- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2146 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
28
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2146 Culés
2
@Rust_Cohle @damianex10
Tak tutaj wywołuję i wrzucam, innym też się może przyda, bo po pierwsze nie warto wprowadzać innych w błąd (proszę nie brać tego do siebie), a po drugie warto jako obywatel znać swoje prawa przed organami państwowymi i quasi-państwowymi jak Poczta Polska, bo bez znajomości przepisów, nie można ich potem skutecznie egzekwować, bo pracownikom Poczty Polskiej niestety wygodnie ignorować obecne prawo i wmawiać ludziom, że tak jest i zawsze było. Dlatego też:
1. Obecnie pełnomocnik pocztowy może odbierać przesyłki polecone z sądu zarówno w sprawach cywilnych jak i karnych!
2. Wcześniej było to możliwe jedynie w sprawach cywilnych (art. 139 § 1 (1) k.p.c.) oraz w określonych "wąskich" przypadkach (zaświadczenie lekarza POZ) w sprawach karnych (tj. pisma z wydziałów karnych, policji, prokuratury etc.).
3. Wobec zeszłorocznej nowelizacji prawa, w tym przede wszystkim art. 133 § 2a k.p.k. pisma w placówce pocztowej może odbierać także pełnomocnik pocztowy bez wcześniejszych ograniczeń. Treść obecnego przepisu potwierdza uzasadnienie do zmiany ustawy:
"Projektowany art. 133 § 2a k.p.k. rozszerza możliwość odbioru pisma pozostawionego
w placówce pocztowej. Rozwiązanie to zbliża procedurę karną do rozwiązań przyjętych
w procedurze cywilnej. Pismo pozostawione w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2022 r. poz. 896, z późn. zm.) będzie mogło teraz zostać odebrane także przez osobę upoważnioną na podstawie pełnomocnictwa pocztowego do odbioru przesyłek pocztowych w rozumieniu tej ustawy, co dotychczas nie było możliwe."
1
@Destroyer_of_Worlds @Rust_Cohle wyjaśniony jak synek
Komentarz usunięty
0
@Destroyer_of_Worlds W takim razie pewnie spróbujemy z tym pełnomocnictwem. Ewentualnie może na ładne oczy coś zdziałam :-))
0
@Rust_Cohle Nie znam się to się wypowiem, Twoja wizytówka na tej stronie
0
@damianex10 tylko przygotuj sobie (wskazane) odpowiednie przepisy prawne, bo pracownicy poczty ich co do zasady nie znają.
0
@vangoor wypowiedziałem się zgodnie z tym o czym poinformowano mnie na poczcie.
Kolega wyjaśnił, że była nowelizacja i super, a ty się już nie trzęś tak borowiku
0
@Rust_Cohle Oddychaj, bo hemoroidy wyplujesz
0
@vangoor no narazie to ty się plujesz szaraczku :)
0
@Rust_Cohle Po prostu wyjaśniam margines
0
@vangoor
W sumie faktycznie wyjaśniasz sam siebie więc z tym się zgodze akurat.
0
@Rust_Cohle Rzadkie jak twórca, PDW