- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1887 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
27
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1887 Culés
8
To niezła reklama szkoły. Ciekawe, czy jest tam profil humanistyczny.
https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/484080742_1065313428963721_7573893359554583096_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=127cfc&_nc_ohc=N6SF9sBq7N4Q7kNvgE0bPhu&_nc_oc=AdjGFjtkYvTum4kmKMGo2Vg2msxGzW7oJyXK_91R14sCYPgupcGCNAjPbaV8VpKUmEs&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&_nc_gid=ayPm1x8Vbx3gAIuMJpM0Kw&oh=00_AYG1JYYUtoU5xlyJrz9LLvaQPzDNqMSC4XxPrT_bu59asA&oe=67DA02D5
1
@NeroTFP1 pewnie jeszcze dyrektorem jest polonista… dramat.
1
@NeroTFP1 ale o co chodzi? bo chyba nie o miesiące, dla mnie jest ok.
3
@Bobo25
20 lutego, 20 marca :)
0
@Bobo25 Jakbyś miał problem z zapamiętaniem tego, o czym mówi @NeroTFP1 dodawaj sobie zawsze: 20 (w domyśle dzień) luty(?), nie - lutego.
0
@NeroTFP1 ale spójrz na tło. To są jakby odrębne rzeczy. W sensie to tak jakbyś napisał: "20 luty. Dni otwarte szkoły. Zapraszamy."
Dla mnie jest ok.
@misterio wiem jak się odmienia miesiące... Dlatego w swoim pierwszym poście napisałem, że dla mnie tutaj nazwa miesiąca jest ok. Patrz wyżej.
1
@Bobo25
20 marzec, jak i 20 luty, były tylko raz w życiu, jeśli mowa o datach + to, o czym mówi @misterio
2
@Bobo25 Dla Ciebie może być wszystko, tylko to nic nie zmienia, bo słownik języka polskiego się z tym nie zgadza: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/28-lutego
20 luty, brzmi jakbyś powiedział, że to już 20 raz coś się wydarzyło w lutym. Np. to 20 luty z rzędu, kiedy są opady śniegu.
0
@NeroTFP1 nie, są co roku jeśli nie podajesz pełnej daty (roku).
0
@Bobo25
Marzec jest co roku, ale 14 marzec nie jest co roku. Co roku mamy 14 marca.
Czyli dziś nie jest 14 marzec. To zdanie jest błędne.
Czyli np. to mój 14 marzec, który spędzam w Anglii (bo wcześniej było trzynaście takich marców, które też spędzałem w Anglii).
"20 luty. Dni otwarte szkoły. Zapraszamy."
To zdanie jest błędne, bo celem organizatorów było to, że chcieli przekazać, że 20 lutego są te dni otwarte szkoły. A samo sformułowanie "20 luty" nie mówi nam nic. Chyba że liczymy te miesiące (jeden luty, drugi luty, trzeci luty, aż doliczymy się dwudziestu lutych).
"20 lutego. Dni otwarte szkoły. Zapraszamy" - tak to powinno brzmieć.
0
@NeroTFP1 dla mnie jest ok. Trochę się czepiacie na siłę.