La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1574 Culés

3

Mebambe w pierwszych 4 meczach dla Realu: 1 bramka

Cristiano w pierwszych 4 meczach dla Realu: 6 bramek

Jest różnica

1

@Herato tylko wtedy La Liga nie była kupiona przez Laportę za tosty i paczkę fajek

2

@Herato Tu nawet nie ma co porównywać nikogo do Messiego i Ronaldo, bo nikt przez następne 100 lat nawet nie zbliższy się do ich kosmicznych wyczynów

1

@JordiAlbion Jeśli chodzi o sposób gry to nikt nie zbliży się do Messiego, ale liczby już w tej chwili Haaland robi lepsze niż ta dwójka w tym samym momencie kariery.

0

@Derean Mbappe tez ma lepsze G+A na tym etapie

Jasne gra we Francji ale czysto obiektywnie na tym etapie.

Obaj w LM maja szanse porobic rekordy.

0

@Derean Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że utrzyma się na topie przez 15 lat. No ale nie neguję tego, bo może tak być, ale wątpie.

1

@Derean Haaland robi lepsze liczby niż Messi i Ronaldo? Oczywiście ale zauważ, że Leo i CR z wiekiem się rozpędzali i robili takie liczby o których i Haaland i Mbappe moim zdaniem będą mogli pomarzyć bo uważam, że żaden z nich nie strzeli 46-50 goli w jednym sezonie ligowym czy ponad 90 bramek w jednym roku kalendarzowym.

I dlatego mimo, że na teraz w tym wieku ich wyniki są lepsze to z roku na rok będą tracić bo uważam, że Norweg j Francuz nie będą strzelać z taką regularnością i w takim tempie jak CR i Leo, a może i nawet patrząc na mata to wcześniej zejdą z wysokiego poziomu.

Jedyne w czym moim zdaniem mogą ich przebić to bramki w LM głównie też ze względu na to, że będzie więcej meczów, a zaczęli bardzo wcześnie więc siłą rzeczy mogą mieć duże szansę choć będzie to trudne, także na MŚ (Mbappe).

Uważam, że Haaland i Mbappe będą strzelać wciąż dużo i generalnie wcale na koniec kariery dużo mniej bramek niż Leo i CR mogą nie mieć ale wątpię żeby walili tak dużo jak ta dwójka.

0

@Stinger_ ja tam myślę, że Haaland ma potencjał, by zakręcić się w przyszłości w okolicy tych 45 bramek w lidze. Z roku na rok robi się coraz mniej drewniany, gra w behemocie ligi, jedyne, co może mu przeszkodzić to kontuzje, które niestety często mu się przytrafiają.

1

@kanver_ Wiadomo, że jeśli będzie zdrowy cały sezon to jest taka szansa by tyle ustrzelił ale póki co rekord Haalanda to 36 bramek i tylko raz przekroczył tą barierę.
Oczywiście tutaj znowu wracamy do zdrowia - gdyby Norweg nie miał tyłu urazów to pewnie miałby ze 2-3 sezony więcej z 30+ bramek w jednym sezonie ligowym ale to dalej nie zmienia faktu, że 36 ciężko byłoby przebić, a gdzie tu jeszcze do 45...

Dla porównania Kylian Mbappe także tylko raz w karierze w lidze zrobił powyżej 30 bramek - dokładnie 33 grając we Francji. To też moim zdaniem sporo mówi. Oczywiście może być tak, że teraz w Realu nagle będzie ładował po 40 goli ale jak widać na jego karierę wcale nie będzie łatwo robić powyżej 30 goli nawet grając w Madrycie.
Ale jak będzie to zobaczymy - ja obstawiam, że całościowo z roku na rok Haaland i Mbappe będą powoli tracić do Leo i CR bo Ci z roku na rok się rozpędzali i robili niemożliwe liczby.

Zauważył bym też fakt, że poprzez jednak powiększoną LM, MŚ, ME (Ronaldo długo grał w 16-zespołowym Euro), rozbudowaną formułą KMŚ i fakt, że Liga Narodów daje teraz trochę więcej niż mecze towarzyskie to Mbappe i Haaland nawet jeśli będą liczbowo wyglądać podobnie do Messiego i Ronaldo to też trzeba pamiętać, że ilość meczów o stawkę rośnie więc i generalnie więcej okazji do bramek.

Zobaczymy w tym sezonie w LM ile dadzą te 2-4 mecze (chociaż City i Real raczej "tylko" 2) więcej w LM - jak to się przełoży na liczbę bramek i czy ktoś wreszcie pobije rekord Ronaldo ale osobiście uważam, że nawet w tej formule łatwo nie będzie.

Rekord Haalanda to 12 bramek w LM, a Mbappe "ledwo" 8.
Oczywiście dużo będzie zależeć od rywali z jakimi będą grać więc w tym sezonie mogą pójść po nowe rekordy.

A te rekordy to też nie jest tak, że grali jakoś mniej spotkań, dla porównania najlepsze sezony innych wielkich:

* Ronaldo 17 bramek w 11 meczach
* Lewandowski 15 bramek w 10 meczach (kto wie co by było gdyby nie Covid)
* Benzema 15 bramek w 12 meczach
* Messi 14 bramek w 11 meczach
* Haaland 12 bramek w 11 meczach
* Mbappe 8 goli w 10/12 meczach (dwa sezony z 8 bramkami)

Jak widać wyniki Mbappe i Haalanda świetne ale do pojedynczych sezonów Leo, CR, Roberta i Benzemy w LM jeszcze im brakuje mimo, że istnieje duża szansa, że kiedyś obaj wyprzedzą w klasyfikacji wszech czasów ich wszystkich.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?