- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1579 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
draxidox
10
jezu, jak dobrze, że ten człowiek nie został prezydentem polski.Piszą do niego sygnaliści jak... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1579 Culés
1
Są jakieś zwierzęta do których z jednej strony odczuwacie coś w rodzaju niechęci, a z drugiej podziwiacie je za jakieś cechy?
U mnie bez wątpienia jest to orka. Jak mam ochotę na jakieś treści dot. zwierząt, to najchętniej sięgam po programy dotyczące lampartów morskich (o nich jednak mało jest takich programów), niedzwiedzi polarnych i właśnie największą przedstawicielkę rodziny delfinowatych. I tak podziwiam orki za ich umiejętności pracy w grupie, przywiązanie rodzinne, a przede wszystkim wysoką inteligencję, czego przykładem jest spory wachlarz polowania na swoje ofiary, który zależy od rozmiarów ofiary, czy terenu. Jednakże z drugiej strony czuję ogromną niechęć do tych stworzeń, jako, że to chyba jedyne zwierzę (a przynajmniej ja nie kojarzę, by inne przejawiało podobne zachowania), które zabija czasem nie tylko w ramach zdobycia pokarmu, ale w ramach treningu czy po prostu dla frajdy - zupełnie jak człowiek.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.
4
@Ojciec5tkidzieci szczury i karaluchy. Niechęć to wiadomo. A podziwiam je za przystosowanie do życia i za to, że są w stanie przetrwać w zasadzie wszystko.
P. S. Delfiny tak jak orki też potrafią zabijać dla zabawy. Kotowate zabijają również tylko w celach zabawy i treningu. Niektóre ptaki również zbijają z niewyjaśnionych przyczyn
0
@Safrani Z tymi kotowatymi to mnie zdziwiłeś. To znaczy koty, które niektórzy mają w domu to wiedziałem, że tak robią, bo robi tak np. kot u mojej babci, ale nie sądziłem, że także np. lwy. Oglądam czasem filmiki ludzi z safari z polowań, to zawsze te polowania służą w celu wykarmienia się. Podobnie jak oglądalem programy, to nigdy się z taką informacją nie spotkałem, jeśli chodzi o najwiekszych przedstawicieli tej rodziny ssaków.
Ptaki to zupełnie nie jest moja działka.
1
@Ojciec5tkidzieci też byłem zdziwiony, gdy się o tym dowiedziałem. Na wycieczce w Parku Krugera można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć.
0
@Safrani Polecasz?
1
@Ojciec5tkidzieci napisałbym, że pewnien piłkarz naszego odwiecznego rywala, ale balansowałbym na krawędzi :v
1
@Kozinho. nie pisz, bo jeden kolega już napisał to i siedzi teraz z banem. :D
1
@Ojciec5tkidzieci Park Krugera. Jeśli lubisz oglądać zwierzaki, to jak najbardziej. Chyba nic lepszego aktualnie nie ma. Niestety nie są to tanie wycieczki.