La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1631 Culés

0

Minęło właśnie 19 lat od katastrofy budowlanej na Śląsku a konkretnie hali w Katowicach.Zginęło 65 osób a ponad 170 zostało rannych :(

1

@FcPortoFan1999 pamiętam ten dzień. z tego co pamiętam w ten dzień lub dzień później były skoki w Zakopcu w totalnej ciszy.

0

@Criss18Barca Nic dziwnego bo była trzydniowa żałoba narodowa.

0

@FcPortoFan1999 A kto poniosl konsekwencje i jakie byly przyczyny:
Biegli ustalili, że główną przyczyną katastrofy był błędny projekt wykonawczy budynku, znacznie różniący się od (prawidłowego) projektu budowlanego. Celem zmiany było ograniczenie kosztów budowy. Prokurator posiada również dowody (w postaci e-maili, które pisali do siebie) na to, że członkowie zarządu byli świadomi zagrożenia, ale mimo tego nie wydali polecenia usunięcia śniegu zalegającego na dachu, choć rzeczoznawca zalecił podjęcie tych czynności i dodatkowo weryfikację projektu wykonawczego.

Jacek J., autor projektu wykonawczego (który nie miał ukończonych studiów ani uprawnień projektowych, projekt podpisała opłacona przez niego inna osoba) - 10 lat na max 12.

Pozostali, którzy wiedzieli o złym stanie technicznym i nie podjęciu działań - od 3 do 5 lat, ale nie wiem czy odpowiadali z tego samego paragrafu.

Źródło: wikipedia.

0

@Szklaner Ci którzy ponieśli za to konsekwencje są już w najlepsze na wolności.Był jeszcze jakiś gość z Nowej Zelandii.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?