La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 950 Culés

1

0

1

@macio_944 A gdyby jednak zdecydował się na taki atak, co wtedy? Jaka byłaby odpowiedź USA i państw zachodu?

0

@Barcanajlepszyteam Ciężko pytanie.Do takiej II wojny to USA, specjalnie się nie pchały zbyt szybko.

1

@Barcanajlepszyteam Klasyczne potępienie działań, więcej sprzętu na Ukrainę etc. Jednak Putinowi i Rosji chodzi głównie o to by straszyć, choć bardziej pasowałoby to straszenie dać w cudzysłów. Nie wierzę, że Rosja ma taką broń, a jeśli już to bardzo mało, tym bardziej patrząc po tym co widnieje w muzeum w Kijowie, gdzie skupują przechwyconą broń Rosji - to są sprzęty bardzo starej daty.

Rosji nie można się bać. Bo właśnie o to im chodzi. Jeśli się będziemy ich bać, to oni to będą wykorzystywać, prowokować, próbować podporządkować sobie Polskę jak to miało miejsce np. w czasach PRL. Wątpię, że kiedykolwiek zaatakują kraj NATO taki jak Polska, ale na pewno chcieliby wrócić do okresu, gdzie poniekąd kontrolowali to co się dzieje w Polsce i to też byłoby bardzo niebezpieczne. A pierwszym krokiem do takiego scenariusza byłby strach przed nimi.

0

@macio_944 Wydaje mi się, że Putin będzie chciał zaczekać na Trumpa w Białym Domu. Bo tak naprawdę, to pomoc USA ma kluczowe znaczenie. Zalensky otwartym tekstem mówi, że bez tego, Ukraina nie będzie w stanie przetrwać, bo Europa sama nie ogarnie dla nich pomocy. Zresztą nie wszystkie europejskie państwa są do tego skłonne. Generalnie widać ,,zmęczenie" wojną i jeśli Trump dotrzyma słowa, to ,,śmierdzi" zgniłym rozejmem w tej wojnie. Chyba, że Putin nie będzie na to chętny, bo powoli (ale jednak) zdobywają kolejne tereny na Ukrainie.

0

@barcelonaLM O Kindżałach też tak nie mówił przypadkiem?

1

@Barcanajlepszyteam Europa, to nie ma za bardzo takich środków jak USA aby w podobny sposób pompować Ukrainę na taką długotrwałą wojnę.Jednak to jest ponad 1000 dni..a tym bardziej w sytuacji kiedy nie wszystkie państwa w UE mówią wspólnym głosem.

0

@FcPortoFan1999 Właśnie o to chodzi, że Europa nie ma takich możliwości i bez wsparcia USA będzie straszna ,,bieda"

0

@Barcanajlepszyteam Tym bardziej w sytuacji kiedy jedno państwo będzie się sukcesywnie łamało.A może i czasami nawet więcej niż jedno..

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?