La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1585 Culés

14

44 lata temu, 13 maja 1981 roku turecki terrorysta, Mehmet Ali Agca przeprowadził zamach na papieża Jana Pawła II oddając w jego kierunku dwa strzały. Ojciec święty został natychmiastowo przewieziony do szpitala gdzie wymagał pilnej operacji. Biskup Rzymu miał wyjątkowe szczęście, kula miała minąć najważniejsze organy i tętnice o milimetry ale czy na pewno to było szczęście? Jan Paweł II miał stwierdził po zamachu, że "Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę". Rok później udał się udał się do Fatimy by właśnie Matce Boskiej podziękować za ocalenie życia.

Jeżeli chodzi o samego zamachowca oficjalna wersja mówi, że działał sam natomiast jego zeznania często były ze sobą sprzeczne. Najbardziej prawdopodobna teoria spiskowa mówi o tym, że za zamachem stało ZSRR które zleciło "robotę" służbom Ludowej Republiki Bułgarii a ci najęli do tego Turka.
@michal26 @July_6_BcN @tomek8756 @Kondziubarca @Ojciec5tkidzieci @escarabajo @Comentateiro @FcPortoFan1999 @misterio @macio_944

6

@Kgorecki2500 Warto dodać, że 13 maja to właśnie dzień objawień fatimskich...

1

@Kgorecki2500 Cudem przeżył ten zamach..

0

@Kgorecki2500 W tym samym roku był zamach na Reagana. Też niewiele brakowało, żeby jego prezydentura szybko się skończyła. Nigdy nie było jakiś teorii, o możliwych powiązaniach tych dwóch zamachów?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?