do obozów? Nie zatruwają studni? Nie blokują pomocy humanitarnej albo nie strzelają z dronów do niosących taką pomoc? To wymysł i ten syn dementuje? Bo Emila Czeczki też możemy przecież posłuchać i ta wiedza również może uleczyć z wydawania takich prostych, a odległych od prawdy wyroków.
0
@Dari0G bardziej chodzi o to, że Hamas to są terroryści a ludzie tak się zafiksowali na nienawiści do Izraela, że zdają się o tym zapominać. Hamas specjalnie tworzył bazy np w podziemiach lub w pobliżu szpitali/szkół przez co zwiększali niepotrzebnie liczby ofiar. Owszem metody Izraela są złe, ale przedstawianie tutaj ich jako tych jedynych złych to jest po prostu kłamstwo.
1
@Kgorecki2500 w weekend puszczali „Pianistę” w tv i aż słabo się to oglądało myśląc o tym co żymianie wyprawiają teraz
0
@tomcias10 "(...) ale przedstawianie tutaj ich jako tych jedynych złych to jest po prostu kłamstwo."
A kto ich tak przedstawia? @Kgorecki2500, który napisał ""Wspaniałe" porównanie. Wtedy byli ofiarami. Teraz są oprawcami:"?
Te dzieci były w Hamasie? Izrael wybrał metodę wyniszczenia całego narodu, od najmłodszych do najstarszych, żeby tylko pozbyć się "problemu". Są oprawcami takimi samymi jak niemieccy naziści, którzy mordowali Żydów i resztę podobnymi metodami. Tutaj nie ma czego usprawiedliwiać, "bo Hamas to czy tamto". Tam giną dzieci tysiącami.
0
@Dari0G no ja rozumiem, że giną dzieci, ale to jest też wina Hamasu, który specjalnie swoje tajne siedziby pozakladal przy szpitalach i szkołach czy też nawet w podziemiach szpitali czy szkół.
0
@Dari0G Jeszcze raz. Kolega pisze "Wtedy byli ofiarami. Teraz są oprawcami". Robienie z ich oprawców każe nam zapomnieć o paru sprawach. Nie było zagrożenia wobec mieszkańców Palestyny, dopóki Hamas nie przeprowadził pierwszej intifady. Cały region był instrumentalnie wykorzystywany w arabskiej walce o wpływy, arabskie kraje nie wspierały Palestyńczyków i niechętnie przyjmowali palestyńskich emigrantów. Obecny konflikt rozpoczął się bestialskim atakiem terrorystycznym.
I dopiero zapominając o tym wszystkim można widzieć Izrael jako wyłącznie oprawców.
Hamas tak to właśnie rozgrywa wiedząc, że Izrael nie może okazać słabości w regionie. Palestyńczycy masowo wspierają Hamas, kiedy ten od lat traktuje Palestyńczyków jako żywe tarcze. W Izraelskich więzieniach Palestyńczycy są torturowani przez członków Hamasu upewniających się, że nie dochodzi do "zdrady". Piękna narracja o uciskanych Arabach to narracja stworzona dla zakochanego w swoim humanitaryzmie Zachodu, nie ma przypadku w nagłym ruchu propalestyńskim w ideologii woke. Tymczasem z basenu Morza Śródziemnego od lat po cichu znikają Żydzi (oraz powoli Chrześcijanie), a w krajach Zachodu te same ruchy, które popierają ateizację i sekularyzację są jednocześnie przyjazne Muzułmanom.
Byłbym więc bardzo ostrożny w ocenianiu wszystkiego po jednym zdaniu "dzieci giną". Ktoś mocno się napracował, żebyś dokładnie tak wszystko widział.
0
@YeastMoss Ale co to ma wspólnego z meritum? Giną te dzieci, czy nie? Bo widzę, że lubisz liczyć diabły na końcu szpilki. Kiedy Niemcy robili łapanki w odwecie za zamachy ruchu oporu, to też można było tak pisać? Że to wina ruchu oporu? Bo prowokuje? Ktoś się mocno napracował, żebyś relatywizował to, co się tam dzieje. Eksterminują naród wszystkimi dostępnymi środkami i to jest fakt. Jeśli Ukraińcy zaczną teraz wysadzać w powietrze rosyjskie szkoły, szpitale i przedszkola, to uznasz, że jest ok, bo Rosja najechała Ukrainę? Co jest z wami ludzie nie tak, że usiłujecie usprawiedliwiać skurwysyństwo płytkim "ale to oni zaczęli"? To jest Twoja odpowiedź na ludobójstwo Izraela? Te dzieci są winne?
"Obecny konflikt rozpoczął się bestialskim atakiem terrorystycznym.
I dopiero zapominając o tym wszystkim można widzieć Izrael jako wyłącznie oprawców."
No tak. A rosyjska agresja na Czeczenię też zaczęła się od bestialskich ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez "Czeczenów" w Rosji. Mossad kompletnie zaskoczony, nic nie wiedzieli, tacy spece. Pegasusy, cuda, wianki. I nie spodziewali się. Że zacytuję, ktoś się mocno napracował, żebyś dokładnie tak wszystko widział. Co groziło temu złodziejowi i mordercy Netanjahu przed wybuchem tego konfliktu? A teraz coś mu grozi? Czy temat ucichł przykryty "wojną"? A kto odpalił premiera Izraela, który chciał zawrzeć pokój z Palestyną? Naprawdę jakiś byle Zyd może sobie o tak podejść i odstrzelić własnego premiera? Bajki opowiadaj dzieciom.
0
@Dari0G Meritum, które sobie arbitralnie ustaliłeś? Kontekst postu jest jasny. Jeżeli śmierć cywili w wyniku reakcji na atak jest byciem oprawcami, to donikąd nie zmierzamy w rozważaniu okropieństwa wojny. Alianci ze swoimi nalotami dywanowymi na niemieckie miasta byli w takim razie jeszcze gorsi.
Niestety, ja nie usprawiedliwiam niczego i bynajmniej nie jest to płytkie. Płytkie jest ślepe współczucie obdarte z kontekstu. Każdy idiota potrafi krzyczeć "skończcie wojnę, bo wojna jest zła", ale świat nie jest taki prosty.
Swoją drogą zabawne jest jak od oskarżania mnie o relatywizowanie przeszedłeś do relatywizowania, a może nawet zaprzeczenia rzeczywistości ataku terrorystycznego Hamasu :) Tych zgwałconych kobiet i dzieci już Ci nie żal? Nie należą do preferowanej grupy?
A tymczasem Islam pożera dalej basen Morza Śródziemnego. Proces wypierania Żydów oparty na religijnym fanatyzmie i od dziecka wyuczanego antysemityzmu trwa w najlepsze. Hamas wystawił te dzieci na ostrzał wiedząc, że Zachód ze swoją dobroduszną, naiwną dobrodusznością będzie ich dalej popierał.