- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2748 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
27
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2748 Culés
0
wiadomo, że coraz częściej korzystamy z chat gpt, ale tu przykład, że trzeba to bardzo weryfikować:
Wymień transfery Barcy w ostatnich latach od klubów LaLiga.
...
bla bla
bla bla
2022 – Jules Koundé z Sevilli (choć Sevilla jest klubem La Liga): jednak to klub angielski → nie uwzględniamy zgodnie z kryterium.
0
@Rifek Mi Grok napisał, że dowodem na międzynarodową rozpoznawalność Justina Trudeau jest jego obecność na liście 100 najpopularniejszych osób tygodnika The Times (chyba z 2019). Wszystko fajnie tylko wtedy takie wyróżnienie dostał Justin ale Timberlake :p
5
@Rifek
Nie ufam ChatowiGPT od kiedy mi napisał, że Jacek Soplica dostał czarną polewkę.
0
@NeroTFP1 A nie dostał? :D
0
@Rifek AI trzeba sprawdzać, najlepiej sporo wiedzieć o dziedzinie swojego pytania, no i po pierwsze wersja płatna, bo ten zwykły Chat to często kompletny debil. W skomplikowanych sprawach technicznych jest mega przydatny.
1
@Kgorecki2500 ale był przecież 2016 i 2018 https://time.com/collection/most-influential-people-2018/5217566/justin-trudeau/
0
@RosjaninBut masz doświadczenie z wersją płatną, bo mi się wydaje ze on w tych zapytaniach casualowych ala wikipedia to i w płatnej jest na tym samym poziomie. w darmowej wersji też korzysta chyba z tych samych silników, tylko liczba zapytań jest ograniczona.
0
@Rifek No mi podało 2019 z tego co pamiętam xd Albo coś źle pamiętam. Niemniej tak, warto weryfikować ten informacje od AI bo na pewno złapałem je na tym, że odnośnie wysokości % "sovereign grant" źle podał
Żeby nie było :p
https://zapodaj.net/plik-FwkNyraSXD
2
@Kgorecki2500
Nie dostał. Tak naprawdę Jacek nigdy nie poprosił Stolnika o rękę Ewy. Horeszko wiedział, że Jacek zaleca się do Ewy. Dlatego pewnego razu celowo zaczął Soplicy opowiadać, że przyjechał do niego Kasztelan, który jest zainteresowany poślubieniem Ewy i Stolnik chciał zapytać Jacka, co sądzi o tym pomyśle. Oczywiście Horeszko zrobił to celowo, by poznęcać się nad Jackiem. A że honor szlachecki dla Soplicy był najważniejszy i jego duma nie zniosłaby odmowy, to wskoczył na konia i odjechał.
Faktycznie, w tamtych czasach był taki staropolski obyczaj w postaci czarnej polewki jako niezgody na zamążpójście córki, ale sam Jacek nigdy tej czarnej polewki nie dostał. To było kłamstwo powtarzane przez Gerwazego, który celowo rozpuszczał takie plotki, by dopiec Soplicom, bo przecież Jacek zastrzelił jego pana - Stolnika.
Ale tak, nawet często w opracowaniach można przeczytać o tym, że Soplica dostał czarną polewkę. Jeden z popularniejszych mitów.
1
@Kgorecki2500 mój mądrzejszy
Grant to procent z zysków Crown Estate sprzed 2 lat:
• 12 % w latach 2024–2027 (wcześniej było 25 %) .
• W 2023 Crown Estate zarobiło £1,1007 mld — 12 % z tego to ~£132,1 mln
1
@NeroTFP1 Jaki Soplica??, przecież to był Zbyszko
czarną polewkę dostał Zbyszko od Hrabiny w powieści „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.
⸻
Kontekst:
• Zbyszko (czyli Zbigniew z Bogdańca, młody szlachcic) ubiegał się o rękę Zosi.
• Hrabina (opiekunka Zosi) podała mu czarną polewkę — czyli sygnał odmowy ręki dziewczyny.
0
@Rifek
Chat Ci to wypluł? :D
0
@Rifek Według mnie odpowiedział dobrze na Twoje pytanie. A że Tobie może chodziło o coś innego to inna kwestia. Z tymi chatami trzeba się "nauczyć" rozmawiać żeby dobrze łapał kontekst i dobrze rozumiał pytanie.
1
@NeroTFP1 tak, teraz xD
https://ibb.co/1Gvk2P14