La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1187 Culés

10

Sebastian Coe jest SZEFEM!

- Lekkoatletki będą musiały przejść jednorazowe testy genetyczne, by móc startować w konkurencjach kobiet . Będziemy uparcie chronić kategorię kobiet i zrobimy wszystko, co do tego konieczne. – poinformował we wtorek prezes World Athletics Brytyjczyk Sebastian Coe.

Już wcześniej federacja World Athletics wprowadziła przepis, w którym wymaga od lekkoatletek, których organizmy wytwarzają wysoki poziom testosteronu, obniżenia go, aby mogły być dopuszczone do rywalizacji. Przepis ten dotknął m. in. Caster Semenyę, która nie zgodziła się na sztuczne obniżanie testosteronu, co w konsekwencji doprowadziło do tego, że nie może startować w zawodach.

Jak cudownie, że lekkoatletyka broni się przed transpłciowymi osobami czy sportowcami z ZRP, którzy w ten sposób zdobywają nieuczciwą przewagę.

4

@NeroTFP1 Króciutko z tą patologią w sporcie.

4

@Comentateiro
Tym bardziej szanuję, że oczywiście różnorakie organizacje/zawodniczki straszyły Sebastiana Coe różnorakimi Europejskimi Trybunałami Praw Człowieka, ale jak widać, chłop do bycia działaczem zabrał wytrzymałość i charakter z bieżni, co pozwoliło mu być mistrzem olimpijskim.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?