- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1328 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
doc
6
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
17
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1328 Culés
3
No cóż trump cłami chcę wymusić aby Kanada dołączyła jako 51 stan do usa .Ale może osiągnąć to ze Kanada dołączy do ue na specjalnych warunkach.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kanada-czescia-unii-europejskiej-obywatele-czuja-sie-zdradzeni/854ckmn,79cfc278
2
@Borneo jeśli tak się stanie, to cofnę te słowa i przeproszę, ale na moje, to Wy jesteście oderwani od rzeczywistości.
USA jest znacznie silniejsze niż nawet nam się wydaje i na moje - Kanada się nigdy nie odważy na taki ruch. Skończy się tak, że przeproszą, zmienią swoją politykę i tyle.
0
@michal26 Kanada to potężne państwo.
Nie specjalnie się tym przejmują.
https://www.money.pl/gospodarka/kanada-i-meksyk-odpowiadaja-na-cla-trumpa-w-obronie-interesow-7120981089295168a.html
Trump walczyć z sojusznikami a na wroga dał cło 10%
0
@michal26 tak naprawdę proces integracyjny już się zaczął.
Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa UE-Kanada (CETA)
Podpisanie Umowy CETA nastąpiło 30 października 2016 r. na szczycie Unia Europejska – Kanada. Parlament Europejski wyraził zgodę na zawarcie Umowy CETA 15 lutego 2017 r.
0
@michal26 Kanada poparła opracowanie ambitnego Porozumienia paryskiego, w tym dodanie progu 1,5 stopnia (w artykule 2). Następnie Kanada znalazła się wśród pierwszych krajów, które podpisały i ratyfikowały Porozumienie paryskie oraz zobowiązały się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) o 30% poniżej poziomów z 2005 r. do 2030
0
@Borneo Według tego co jest tu napisane to jest DODATKOWE cło
https://www.money.pl/gospodarka/bialy-dom-zapowiada-cla-na-chiny-tak-to-tlumaczy-7120291619261216a.html
0
@Kazragore niech nawiąże współpracę z tymi krajami w tej dziedzinie aby te narkotyki zlikwidować.Jeśli chcę dołączyć Kanadę do usa to właśnie sobie ich zraził.Wpierw powinien o tym porozmawiać jeśli by nie współpracowali wtedy mógłby coś wprowadzić ale on zaczął od spieprzenia relacji.
0
@Borneo gdzie Kanada to potężne Państwo xDDD PKB na poziomie 2 bilionów dolarów, gdzie ich export to 80% USA. To jest ich problem. Są silni tylko dlatego, że są sąsiadem bezpośrednim USA. Podobnie Meksyk czerpie z tego korzyści.
To jest taki problem, jak miały Niemcy, bo sankcjach na Rosję. Okazało się, że jednak energetyka nie jest zbilansowana i są mocno od Rosji uzależnieni.
Potężne i niezależne państwa, to USA, Chiny, Indie, Japonia, powiedzmy Niemcy. I tyle. UK jeszcze się trzyma, ale mają idiotów za polityków.
Poza tym już widzę jak taka parówa jak Treudau będzie w stanie się przeciwstawić Trumpowi.
Trump poszedł na wojnę gospodarczą i to jest ewidentny ruch. Wydaje się, że sytuacja USA była gorsza niż nam się wydawało i jeśli chcą być dalej potęgą, to muszą reagować.
0
@Borneo Ja tu tylko zaznaczyłem że to dodatkowe cło. Żeby ludzi nie wprowadzać w błąd takim zdaniem "Trump walczyć z sojusznikami a na wroga dał cło 10%" czy to jest teraz 10 bo było 0 czy 50 bo było 40 to nie wiem ale to już zależy od tego czy administracja Bidena utrzymała cła które nałożył Trump za pierwszej kadencji.
"niech nawiąże współpracę z tymi krajami w tej dziedzinie aby te narkotyki zlikwidować" niech aami sobie swoj baizel sprzątają USA jak każdy kraj może się bronić jak mu pasuje.
0
@Kazragore po co nakładać całą. Wpierw zadzwoń i powiedz słuchajcie mamy problemy z narkotykami od was.Zróbmy coś z tym sprawa jest poważna. Jeśli taka Kanada powie mamy to gdzieś. To ok nakłada cła. Ale z niczym takim nie wyszedł. Zrazi tylko sojuszników....A zrodził się pomysł aby Kanada weszła do ue na jakiś tam warunkach.
0
@michal26
W czym Kanada jest światowym liderem?
Kanada jest jednym z największych krajów handlowych na świecie - i jednym z najbogatszych. Oprócz dominującego sektora usług, Kanada ma również ogromne rezerwy ropy naftowej i jest głównym eksporterem energii, żywności i minerałów.8 sty 2025
Czy Kanada jest biedna?
Kanada to jedno z najbogatszych państw świata z PKB wynoszącym nominalnie 2,14 biliona USD i w przeliczeniu na mieszkańca 53,6 tys. USD. Gospodarka Kanady jest wysoko rozwiniętą gospodarką rynkową.
Czy Kanada jest większa od USA?
Kanada ma powierzchnię 9,984 miliona km², co czyni ją większą od USA, które zajmują 9,83 miliona km².13 sie 2024