- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1194 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1194 Culés
0
Francja zaprosiła USA i kilka krajów europejskich, w tym Polskę, do udziału w misji szkoleniowej dla ukraińskich żołnierzy organizowanej na Ukrainie - ujawniła w niedzielę niemiecka gazeta "Welt am Sonntag".
Sikorski ostatnio mówił, że Polska nie wyśle swoich instruktorów na Ukrainę, ale będzie ich szkoliła w Polsce, bo będzie to bezpieczniejsze i efektywniejsze. Ciekawe czy pod naciskami Macrona zmienił zdanie. @michal26 @FcPortoFan1999 @JarekS
1
@Barcanajlepszyteam Mam nadzieję że nie przyjdzie im do łba, aby tam wysyłać swoje wojska.Macron? Jak chce to niech wpycha się na Ukrainę i ryzykuje wybuchem wojny nuklearnej.Proszę bardzo.
0
@FcPortoFan1999 Chodzi o instruktorów, którzy mieliby przeprowadzać szkolenia Ukraińców. O wysłaniu wojsk na front, nie ma mowy. Macron powiedział, że kilka krajów przyjęło ,,zaproszenie" i w najbliższych dniach zostanie to ogłoszone. Polska została też poproszona o to, żeby strzelać do rosyjskich rakiet i dronów, które zostają wystrzelone na zachodnie tereny Ukrainy.
1
@Barcanajlepszyteam Ja, na miejscu rządu dyplomatycznie bym podziękował za takich instruktorów.To się zaczyna od instruktorów, a może rzeczywiście w przypadku sukcesów Ukrainy(których ostatnio za wiele nie ma) skończyć się na wysłaniu wojsk.
0
@FcPortoFan1999 Możesz mieć rację. Ostatnio było info (znowu z niemieckiej gazety), że w przypadku załamania się frontu, Polska i kraje bałtyckie nie będą czekać, aż Rosja podejdzie na zachód Ukrainy, tylko wyślą swoje wojska.
0
@Barcanajlepszyteam I to mnie coraz bardziej martwi.Rozwiązanie tej sytuacji jest trudne, bo albo wstrzymać wojnę z obecnymi granicami albo coraz bardziej ryzykować wybuch WW3.
0
@Barcanajlepszyteam Oglądam wieczór wyborczy we Francji - prawica wygrywa a Macron rozwiązuje parlament, zatem niedługo nowe rozdanie bo z tego co widzę to w innych państwach również antywojenne formacje zrobiły wynik.
0
@JarekS To raczej nie jest dobra wiadomość dla Polski. Macron jako prezydent, będzie miał jakiś wpływ na wysyłanie bądź też nie pomocy dla Ukrainy?
1
@Barcanajlepszyteam A twoim zdaniem szykowanie się na wojne z Rosją jest dobrą wiadomością jeśli nasze położenie geograficzne jest tak niekorzystne?
Dla Polski najlepszym rozwiązaniem jest zakończenie wojny na Ukrainie, czyli dogadanie się Rosji z zachodem, a interesy każdej ze stron są znane od dawna.
Sam prezydent we Francji nie decyduje, zatem należy się spodziewać, że w Europie pojawi się większy front państw, ktore będą dążyły do szybkiego zakończenia wojny i przykładowo Węgry nie będą już wyalienowane. Zgodnie z tym co ludzie mówią "na ulicy" Francja musi się pogodzic z tym że traci wpływy w Afryce kosztem Rosji i Chin, zatem wysyłanie większej ilości najemników czy zabawa w szkolenia jest bez sensu i społeczeństwo tego nie chce. Sąsiaduję z Ukraińcami, Rosjanami i Francuskimi żydami w moim miejscu zamieszkania - wszyscy uważają tak samo.
0
@JarekS Nie wiem jak można być tak łatwowiernym i liczyć na to, że Rosji, wystarczy zajęcie kawałka Ukrainy. Zwłaszcza znając nie tak odległą historię. W czasach Hitlera też mieliśmy takich przywódców europejskich. Dawali mu kawałek, po kawałku, a jednak mu nie wystarczyło. Pewnie później wszyscy w szoku byli.
0
@Barcanajlepszyteam Ja mieszkam na zachodzie Europy i intencje zarówno zachodu jak i wschodu Europy są jasne w przestrzeni publicznej od dawna. W Polskich mediach nie ma odniesień do 2014, zatem łatwo sprzedaje się narracja atlantycka, że niewiadomo na co stać Rosję bo im jest to na rękę w wojnie gospodarczej z Chinami.
Ja uważam, że łatwowierne to jest przejmowanie narracji konfrontacyjnej jeśli geograficznie mamy tak złe polożenie, a NATO nie będzie respoktowało samowolki wojennej poza strefą NATO. Polska powinna się zbroić, a nie rozbrajać i nie powinna wysyłać wojska poza strefę NATO. Jakoś kraje na południe Polski to bardziej rozumieją, ale w PE jest nowe rozdanie, a w USA nawet czarni popierają już Trumpa, zatem koniec wojny jest bliżej niż się wydaje.