La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1931 Culés

1

Ale tak mówiłem przed sezonem, że to będzie czas Lewego. Z dwoma kreatywnymi skrzydłowymi, z hiperofensywnym trenerem, z dwoma klasowymi ofensywnymi pomocnikami, w takim składzie Lewy czuje się jak ryba w wodzie.

Póki co, to jednak, mimo fantastycznych liczb, są piłkarze w klubie którzy błyszczą bardziej od niego - Raphinha, Yamal. Mam nadzieję, że jeszcze podkręci tempo i powalczy o balona :)

0

@kanver_ Warto zauważyć, że Lewandowski nie schodzi do rozgrywania, bo za Xaviego ubzdurał sobie, że będzie właśnie rozgrywającym. W wielu meczach widziałem obrazek, gdzie idziemy z kontrą, a do przodu nie ma do kogo podać, bo Lewandowski stoi na linii środkowej.
U Flicka Lewy robi to, co wychodzi mu najlepiej i są tego efekty.

4

@Zoker Tylko też za Xaviego graliśmy inną piłkę, bardziej zachowawczą, defensywną (to w mistrzowskim sezonie, bo w ostatnim to ciężko powiedzieć co oni chcieli grać). Bywały takie okresy, że Lewy w 3,4,5 meczach pod rząd nie miał żadnej setki, więc logiczne że się niecierpliwił. Natomiast jak chodzi o aspekt fizyczny, to jest ogromny progres, bo Lewy za Xaviego to była katastrofa. Też w pressingu jest znacznie lepiej ustawiony.

0

@kanver_ może kontrowersyjnie, ale według mnie, nawet jak podkręci liczby, to na balona nie zasługuje. Czysto piłkarsko, to nie jest topowy zawodnik, zbyt często popełnia proste błędy techniczne, marnuje bardzo dogodne sytuacje. On jest największym beneficjentem naszej gry, dostarcza liczby i chwała mu za to, ale gdyby dostał ZP to był by to Le Cabaret

1

@mrboom Na ten moment ja się zgadzam. Musi zacząć dodawać coś od siebie, tak jak w meczu z Realem, tam te gole były już trudniejsze. Teraz faktycznie trochę wygląda to tak, jak mówił Alex 80-90% dobitek i karnych.

Zobaczymy, jak to będzie wyglądało dalej i co uda nam się wygrać, ale na teraz wyżej od niego stawiam Gyokeresa i Kane'a, wśród samych dziewiątek.

0

@Zoker schodzi, nie tak często ale schodzi. Różnica jest taka ze jak już po nią schodzi to nie odskakuje mu na 5 metrów, tylko ja przyjmuje kierunkowo i rozrzuca do rozpedzonych skrzydłowych

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?