La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 886 Culés

2

Nie wiem, jak takie tuzy jak pani poseł Matysiak mogą głosować, skoro przerasta je podstawowa wiedza z zakresu wymiaru czasu pracy.

Fakt, że Wigilia jest wolna, a w zamian za to jest dodatkowa niedziela handlowa, nie oznacza, że pracownicy handlu będą mieć mniej wolnego. Będą mieć więcej wolnego i tyle samo, co urzędnicy, bo Wigilia ustawowo wolna od pracy sprawia, że wymiar godzinowy pracy w miesiącu zmniejsza się. Jeżeli ktoś pójdzie w niedzielę handlową do pracy, to w zamian za to będzie miał wolny dzień w tygodniu.


2

@NeroTFP1 tak jakby politycy byli mądrymi ludźmi, od których można oczekiwać rozsądku i jakiegokolwiek myślenia... Niczym się nie różnią od Mietków spod monopola, tyle że ładniejszych słów dobierają i stać ich na czyste ciuchy. Polityka to najlepszy sposób dla osób, które nic nie potrafią, aby stać się kimś xd

5

@NeroTFP1??? Matysiak nawiazuje do tego ze zazwyczaj w Wigilie sa krotsze dyzury i dzien pracy to polowa - 3/4 zwyklego, zamiast tego bedzien jeden pelny dzien pracy wiec krotszy dzien pracy zostal przehandlowany za jeden pelny. Jest to dosyc glupie i kto jak kto ale ona powinna sie obruszac o takie debilizmy. W calej tej dyskusji czesciowo chodzilo o to zeby odjac jeden dzien pracy, bo jako polacy i tak robimy jak w chinskiej fabryce i czas troche wyluzowac ale wtedy wychodzi taki Swetru i prawi swoje bzdury

0

@Messiankaramessi
No nie, bo liczba godzin to liczba godzin. Wymiar godzinowy pracy w tym miesiącu to 160 godzin. I musisz go wypełnić. Nieważne jak. Jeżeli masz mniej godzin w Wigilię, to automatycznie w pozostałej części miesiąca musisz dołożyć te godziny. Ma Ci się nazbierać np. 160 godzin w handlu, bo taki jest wymiar pracy na ten miesiąc.

Od przyszłego roku wymiar godzinowy w grudniu będzie mniejszy, bo będzie jeden dzień ustawowo wolny od pracy więcej, więc wymiar godzinowy się zmniejszy, czyli np. zamiast 168 godzin pójdziesz 160 godzin. I jeżeli pójdziesz w niedzielę handlową na 8 godzin, to w pozostałe 152.

Tak działa handel na umowie o pracę. Liczy się liczba godzin pracy, a nie dni. Równie dobrze możesz mieć zmiany 12 godzinne.

1

@Blantozaur No z "tyle że ładniejszych słów dobierają" to bym polemizował haha.

0

@NeroTFP1 za ta niedziele dostana dzien wolny w tygodniu, a za wolna wigilie nie beda musieli niczego odrabiac. Mysle ze tu nie trzeba miec doktoratu, zeby to ogarnac.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?