La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 962 Culés

2

Sakiewicz: "Republika jest już bardzo rozpoznawalną stacją wśród trzonu republikańskiego w Stanach Zjednoczonych. Była partnerem CPAC, czyli największej konferencji konserwatywnej na świecie i najbardziej wpływowej organizacji wśród obecnie rządzącej ekipy."

Dla mnie tutaj bracia Karnowscy mogą mieć rację, że za Republiką rzeczywiście może stać próba zbudowania nowej partii, być może na zgliszczach PiS. Sakiewicz pewnie chce dostać błogosławieństwo i wsparcie ze strony Republikanów w USA, co oczywiście mocno śmierdzi wstrętnym serwilizmem. Stąd takie zaangażowanie Sakiewicza i spółki w interesy w USA, ostatnie towarzyszenie Dudzie przy spotkaniu z Trumpem itd.
Zresztą, wydaje mi się, że władze Republiki niezbyt szanują PADa (pewnie za zbyt miękkie decyzje wobec tzw. "reżimu" Tuska) i w sumie mieli wywalone na to, że kompromitują głowę państwa, pokazując jak czeka ponad godzinę na Trumpa w jakimś przedpokoju. Najważniejsze, że jednocześnie reklamę mógł sobie wtedy zrobić Sakiewicz i Rachoń.
Wracając jeszcze do tego możliwego planu stworzenia partii "Republika", to po porażce Nawrockiego i perspektywie braku pieniędzy z subwencji przez następne lata mogą pojawić się ruchy odśrodkowe w PiS i wtedy na białym koniu wjedzie Sakiewicz, który może być wspomagany finansowo przez Amerykanów. Kasę już Sakiewcz ma sporą, a władza też kusi...

2

@barcelonaLM na to wygląda. PiS teraz skompromituje się porażką Nawrockiego. Wcale bym się nie zdziwił, że kontrolnie by przewalili pierwszą turę tym Nawrockim, tylko po to, by zbudować nową partię na bazie Tarczyńskich, Jakich, Czarnków i innych. Czyli taki PiS bis. Tak bym to ujał. Projekt PiS się powoli wypala

2

@barcelonaLM tylko w pewnym % republika należy do instytutu lecha kaczyńskiego.Z drugiej strony w praktyce cała 1 lini pisu i solidarnej Polski jest w coś umoczona .Mogą iść siedzieć przed wyborami

2

1

@Borneo to już tam nie wnikam. Jak dla mnie, to mogliby ze sceny politycznej zniknąć na amen.
Niestety polityka nie lubi próżni.

0

@michal26 kto wie, może faktycznie powstaną w Polsce "Republikanie", dodatkowo z Bosakiem i Mentzenem, którzy już dzisiaj mają spokojnie 16% poparcia i powoli rozbudowują struktury, które początkowo są bardzo potrzebne. Takie ugrupowanie robi łatwo 30% w wyborach, a może i do 35% dojść. To młodsze pokolenie w PiS wie, że będzie trzeba się w końcu odciąć od nazwy i partyjnego skompromitowanego betonu, tj. Kaczyńskiego, Błaszczaka, Szydło, Macierewicza, Witek, Kamińskiego, Brudzińskiego, Morawieckiego. Na razie w tym PO bardzo im pomaga, bo paradoksalnie wywlekając wszystkie "trupy" z szafy pomagają im przy selekcji, żeby po starcie nowego projektu owe "trupy" im nie przeszkadzały.

1

@michal26 kaczyński dudy nie lubi być może jest to plan B na wypadek gdyby przegrali wybory.Dla mnie do wyborów parlamentarnych wezmą się nie tylko za pis ale i konfederacje.Mówię tu o komisji do spraw Rosyjskich .Może się okazać że zrobi się spora dziura.Tylko nie wiem czy za tv się nie wezmą.

0

@Destroyer_of_Worlds jakie z Mentzen i Bosakiem? Co najwyżej może powstać partia z odpadów PiSowskich, PSLowskich. No i powiedzmy, że będą się nazywać "Republikanie". I to ma wtedy sens, bo jest na to zapotrzebowanie. Będzie rebranding..zniknie TD razem z PSLem. Ci od Hołowni pójdą do KO.
Ci z PSLu, jak pisałem wyżej - do tej nowej partii. Kaczyński na emeryturę. Morawiecki jakieś stanowisko w UE i tyle w temacie.
I wtedy jestem skłonny stwierdzić, że ta nowa formacja może robić sojusz z Konfą. Wcale bym się nie zdziwił.

1

@Borneo Kaczyński to niech idzie na zasłużoną emeryturę xD już wystarczająco zaszkodził Polsce

0

@michal26 zgadzam się:)

0

@michal26 No posłuchaj co np. Tarczyński mówi o Bosaku...albo jak wyglądają wizyty Bosaka w Republice. Może jednej partii z tego nie będzie, ale jedna lista wyborcza prawie na pewno w przyszłości.

0

@michal26 Jaki 2 lata temu....prawie wprost powiedział, że Konfederacja bez Korwina i Brauna to świetny koalicjant:


Tarczyński o Bosaku:

Czarnek o Konfederacji:

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?