- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 791 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 791 Culés
3
Jakiś czas temu parę osób pytało o inwestowanie, więc poddam krótko swój przykład po niedawnym powrocie na giełdę.
Zazwyczaj loguje się raz na 10 dni tak z ciekawości zobaczyć jak idzie, wyjątkiem był pierwszy tydzień gdzie się logowałem częściej. % będe podawał od punktu początkowego:
1: Pare dni: +7%.
2. Kolejne 4-5 logowań: od 12 do 7 % na minusie.
3. Przedostatnie logowanie: w zasadzie na 0.
4: ostatnie: znowu z czapy +7% ale spada.
Zatem zanim zaczniecie to zastanówcie się czy warto dla takich akcji. I inwestujcie tylko tyle ile jesteście w stanie stracić i za takie pieniądze te uznajcie, żebyście nie narzekali jak typ na x`ie, że stracił 700k i go żona zostawiła, bo po roku przestało rosnąć.
@pt9 @Krzysztof1987 @TheNekro94
2
@Szklaner Dlatego ja zacząłem inwestować dlugoterminowo. Miesięcznie niewielkie kwoty. Nie liczę na zysk w miesiąc, rok, czy nawet 5 lat. Liczę na pomnożenie kapitału i jego ochronę przed inflacją, a korzystać z tego będę na emeryturze.
W takim terminie inwestycje w indeksy jak S&P500 czy w złoto to jest 99,9% zysk.
0
@Szklaner troche sie nie zgadzam z podejsciem “inwestujcie tylko tyle ile jestescie w stanie stracic”. Inwestowac powinno sie wszystkie nakłady finansowe powyzej poduszki finansowej. Z czasem gdy kwota jest bardzo wysoka, chyba nie bierzesz pod uwage, ze mozesz to stracic? Inwestowanie nie jest fizyka kwantowa i naprawde nie robiac głupot ciezko stracic
0
@Szklaner ale bardzo miło się patrzy, że w Polsce buduje się świadomość inwestowania. To była moja najlepsza decyzja w życiu, aktualnie wpływy z dywidend pozwoliłyby mi na życie na podobnym standardzie co teraz. Naprawdę poczucie bezpieczeństwa finansowego zmienia perspektywę
0
@chlip1 logując się czesto dostaje komunikat, ze ponad 80% ludzi traci na gieldzie. Z bankier.pl (podajac za knf) mozna wyczytac, ze 73% osob tracilo na transakcjach forex w 23r. Zatem lepiej się trzymac zasad, ktore podalem, aby sie ktos nie zdzwil, ze wpakowal wszystko i nie ma nic.
Ps. Mialem dawniej kupic akcje saule technologies. Kiedys chodzily po 4+, teraz 1,25. Zatem mozna realnie stracic.
1
@Szklaner Te komunikaty dotyczą CFD to troche inny temat ;) W sytuacji gdy masz ekspozycje na jedna spolke (do tego technologiczna) to tak. Mowimy o nie robieniu glupot. Kupujac etf, lub majac zdywersyfikowane portfolio spolek praktycznie nie da sie stracic w horyzoncie kilku lat
0
@chlip1 jak ktos zaczyna, a do takich wlasnie jest skierowane moje info, to glupoty mozna porobic, dlatego za moim ulubionym fizjolofem mowie "Ja lolalnie ostrzegalem" :D