- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 873 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 873 Culés
0
Tak się zastanawiam czemu Real w ogóle nie stawia na Hiszpanów ani ich nie kupuje. W zasadzie ich skład już bardziej przypomina jakąś afrykańska drużynę. My z kolei w drugą strone: kupujemy, bo Hiszpan...a to o tyle śmieszne że ich klub jest "najbardziej" hiszpański a nasz kataloński.
2
@betonito skoro działa i mają wyniki to taki kierunek trzymają
3
@betonito mnie nie obchodzi narodowość piłkarza ani kolor skóry, ważne są umiejętności i jak widać w Realu się to sprawdza.
U nas jest dużo hiszpanów też ze względu na fakt że mamy mocna szkółkę i z niej dużo graczy trafia do pierwszego zespołu a Real swojej używa do zarabiania
1
@BORO_12 I tak i nie, z drugiej strony chodzi też o jakąś tożsamość druzyny, żeby to nie było samo logo i same "losowe" tranfery z obcych państw.
Dlatego fajne jest stawianie na Hiszpanów, w szczególności na wychowanków, oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku żeby nie wpychać ich do skladu na siłę
1
@LukaszFan to może zróbmy kadrę Hiszpanii odrazu? Mamy wychowanków i kierowanie się w transferach narodowością jest niepoważne
0
@betonito powiem Ci że gdybyśmy byli w podobnej sytuacji ekonomicznej jak Real to podejrzewam, że tych Hiszpanów w naszym składzie byłoby połowę mniej bo nie wprowadzali by wychowanków do pierwszej drużyny w takiej ilości
1
@BORO_12 No widzisz, nie zrozumiałeś.
Tak jak bym nie chciał żeby taka Legia czy Lech miały w kadrze samych obcokrajowców tak samo bym tego nie chciał w Barcelonie czy Realu.
Skoro te kluby reprezentują dany kraj to fajnie gdyby bylo to widać w kadrach i gdyby najlepsi Polacy w lidze (nie mówię na świecie, bo wiadomo ze Zielu czy Lewy nie będą grać w Polsce) grali właśnie dla najlepszych klubów w kraju zamiast "starych Słowaków", a w Realu czy Barcelonie zamiast wynalazków z Brazyli czy Francji grali najlepsi Hiszpanie.
Oczywiście w ramach rozsądku, bo jeśli nie ma pilkarza o odpowiednich umiejętnościach w kraju to wtedy szukasz za granicą.
Choć akurat w Barcelonie to chyba przesadzili, bo Ferrana kupili chyba tylko dlatego, ze jest z Hiszpanii, bo ciężko obronić ten transfer sportowo
I nie, nie mam tu na myśli cofania sie w czasie o pół wieku i 2-3 obcokrajowców w kadrze albo o zakazywaniu wyjazdu za granice :D
0
@LukaszFan nie zgadzam się, kierowanie się budowaniem kadry narodowością graczy jest bez sensu.