La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1137 Culés

6

Pierwszy trailer nowego Gladiatora


1

4

@Arden nie wiem, obawiam się, że ten film będzie przesadzony pod względem "spektakularności" i skupiony głównie na tym. Co to ma być z tym nosorożcem?

0

@Ojciec5tkidzieci Mam jakieś tam swoje odczucia, ale wolę się wstrzymać do premiery. Na pewno pójdę na ten film do kina by mieć rzetelny odbiór emocjonalny i wyrobić sobie uczciwą ocenę.

1

@PatrychoO Gladiatorzy walczyli na arenie z dzikimi zwierzętami

1

@PatrychoO @Arden W Koloseum wystawiali do walki różne gatunki zwierząt. Nawet żyrafy, niedźwiedzie czy słonie. Najczęściej były to lwy, lamparty czy tygrysy.

1

@PatrychoO Gladiatorzy nie tylko walczyli ze sobą, ale także z dziki zwierzetami.
Ogólnie to, jak kinematografia przedstawia nam walki gladiatorów, że krwawe, że na śmierć to niekoniecznie pokrywa się z rzeczywistością. "Wychowanie" gladiatora było bardzo drogie i jego uśmiercenie wiązało się z ogromnym odszkodowaniem wypłacanym laniście.

Ze zwierzetami często walczyli ci, którzy byli skazani na śmierć, w okresie po narodzinach Chrystusa byli to np. głosiciele wiary w Jezusa Chrystusa. Najczęściej używano do tego lwów czy lampartów sprowadzanych z afrykańskich terenów Cesarstwa. Polegało to na tym, że spłoszony i wystraszony lew z powodu nowego miejsca, a także głośnego ryku zgromadzonej na trybunach areny gawiedzi stawał się agresywny i bez problemu radził sobie z bezbronnymi (bo ci skazani na śmierć nie byli uzbrojeni w ostrą broń białą) skazańcami.

0

@Arden @MesQueUnClub_87 @Ojciec5tkidzieci no ja wiem, że walczyli, ale jeździli na nich jakby były oswojone?

1

@PatrychoO A to nie spotkałem się. Tu raczej chodzi raczej o wspomniane przez Ciebie efekciarstwo. :)

1

@PatrychoO Biorąc pod uwagę, że dużo tych zwierząt było trzymanych i chowanych w niewoli, bitych i tresowanych jak w cyrku to taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.

1

@Ojciec5tkidzieci @MesQueUnClub_87 obejrzę w kinie tak czy inaczej, ale już wiem, że podejdę do tego filmu z lekkim uprzedzeniem. Wolę się miło zaskoczyć

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?