La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1188 Culés

9

Statystyczne porównanie klubowe Messi vs Haaland w wieku ok. 24 lat (odpowiednio u Messiego po sezonie 2010/2011 i Haaland po sezonie 2023/2024) - G+A tylko w klubie

Na tym etapie karier Messi miał 45 goli mniej od Norwega, ale jednocześnie miał 25 asyst więcej.

W stosunku do sytuacji gdy obaj byli w wieku 23 lata, to Messi odrobił 15 goli i powiększył przewagę w asystach aż o 17.

Kolejny sezon Messiego liczbowo to był totalny kosmos - bo w sumie 103 pkt w kanadyjce (73 gole i 30 asyst). Zatem możliwe, że w wieku 25 lat to Messi tutaj wyjdzie na prowadzenie w G+A.

@Encore @MesQueUnClub96 @Lionel_Messi10 @Sysia11 @Tollusiek @Lanosss @PatrychoO @AFA

2

@mekston Patrząc na Messiego i Ronaldo to mimo, że w jakiejś fazie kariery przegrywają czy to z Haalandem czy Mbappe to z góry można zakładać, że będą "odrabiać" w kolejnych sezonach, a to dlatego że ich liczby z roku na rok były coraz bardziej chore i mimo całego szacunku dla Norwega i Francuza wątpię żeby strzelali po 60-70 bramek w sezonie czy 90 w roku jak Leo.
Z asystami podobnie - jeszcze Kylian Mbappe zapewne będzie ich notował dużo ale Norweg raczej nie jest od tego więc tu będzie tracił.

0

@Stinger_ zobaczymy co Mbappe w Realu pokaże

Na ten moment w analogicznym okresie (0,5 roku róznicy) ma 40 G+A więcej a sa juz po sezonie Leo z ponad 100 G+A

0

@mekston Skład dużo mocniejszy niż w PSG. Będzie zapewne liderem drużyny wykonujący przede wszystkim rzuty karne.
Podać będzie miał mu kto, a i on będzie miał komu podać. Na pewno są duże szanse na świetne liczby ale czy aż takie jakie robił w tej drużynie Cristiano Ronaldo? Szczerze mówiąc wątpię w to trochę i nie widzę większych szans na takie 40 bramek w samej lidze, a jednak czy to Ronaldo czy Messi kilka razy to zrobili.
Oczywiście mogę się mylić i Mbappe strzeli jeszcze więcej ale też poprzez brak takiego kogoś kogo miał Leo i CR (siebie nawzajem) po prostu może nie być aż takiego parcia na te bramki tym bardziej, że Vinicius czy Rodrygo, a także Endrick także będą chcieli postrzelać.

0

@Stinger_ myślę, że właśnie nawet jak nie wyniki obecnych piłkarzy to wyniki Messiego i Ronaldo strzeleckie to mogą powodować, że będzie mieć parcie.

Messi i Ronaldo przebijali 40+ i zostawili w tyle dawnych rekordzistów w La Liga. Tylko teraz właśnie to ich wyniki są rekordowe.

0

@mekston W sumie chciałbym żeby Haaland i Mbappe strzelali żeby gonili w różnych klasyfikacjach Messiego i Ronaldo ale biorąc pod uwagę fakt, że Francuz będzie strzelał dla Realu to może lepiej niech nie strzela.

0

@Stinger_ w LM mają duże szanse na porobienie rekordów. Plus w LM dojdzie więcej spotkań, to też dodatkowe szanse.

Mbappe w repce może porobić świetne wyniki - to tutaj też mu pomaga, że gra w top repce od początku kariery. Plus gra w Europie też daje większe szanse na robienie potencjalnych rekordów.

0

@mekston W Lidze Mistrzów dwa mecze więcej (niby cztery ale raczej ani Kylian ani Erling nie będą grać 1/16) ale też te dwa mecze będą z mocnymi rywalami bo jednak do tej pory nie grali z drużynami z tego samego koszyka, a więc więcej szans na bramki ale też rywale mocniejsi.

