- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1208 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1208 Culés
4
Co do słów Ronaldo o Pele, że tych bramek nie da się w wielu wypadkach zweryfikować, to akurat czysta prawda. Taki Leo strzelił ponad 800 goli w zawodowym sporcie, przeciwko piłkarzom zawodowym, którzy nie robią nic innego, nie dorabiają na boku itd. Wartość goli Argentyńczyka jest w zdecydowanej większości przypadków większa. Nie kwestionuje goli Pele na MŚ ale te w sparingach, które sobie policzył i nimi chwalił przez lata to śmiech na sali. Podobnie inny Brazylijczyk Romario.
Co do Mistrzostwa Świata Pele sam go nie wygrał. Miał fantastycznych kolegów u boku. W 1962 uraz wyeliminował go już w początkowej fazie turnieju, a i tak wygrali, w głównej mierze dzięki Garrinchy. Był fantastycznym piłkarzem Brazylijczyk ale nie tak dobrym jak Messi czy CR7.
3
@MESSIah16 Wystarczy, że da się zweryfikować gole oficjalne i ich całkowita liczba nie przekracza 800 bramek.
0
@Danny Gaucho No czyli w tej kwestii Ronaldo grając na wyższym poziomie zostawił Pele.
0
@MESSIah16 @Danny Gaucho dlatego tym bardziej nie wiadomo po co Christopher smieszkuje sobie o tych 1000 golach z przeszlosci tutaj
0
@MESSIah16 To chyba Rivaldo powiedział.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14798622
Chyba, że o inną wypowiedź chodzi.
0
@mekston @MESSIah16 Nie wiem, jak bardzo piłkarze śledzą statystyki i jak bardzo je weryfikują, ale te "1000" bramek Pele jest już legendarne. Do tego ta słynna fotka z z piłkami w kształcie liczby tysiąc. A do tego jeszcze FIFA uznaje te ponad 1200 goli Pele za rekord, gdzie chyba mają świadomość (albo przynajmniej powinni mieć), że są tam również gole z meczów towarzyskich.
0
@MESSIah16 Nie masz pojęcia czy był tak dobry jak Leo i CR7. Może był nawet lepszy.
I CR7 nigdy nie był na poziomie Leo, więc błędne porównywanie do pakietu Leo i CR7 też nie ma sensu.
Ile meczów Pele obejrzałeś, choćby z MŚ?
1
@Comentateiro Sport poszedł do przodu, dawniej nie mieli tych możliwości co dziś ale nie przekonasz mnie, że gracz urodzony 70 lat temu był na poziomie Leo czy CR7. Zobacz jak oni wtedy grali, jak ci obrońcy się ruszali. Padało mnóstwo goli. Taktyka? Może od czasów Helenio Herrery zaczęło to jakoś wyglądać.
Meczów Pele z MŚ? Pewnie z 6/7.
1
@MESSIah16 Ty popełniasz podstawowy błąd w rozumowaniu.
To odejmij CR7 i Messiemu perfekcyjne murawy, odnowę, współczesną taktykę, nowoczesne siłownie, słowem całą współczesną otoczkę i wstaw do tamtych czasów.
I jak sądzisz, gdyby grali wg tamtych zasad gry i treningu - daliby radę na poziomie Pelego? Ja nie jestem tego taki pewien.
I w drugą stronę. Przenieś młodego Pele na dzisiejsze murawy, z dzisiejszą ochroną zawodników przez przepisy, dodaj całą otoczkę z dietami, komoraami kriogenicznymi, zapleczem, nowoczesnymi metodami treningowymi - sądzisz, że Pele nie byłby geniuszem?
Jak porównujesz czyjś talent, to bądź uczciwy i zastosuje uczciwą metodologię.
Ty bierzesz zawodnika, który skacze w dal na żużlu w czasie deszczu i takiego, który ma nowoczesny tartan w słoneczną pogodę i mówisz, że ten pierwszy jest gorszy. A tego nie wiesz, dopóki nie skonfrontujesz ich na uczciwych zasadach.