- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1262 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1262 Culés
4
Co do clou zgoda, ale ja mam takie ambiwalentne odczucia. Z jednej strony to dobre, bo samorządowcy tworzą sobie własne kliki, gdzie przez znajomości np. U burmistrza można zyskać spore profity. Tworzy sie tez taki układ zamknięty, gdzie ręką rękę myje. Z drugiej jednak strony, sa sołtysi i wójtowie z małych wsi czy gmin, którzy świetnie zarządzają swoim terenem juz przez parę lub kilkanaście lat, wiec takie zmienianie na siłę wprowadzi trochę chaosu, szczególnie, gdy mniejsza społeczność sie rozrasta, budują sie nowi, nieznani ludzie. Na pewno kadencyjność powinna dotyczyć większych ośrodków.
0
@BorzyKrzys Przecież Duda tego nie podpisze xd
0
@BorzyKrzys
No właśnie. Trudny temat.
U mnie jest burmistrz, który jest zajebisty i rozbudował/ odnowił miasto, jest ostatnią kadencję, a na horyzoncie nie widać nikogo lepszego lub nawet podobnego.
Z drugiej strony, to i tak ludzie/mieszkańcy wybierają, więc chyba nie będzie z tym problemu.
0
@BorzyKrzys z jednej strony tak, z drugiej lata na stanowisku prowadzą do apatii wobec zmian które są potrzebne przy tym jak świat zapierdala. Nigdzie nie jest powiedziane że wójt który dobrze zarządzał przez 8 lat, dobrze będzie zarządzał przez kolejne 8 i posiadanie z tyłu głowy żeby od wygranej chować sobie protegowanego powinno być oczywistością, która z jakiegos powodu zaskakuje naszych polityków non stop (chyba poza PiSem), która na zachodzie jest oczywistoscia. Może nieco dłuższe, np potrójne kadencję na najniższych szczeblach byłyby dobrym kompromisem żeby wziąć poprawkę na mniejszą dynamiczność życia publicznego w takich miejscach
0
@Messiankaramessi No właśnie wies to taka specyficzna jednostka. Taki wieloletni sołtys wiele rzeczy załatwi przez to, że ma zaufanie i posłuch. Wiadomo, ze to trochę patologiczne ale tak było zawsze. Do nowego sołtysa, zwłaszcza z napływu, moze nie byc takiego zaufania i szacunku i ciężej będzie mu zdobyć środki dla miejscowości.