- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 793 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 793 Culés
0
Liczę na taki scenariusz, że w rewanżu Fury wygra z Usykiem. Wczoraj pokazał, że jak najbardziej jest w stanie to zrobić, gdyż poza początkiem walki do 8 rundy dominował nad Ukraińcem. Niestety boks to taka dyscyplina, że jeden mocny cios może odmienić losy walki (Wilder coś o tym wie) i po rozwaleniu nosa Fury już nie walczył tak samo. Jeśli uda mu się tego uniknąć w rewanżu, to myślę że wygra. W międzyczasie Joshua mógłby zdobyć pas IBF, który teraz najprawdopodobniej zostanie zwakowany i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to za rok mogłoby dojść do walki Fury vs Joshua o wszystkie pasy. Bardzo na to liczę, bo czekam na walkę tej dwójki od 8 lat.
1
@Pawlak1992 Dominował? Przecież na kartach sędziowskich po 8 rundach, było 4-4 u dwóch sędziów.
0
@Arden No bo Usyk wygrał pierwsze rundy. Chociaż nie wiem skąd się u nich wzięło to 4:4, skoro tylko w trzech pierwszych rundach Usyk był lepszy, potem to już szło na konto Fury'ego, aż do czasu rozwalenia kichawy.
0
@Pawlak1992 Pierwsze dwie wygrał Usyk, kolejne 4 wygrał Fury. 7 i 8 rundę wygrał Usyk, stąd wynik 4-4. Przecież to nawet ślepy by zauważył.
0
@Arden Przecież 6 runda to była właśnie najlepsza runda Fury'ego w tej walce. Usyk dostawał w bebechy, dostał kilka podbródkowych i nawet krew z łuku brwiowego zaczęła mu lecieć. Nie wiem gdzie ty tam widziałeś zwycięstwo Usyka w tej rundzie.
0
@Pawlak1992 Przecież napisałem 7 i 8 dla Usyka. Poprawiłem po sekundzie. Nie było żadnej dominacji do 8 rundy, musiałeś oglądać walkę pod wpływem, bo innego wytłumaczenie nie ma. Wszystko było otwarte na kartach sędziowskich, a Usyk zdominował ostatnie rundy, co więcej był bardzo blisko skończenia tej walki przed czasem.
0
@Arden To że poprawiłeś nie znaczy że mi się wyświetlał od razu poprawiony komentarz. Odpisałem na poprzedni i dopiero po odświeżeniu strony pojawił się poprawiony.
0
@Arden To chyba wielu ludzi musiało oglądać pod wpływem. Czytałem potem relację z walki, choćby na bokser.org i nie widziałem, żeby ktoś zapisywał 7 rundę na korzyść Usyka, co najwyżej remis, bo tam Fury nie raz go trafił.
0
@Pawlak1992 U dwóch było 4-4 u trzeciego 5-3 ale co to zmienia? gdzie ta dominacja? przecież to była równa i bliska walka. Tylko ktoś zaślepiony, kto kibicował jednej ze stron, może myśleć inaczej, bo nie jest obiektywny.
0
@Pawlak1992 Usyk w taki właśnie sposób demoluje rywali, w drugiej połowie walki podkręca tempo. Najpierw zdemolował Furemu nos, potem go prawie dokończył, kiedy Tyson lekko opadł z sił. To nie był żaden lucky punch, tylko typowe dla Usyka przejście do ofensywy, kiedy rywal straci trochę baterii. Tym się różni Usyk od reszty, że jest bardziej świeży w końcowych rundach. Kolejna walka jest otwarta, obaj trochę dowiedzieli się o przeciwniku i są w takim samym położeniu, chyba że Fury znowu zapije.
0
@RosjaninBut Nie twierdzę że to był lucky punch, bo takie mocne ciosy na łeb prawie zawsze się zdarzają, ale żeby trafić kogoś centralnie w nos żeby spowodować krwotok, to jednak trzeba mieć trochę szczęścia. No bo ile razy Usyk w swoich walkach doprowadził do takiej sytuacji? Zapewne niewiele, jeśli w ogóle (nie oglądałem wszystkich walk). A krwotok, czy to z nosa, czy z łuku brwiowego, zawsze powoduje trudności w walce. Przykładem była choćby walka Fury'ego z Wallinem.