La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1469 Culés

1

Jeżeli ten Nico rzeczywiście przedłuży kontrakt to zostaniemy bez LS, i pewnie na siłę będzie tam wpychany Dani Olmo, który skrzydłowym nie jest. Ten brak LS może być bolączką w ważnych meczach...
@Comentateiro Co sądzisz ekspercie ?

1

@Pawel13sz po zakupie Olmo już praktycznie pewne jest że przechodzimy na nowoczesne schematy i nie będziemy grać skrzydłami tylko tak jak w presezonie ofensywnymi pomocnikami i wahadłami

0

@BORO_12 Jakimi wahadłami, jak Flick gra zawsze 4 obrońcami.

0

@Pawel13sz w trakcie meczu jest zmieniana formacja, momentami gramy jednym wahadałem a później dwoma. Valle świetnie to pokazał

1

@Pawel13sz W zeszłym sezonie, nie brak typowego LS był problemem, a gra defensywna całego zespołu. Jak choćby w meczu z Realem u siebie.
W Realu też widać ogromną przewagę wpływu lewego skrzydła nad prawym z racji gry Viniciusa.

Moim zdaniem, dwójka Yamal - Raphinha wystarczy, można śmiało przesunąć akcenty ofensywne do prawego skrzydła, Yamal a Raphą mogą się na nim rotować jak Nico i Yamal w reprezentacji.
Co więcej, akcje można prowadzić środkiem, przy tylu technikach i progresywnie grającym Olmo.

Moim zdaniem Flick ma i bez Williamsa cały szereg możliwości, nie martwiłbym się o to.
Ważniejszym aspektem będą: lepsza fizyczność (zagwarantowana), lepszy pressing (bardzo prawdopodobny) i uważność w defensywie (tu mam obawy, z racji tego, że Flick tu tuzem nie jest i ofensywa nadrabia u niego z reguły braki w obronie)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?