La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1532 Culés

0

Mecz z Ukrainą wlał nadzieję w serca kibiców kadry narodowej. Jak dla mnie on jest bez znaczenia, bo w turnieju w którym są 3 mecze, kadra taka jak nasza musi pierwszy mecz po prostu wygrać, jeżeli chce grać dalej nie oglądając się na innych. Zestawienie pierwszych meczów w tym milenium na dużych turniejach:

2002 - Korea Pd. 2 : 0 Polska
2006 - Polska 0 : 2 Ekwador
2008 - Niemcy 2 : 0 Polska
2012 - Polska 1 : 1 Grecja
2016 - Polska 1 : 0 Irlandia (awans)
2018 - Polska 1 : 2 Senegal
2020 - Polska 1 : 2 Słowenia
2022 - Meksyk 0 : 0 Polska (awans różnicą bramek przy litości Argentyny).

Tak więc Polska w zasadzie awansuje tylko wtedy, gdy rozegra przyzwoity pierwszy mecz. Niestety presja tego meczu jest tak duża, że piłkarze grają ze spętanymi nogami. Dlatego też dobry mecz z Ukrainą, czy ewentualnie teraz z Turcją wiele nie powie, gdy po prostu trzeba rozegrać dobry pierwszy mecz z Holandią, który będzie decydujący.

0

@misterio Dlaczego to Polacy mają mieć spętane nogi na mecz z Holandią, będąc drużyną która nie jest faworytem?

1

@FcPortoFan1999 dlatego, że wiedzą że muszą go wygrać, jak chcą awansować

0

@FcPortoFan1999 Ponieważ jak co turniej każdy chce żeby wyszli i rzadko kiedy rozgrywamy dobry pierwszy mecz.

0

@TR3YWAY Remis wystarczy. @misterio Przecież to jest oczywiste że jak Jedziesz na turniej, to po coś więcej niż tylko 3 mecze i do domu.Dlaczego to właśnie Polska, ma mieć z tego powodu szczególną presję oczekiwań?

0

@FcPortoFan1999 Argentyna np. przegrała pierwszy mecz w grupie, a i tak wyszła. Polacy tego po prostu nie robią. Przy remisie z Holandią, będzie pewnie powtórka z 2022 i liczenie, że Francja sobie skalkuluje, że przy 4pkt. Lepiej wypchnąć Holandię - o ile będzie miała taką możliwość. Więc znowu to będzie liczenie na coś.

1

@misterio Remis z Holandią, będzie bardzo dobrym wynikiem jeśli pokonamy Austrię.Pamiętajmy, że wychodzą z reguły 3 drużyny z grupy a nie 2.

0

@FcPortoFan1999 Tu się zgodzę, ale to dlatego wygranie pierwszego meczu dawałoby pewnie jakieś 90% na awans, bo już wystarczy tylko 1 remis na dwa mecze, a tak ciągle masz z tyłu głowy, że trzeba jeszcze wygrać. Przegrana jak dla mnie eliminuje nas z marszu.

0

@misterio Ja, z Holandią nie nastawiam się na zwycięstwo bo zwyczajnie My nie mamy tak mocnej reprezentacji aby im się przeciwstawić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?