La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1497 Culés

4

@michalgajdek


Po pierwsze: nikt nie twierdzi, że "jak Real narzeka, to skandal, a jak my – to słusznie". Problem w tym, że Real narzeka z automatu, niezależnie od sytuacji, a do tego ma całą machinę medialną, która to nagłaśnia i wywiera presję. W przypadku Barcelony, reakcja Laporty czy Gaviego wynikała z konkretnej sytuacji, a nie z rytualnego biadolenia po każdej porażce. Reakcja była emocjonalna – tak, ale też uzasadniona. Bo jeżeli po takim meczu sędzia odmawia oczywistego karnego, to masz pełne prawo się wściec.



Po drugie: mówienie, że "czy sędziowanie było poprawne, to drugorzędne" jest po prostu absurdalne. Czyli co, mamy milczeć, nawet jak nas jawnie przekręcają, żeby ładnie wyglądać na Twitterze? A może udawać, że sportowo przegraliśmy, kiedy nie przegraliśmy? To właśnie taka logika doprowadziła Barcelonę do lat upokorzeń – robienie dobrej miny do złej gry, uległość, zero presji na UEFA. Jeśli ktoś nas jawnie krzywdzi, milczenie nie jest elegancją – jest słabością.



Po trzecie: argument o "wizerunkowym łajnie" to piękna metafora, ale oparta na błędnym założeniu. Bo owszem, Barça przez lata się kompromitowała – ale nie dlatego, że mówiła głośno o problemach, tylko dlatego, że miała fatalne zarządzanie i dziurawe składy. Teraz, kiedy odzyskujemy tożsamość, właśnie dlatego trzeba pokazać, że potrafimy walczyć też o szacunek – nie tylko grając, ale i reagując, gdy jesteśmy traktowani jak frajerzy.



I na koniec: co to ma dać? Bardzo proste. Ma dać sygnał, że Barcelona nie będzie już workiem treningowym ani dla sędziów, ani dla UEFA, ani dla ich ulubieńców. To presja – tak samo jak Real czy Bayern robią ją od lat. Chcesz wiedzieć, czy to działa? Sprawdź, ile razy Real dostaje gwizdki "na styk" w decydujących momentach. Może nie chodzi o to, żeby od razu coś ugrać – ale żeby pokazać, że nie damy się więcej robić w balona. Bo jeśli nie zareagujesz dziś, jutro zrobią to samo.



Nie chodzi o płacz. Chodzi o to, żebyśmy wreszcie przestali być grzeczni, kiedy jesteśmy okradani. Tyle.

0

@czarny20 w punkt.

0

@czarny20 wszystko fajnie, ale powtórzę - opisz mi proszę, co się twoim zdaniem wydarzy po protestach w takiej formie.

Następnym razem ktoś w UEFA czy jakiś Marciniak pomyśli „cholera, mieliśmy przekręcić Barcę, ale Gavi nam napisze, że się obsraliśmy - to jednak nie”?

Jak ktoś jest przekonany do swoich racji i protestować to śmiało, są ku temu odpowiednie środki. Post na Instagramie nie wpłynie na nic poza wyładowaniem własnej frustracji.

1

@michalgajdek
Michale,napisalem wyżej o co jest ten cały krzyk.Nie chcę rozmydlać tematu przez powtarzanie tego samego.Temat sędziowania w tym meczu irytuje drużynę,prezydenta,trenera i niektórych kibiców.Nie dziwię się,że w taki sposób reagują.Jeśli Ty masz z tym luz, to tylko zazdroszczę.

0

@czarny20 no i znowu - jeżeli ktoś uważa, że stała się straszna rzecz, to okej, ja to przyjmuję. Tylko dalej nie rozumiem co tu zmieni post na instagramie. I czemu nie oczekujesz realnych protestów, oficjalnych skarg, itp.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?