- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1604 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
1
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
gumaz
1
Jaki jest Wasz ulubiony smak lodów?
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1604 Culés
8
Znalezione na Wykopie:
"Szesnaście lat temu w kampanii prezydenckiej Johna McCaina doszło do sytuacji, której dziś nie sposób sobie wyobrazić. Podczas spotkania z wyborcami pewna kobieta zaczęła następującą wypowiedź:
„Nie mogę ufać Obamie. Czytałam o nim. On jest Arabem”.
W tym momencie McCain zabrał jej mikrofon i powiedział: „Nie, on jest dobrym ojcem rodziny i przyzwoitym obywatelem, z którym po prostu nie zgadzam się w fundamentalnych kwestiach”.
Czy kiedykolwiek powrócą do kultury debaty publicznej?"
No niestety poziom debaty publicznej spadł od tego czasu, nie tylko w USA..
@Kgorecki2500 @michal26 @Kondziubarca @Comentateiro @macio_944
1
@tomek8756 Kultura polityczna zwłaszcza w debatach to już przeszłość.
0
@tomek8756 Ostatnio wyczytalem ze buc trump powiedzial, ze z harris bedzie mu latwiej wygrac i tak pomyslalem, ze takiej klasy jak kiedys mieli bush, obama, mccain czy ten drugi przeciwnik obamy to trump nie kupi nie wazne za ile i od kogo
6
@tomek8756 Poziom debaty publicznej upada od początku lat 2000, im głupsze społeczeństwo, bardziej spolaryzowane, tym mniej miejsca na kulturę i merytorykę w publicznej dyskusji... A media, PR-owcy, politycy, influencerzy oraz koncerny robią wszystko by mieć jak najprostszych odbiorców, którym można w prosty sposób wcisnąć jak najwięcej pożądanych treści. Będzie gorzej, znacznie gorzej - nie widzę perspektyw do poprawy, za to widzę spore szanse na dalszą polaryzację oraz radykalizację społeczeństw. Przynajmniej na razie czasy kultury mamy za sobą.
0
@normasubiektywna Dlatego że do głosu dochodzą skrajni populiści a centryści zaczynają być po prostu zbyt miękcy.
0
@FcPortoFan1999 Mamy tu wzajemnie sprzęgające się zjawiska. Społeczeństwa polaryzując się, głupiejąc nie oczekują monotonnych, cierpliwych i realistycznych rozwiązań, oczekują rozwiązania na już, czarno-białego (nie koniecznie możliwego), a z tego korzystają populiści, napędzając tego typu pragnienia w następnych wyborach i błędne koło się zamyka. Polityk nie musi być twardy, w polityce nie ma miejsca na czarno-biały świat, ale ludzie tego nie rozumieją. Pozostaje tylko patrzeć jak świat sam się podpala i napawać się tym widokiem, póki można :D
0
@normasubiektywna Ja, niedawno o tym rozmawiałem z @arasz1819 i o tym że coraz bardziej będzie dochodziło do starć partii neo-faszystowskich i neo-komunistycznych.Centryści jeszcze do mniej więcej 2015 roku, mieli podatny grunt ale teraz po prostu słabną.I u nas niedługo może być taki wybór bo bez partii skrajnych, ciężko będzie stworzyć rząd.
0
@FcPortoFan1999 no niestety. tak jak pisze gość wyżej, ludzie myślą, że na problemy są szybkie i proste rozwiązania, a takich nie ma. Wtedy chyba nawet mówiliśmy, że to wszystko proawdopodobnie skończy się potężnym zbrojnym konfliktem i niektórzy dopiero przejrzą na oczy, ale będzie za późno.
0
@arasz1819 Czyli w sumie jak zwykle.I wojna, prędzej czy później musiała wybuchnąć.II wojna, to była dogrywka a z III wojną to troszkę jak z pierwszą wojną.Kwestia czasu i sposobu..