Dochodzi także klubowy mundial z większą liczbą meczów i de facto tam można sporo postrzelać.

Jeśli chodzi o reprezentacje to tak, Mbappe grając w mocnej drużynie i dostając co losowanie jakiegoś słabszego rywala szanse ma bardzo duże na jakiś wielki wynik strzelecki ale też nie uważam żeby od tak dogonił i przebił najpierw Messiego, a potem Ronaldo.
Trudniej na pewno będzie miał Haaland bo on ma słabsza reprezentację i do tego nie grają póki co na żadnym dużym turnieju, a to jest strata kilku spotkań.

Kylian Mbappe za to może w przyszłości zostać najlepszym strzelcem MŚ. Oczywiście nikt nie wie co się wydarzy - taki Thomas Mueller w 2014 roku miał już 10 bramek i wszyscy nie pytali czy ale podczas którego turnieju - 2018 czy 2022 pobije rekord Klose, a tymczasem dwa mundiale i wynik Muellera wciąż nieruszony.
Fakt, że to były akurat dwa bardzo słabe turnieje reprezentacji Niemiec ale nie zmienia to faktu, że kadrę mieli dobrą.

Mimo wszystko wracając do Mbappe to wiek, drużyny w których gra i ilość turniejów/meczów pozwala mu myśleć o dużych rekordach, a przy szczęśliwych losowaniach chociażby eliminacji ME czy MŚ może podreperować wyniki strzeleckie czy asysty na słabszych jak to zrobił chociażby z Gibraltarem choć akurat Mbappe dużo bramek strzela tym mocniejszym więc to też nie jest tak, że potrzebuje słabych rywali by strzelać bramki.

0

@Stinger_ Haaland ma i tak blisko średnią gola na mecz w repce o ile kojarzę. Trochę też pomaga, że np. Norwegia grała w grupie B Ligi Narodów, ale tutaj zdecydowanie i tak będzie trudniej - bo też u nich to jest większa walka, żeby w ogółe zagrać na ME / MŚ.

Mbappe niedługo będzie najlepszym strzelcem w historii Francji. Tutaj wszystko jest możliwe.

Jednak Mbappe to inny kaliber niż Muller, plus Mbappe strzela karne w kadrze, a to też daje szanse na dodatkowe gole.

Do tego na MŚ znowu będzie więcej spotkań, więc dodatkowe szanse na rekordy.

0

@mekston No tak ale generalnie to co Haaland może zyskać na LN to traci później właśnie nie grając na MŚ i ME. Średnią ma świetną ale na rozkładzie za wiele mocnych ekip to nie ma w porównaniu do Mbappe, który oczywiście też nastrzelał słabszym ale jego gole miały zupełnie inną wagę szczerze te z MŚ tym bardziej patrząc komu je strzelał.

Oczywiście, że Mbappe to zupełnie inny kaliber niż Mueller ale nawet Messi miał jedne MŚ bez żadnej bramki i tak naprawdę to na ostatnich MŚ dopiero wykręcił świetny wynik i podreperował swój licznik bramek bo wcześniej wyglądało to bardzo skromnie także nie jest powiedziane, że Mbappe na każdych MŚ będzie strzelał po 5 bramek i więcej.
A, że będzie mecz więcej na kolejnych MŚ to oczywiście kolejny plus dla Mbappe i innych piłkarzy bo to oznacza więcej szans na bramki.

0

@Stinger_ i wiecej spotkan i to extra spotkanie ze slabszym

Messi nie mial az tak dobrej jakoscowi repki czesto - patrz 2018.

W 2010 natomiast Maradona ustawil go bardziej z tylu za 3 napadziorami - rozgrywal kapitalnie, mial tez troche pecha ze ani razu nic nie wpadlo.

W kazdym razie Mbappe nikt nie cofnie - a Francja na kolejnej imprezie dalej powinna miec mocny skład

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?