La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1320 Culés

1

Nie rozumiem skąd w komentarzach biegunka po słowach papieża. Przecież on tylko powtórzył obowiązujące nauki Katechizmu Kościoła Katolickiego, przypominając obowiązki Katolika, jakie wynikają z uczynków miłosierdzia (względem ciała):
1. Głodnych nakarmić
2. Spragnionych napoić
3. Nagich przyodziać
4. Podróżnych w dom przyjąć
https://x.com/EuropeInvasionn/status/1828861464276578607

2

@misterio I katolicy mogą się z nim nie zgadzać, bo to też człowiek. Czasem omylny.

2

@BorzyKrzys nadal nie rozumiem. To tak jakby kogoś dziwiło i dyskutował, z tym, że Papież powie: "rozwiązłe życie jest złe". Tak wynika wprost z nauk Kościoła, więc co innego ma powiedzieć? I teraz nie rozumiem, bo albo ktoś nie jest katolikiem i ma jego opinię gdzieś, albo jest i powinna być ona dla niego istotną.

6

@misterio Mnie nie dziwi bo jego nie interesują konsekwencje tego dokąd nas to zaprowadzi. Jego rola polega na tym by głosić miłosierdzie i cytować wersy starożytnej księgi, ale żeby zachować równowagę na świecie to trzeba się kierować rozsądkiem a nie serduszkiem. Swoją drogą mógłby się podzielić swoim domem w Watykanie z imigrantami i dać pokrycie słowom, które głosi.

0

@MesQueUnClub_87 Z tego co rozumiem, to taka postawa zaprowadzi osoby wierzące do królestwa niebieskiego i życia wiecznego, jak rozumiem fundamenty tej religii. Więc zdaję się to być istotne i to bardziej niż życie doczesne.
A co do dawania świadectwa przez przykład, zgadzam się jak najbardziej. Kościół pewnie organizuje jednak liczne akcje pomocowe.

2

@misterio Czyli inaczej mówiąc "Rzućmy się na pastwę losu, dajmy gwałcić nasze córki i przyjmijmy z godnością chaos, który nadejdzie albowiem Jezus też cierpiał na krzyżu i czeka na nas w niebie".

Jeżeli ktoś za tym podąża to jego sprawa. Ja stoję po innej stronie barykady i jestem w opozycji do osób, które chcą to na nas sprowadzić.

1

@MesQueUnClub_87 użycie dużej hiperbolizacji w dyskusji nie zmienia faktu, że fundamenty religii Katolickiej wymagają otwarcia się na pomoc innym.

1

@misterio bo teraz pospolity sebix myśli że ma większą wiedzę o religii niż papież.

3

@BorzyKrzys no właśnie problem polega na tym, że nie do końca mogą. Według katolicyzmu występuje wiara w nieomylność papieża.

0

@misterio Dlaczego hiberbolizacji ? Przecież chyba każdy widzi z czym się wiąże przyjmowanie imigrantów o odmiennej kulturze, więc dlaczego mam nie nazywać rzeczy po imieniu? Papież również jest świadomy, że wzrost imigrantów doprowadził do wzrostu przestępczości i chaosu na ulicach, więc zakładam, że nawołując do dalszego przyjmowania imigrantów jest po prostu gotowy na to poświęcenie i chce skłonić innych do takiego samego poświęcenia.

0

@MesQueUnClub_87 pytasz dlaczego hiperbolizacji? Wystarczy przeczytać najpierw wpis, który stworzyłeś, a który nazwałem hiperbolizowanym i potem zestawić z tym co napisałeś teraz. Mówią o tym samym, ale jeśli ktoś nie widzi hiperbolizacji w tym pierwszym, to powinien wrócić na lekcje języka polskiego.
Zgadzam się też z tym, że jest to poświęcenie się, ale z definicji bezinteresowna pomoc to poświęcanie się, więc coś trzeba na tym stracić.

0

@misterio Tak się składa, że skończyłem humanistykę i znam doskonale to pojęcie, więc zabawnie się czyta, gdy ktoś chce mnie wracać na lekcje języka polskiego :D Gdybym faktycznie "przesadził" z tym co napisałem to byłaby to hiperbolizacja, jednak wszystko co tam napisałem to FAKTY. Po prostu dobitna forma ich stwierdzenia nie przypadła Ci do gustu bo to stawia w kiepskim świetle to czego bronisz. Mogę nawet przeprowadzić głęboką analizę tej wypowiedzi, która potwierdzi fakty.

- Rzućmy się na pastwę losu (Wpuśćmy imigrantów i próbujmy z nimi żyć na jednej ziemi bez względu na to co to nam przyniesie)
- Dajmy gwałcić nasze córki (Nie jesteśmy w stanie być z dziećmi 24h, więc decydując się na taki krok mamy pełną świadomość tego, że mogą zostać napadnięte i NIC z tym nie zrobisz)
- Przyjmijmy z godnością chaos (Jakby nie było źle to trzeba zacisnąć zęby i jakoś w tym przetrwać)
- Albowiem Jezus cierpiał na krzyżu i czeka na nas w niebie (Skoro Jezus cierpiał za nasze grzechy by nas zbawić to musimy się równie mocno poświęcić by zasiąść z nim przy jednym stole)

W którym momencie przesadziłem i chciałem wyolbrzymić?

0

@MesQueUnClub_87 Robiąc tę analizę śmiesznie wyszło, bo:
1. Zgodzę się,
2. Mogą też nie zostać napadniete. Więc zwrot "dajmy gwałcić" jest hiperbolą - zakładasz, że to jest pewne i pospolite,
3. O tym nie myślałem, jak o hiperboli, bo ten zwrot występuje jawnie w obu postach,
4. Nikt nie każe Ci być przybijanym do krzyża, tylko otworzyć się na pomoc bliźniemu, więc to kolejna hiperbola.

1

@misterio O i tu pan, panie papież mnie się nie podobasz.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?